Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem diesla 1.6 dci 130


juras2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przejechane 16.666 km na 17 mcy i tez poczatkowo jakby ciezko z 1 na 2 . Zaczalem delikatniej nie najkrotsza droga i i po paru tys km sie poprawilo a teraz chodzi lekko i zadnych problemow.

Ad. Klapka OBD. Od nowosci jej nie mam. Chodliwy towar:)

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa się rozwiązała -głośna praca dźwigni zmiany biegów.

Hałasowała tuleja od wstecznego - nasmarowali ja pod spodem i teraz już pracuje cicho.

Nie tłucze już o drążek przy zmianie biegów.

Samemu bez potrzeby nic nie ruszać bo jeśli okaże się, że to coś poważniejszego to na gwarancji w ASO to sprawdza i ewentualnie naprawią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo map,to auto z 2016r,a mapa na karcie pamięci z 2013r ,aktualizacja podchodzi mi grudzień /styczeń. Do qashqai kazali sobie płacić chyba 500 pln.za aktualizacje, oczywiście że jeździłem trzy lata na pieszej mapie a i tak była lepsza niż ta z x która gubi się nawet na podstawowych trasach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrocie po przejechaniu prawie 4 tys km
* Siedzenie pasażera z przodu stukalo (elektryczne fotele) wiec szukałem przyczyny. Okazala się dosyć banalna. Siedzenie było przesunięte max do tylu i chyba cos nie tak z tolerancjami jest ponieważ przy ruszaniu i hamowaniua (ajwiksze przeciążenia) stukalo. Wystarczylo lekko -o jakies 5 mm przesunąć fotel do przodu i ucichlo. Nie powinno się tak dziac ale ...
* Dolna podloga bagażnika jest twarda i wszystko co na niej lezy albo się slizga albo stuka (halasuje) podczas jazdy. Okleilem wiec ja gabka do wyciszania i od razu lepiej. Skrzynki, parasol etc. nie slizgaja się i nie halasuja :)
* Jezdze glownie po miescie (jak na miejskie auto przystalo :) ). Żeby nie było problemów z DPF zakupile chemie o nazwie "ENVIROX DPF Assist" i dodaje do każdego tankowania. wystarcza na 10 tankowan a kosztowala 123 zl + przesylka. Chyba działa bo raz udało mi się sprawdzić poprzez adapter OBD WiFi temp filtra DPF i była ok. 420-470*C a zdaje się ze normalnie w granicach 600*C powinno byc
* Halasowala dzwignia zmiany biegow podczas zmiany biegow. Pojechalem do ASO -w koncu jest gwarancja i okazalo się, ze to pierscien (tulejka) od wstecznego. Wystarczylo ja od spodu nasmarować i już jest ciszej
* Spalanie na letnich kolkach mam większe niż na zimowych :). Pewnie dynamiczniej jezdze jak warunki lepsze i niestety niektórzy Ci "INNI" sa bardziej upierdliwi na drodze (niedzielni wyjechali na ulice) wiec i styl jazdy musia się zmienić :)
* Wydaje mi się, ze zabezpieczenie fabryczne nadwozia jest gorsze niż miałem w Misku bo musialem już uzyc twardego wosku żeby autko dalo się domyc na bezdotykwej. W ASX'ie dopiero po niecałym roku musialem "ingerować" :)

Zalety większość zna wiec się nie rozpisuje
Dynamika z tak malym silniczkiem mnie zaskoczyla. Wydawalo się, ze będzie sporo brakować na drodze a tutaj zonk. W zupelnosci wystarczy do bezstresowej jazdy nawet podczas wyprzedzania. Oczywiście czasemtrzeba dokonać redukcji ale nie jest zle ... :)
Podwojna podloga i kolo zapasowe (mimo ze dojazdowka) to bardzo dobry dodatek. Wszystko co "potrzebne" wrzuciłem do skryneczek pod podloge, gasnica, trojkat i apteczka weszly pod fotel kierowcy -w ta wglebienie pod fotelem i dosyć dobrze tam "lezy". Jako kierowca fotela nie przesuwam (mam na max do tylu).
Start-Stop przydaje się czasem ale ciagla jazda po miescie wymusila zakup ładowarki do akumulatora bo będzie niedoładowany.
Dodatkowo dolozylem sobie sprężyny gazowe do podnoszenia maski (przypięty post powyżej),

* listwy z "nierdzewki" na progi

  ( https://www.aliexpress.com/item/Stainless-Steel-Door-Sill-Scuff-Plate-for-2014-2015-Nissan-X-Trail-X-Trail-XTrail-T32/32715503858.html?spm=2114.13010608.0.0.YVqLRv )

* listwe z "nierdzewki" na klape bagażnika -na dole klapy

  ( https://www.aliexpress.com/item/1pcs-Stainless-Steel-Rear-Tailgate-Trunk-Lid-Cover-Trim-For-Nissan-X-Trail-X-Trail-T32/32726645403.html?spm=2114.13010608.0.0.YVqLRv )

* antene tzw. "rekinek"

  ( https://archiwum.allegro.pl/oferta/antena-radiowa-fm-pletwa-rekina-shark-6-kolorow-i6620993460.html )

post-103421-0-11351600-1497420427_thumb.jpg

post-103421-0-92516800-1497420433_thumb.jpg

post-103421-0-24883300-1497420441_thumb.jpg

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

* Jezdze glownie po miescie (jak na miejskie auto przystalo :) ). Żeby nie było problemów z DPF zakupile chemie o nazwie "ENVIROX DPF Assist" i dodaje do każdego tankowania. wystarcza na 10 tankowan a kosztowala 123 zl + przesylka. Chyba działa bo raz udało mi się sprawdzić poprzez adapter OBD WiFi temp filtra DPF i była ok. 420*C a zdaje się ze normalnie w granicach 600*C powinno byc

...

 

Te twoje zmierzone 420*C jest to temperatura DPF'a w 99% czasu jego normalnego działania, czyli gdy nie jest w cyklu wypalania. Powyżej 600*C skacze gdy uruchamia się jego proces oczyszczania (wypalania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pokazuje mi cos w granicach 250*C z "groszami"

Sprawdzilem i w miare stala temp. DPF to ok. 300*C

Podczas wypalania wynosi 420-470*C - z chemia

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta antena rekinek, nie pogorszyla i tak juz kiepskiego odbioru??

Zakładam ze nie kupowałeś w aso, bo cena... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka oryginalna ... ale przez "alledrogo" kupowana -szybsza dostawa niz sciaganie z Chin

W Warszawie to bez wiekszego znaczenia, sygnal jest wystarczajacy dobry, natomiast poza miastem testowalem i slabnie mi jedna stacja (jej sygnal zanika) a chodzi o eS'ke-Rock. Pozostale stacje dzialaja poprawnie - jak na to radio

Zamowilem i wlasnie doszly ochraniacze na drzwi, cos takiego:

 

https://www.aliexpress.com/item/Car-Styling-Door-Anti-Rub-Bumper-Strips-For-Nissan-Carbon-Firber-Door-Anti-Rub-Stickers-Cover/32650570545.html?spm=2114.13010608.0.0.vTCyfE

 

Jeszcze nie montowalem bo zona marudzi, ze niechce miec choinki, bla, bla, bla... ale wydaje mi sie, ze nie bedzie zbytnio widoczne a ochroni troszke drzwi w aucie. Ja mam szary lakier wiec bedzie mniej widoczne

 

CD...

* Dokupowalem tez dodatkowa puleczke w podlokietniku bo jest spory ale malo praktyczny -zbyt gleboki a miejsce nie wykorzystane nalezycie

  ( https://www.aliexpress.com/item/Central-Storage-Pallet-Armrest-Container-Box-case-For-nissan-X-trail-x-trail-x-trail-T32/32504322033.html?spm=2114.13010608.0.0.hFRfLW )

* silikonowa nakladka na kluczyk, mala rzecz a cieszy :)

   ( https://www.aliexpress.com/item/Silicone-Rubber-car-key-fob-cover-case-shell-for-Nissan-qashqai-skyline-Juke-Alissa-x-trail/32779443962.html?spm=2114.13010608.0.0.hFRfLW )

* Nakleilem tez sobie na klapie bagaznika napis "AWD" tez z nierdzewki z prawej strony - to juz zachcianka mojej zony :)

  (https://www.aliexpress.com/item/2016-hot-car-Tailgate-AWD-Chrome-100-Metal-Emblem-Sticker-Badge-4-Wheel-Drive-SUV-Off/32648621676.html?spm=2114.13010608.0.0.6RDgEr )

* w otwory wewnatrz auta (tzw. dodatkowe schowki) wlozylem gumowe podkladki zeby przedmioty tam wrzucone nie "tlukly" (nie halasowaly) podczas jazdy.

  (https://www.aliexpress.com/item/Anti-Non-Slip-For-Nissan-X-TRail-X-TrailXTrail-With-LOGO-Words-In-Car-Stickers-Door/32773294077.html?spm=2114.13010608.0.0.6RDgEr  )

 

 

Zamowilem sobie tez oslone przedniej szyby, jest duza wiec moze nie bedzie "spadac" podczas wiatru - przy upalach nie da sie dotknac kierownicy taka goraca

 ( https://www.aliexpress.com/item/Window-Foils-Windshield-Sun-Shade-Car-Windshield-Visor-Cover-Front-Rear-Window-Sunshade-UV-Protect-Car/32562268036.html?spm=2114.13010608.0.0.IXtwN7 )

Dodatkowo takie oslonki na elementy zawiasowe drzwi - dla estetyki :)

 (https://www.aliexpress.com/item/Auto-door-checks-cover-and-door-lock-protecting-cover-water-proof-protector-For-Nissan-X-trail/32554197914.html?spm=2114.13010608.0.0.IXtwN7 )

post-103421-0-26954600-1497416444_thumb.jpg

post-103421-0-55024800-1497420500_thumb.jpg

post-103421-0-23134400-1497420514_thumb.jpg

post-103421-0-08908200-1497420550_thumb.jpg

post-103421-0-17918800-1497420557_thumb.jpg

post-103421-0-07004800-1497420565_thumb.jpg

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiałem się nad listwami progowymi i chyba się zdecyduję (nota bene szkoda ze dzwii nie chronią całych progów jak w QQ).

I mam pytanie czy listwa na dole tylnej klapy daje dodatkowy efekt w postaci braku kapania wody na głowę po otworzeniu, bo teraz w garażu mam szmatę na podorędziu :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się nad tym.

Teoretycznie nie powinno kapac na glowe tylko odplywac na boki, ale nie wiem. Nie zauwazylem problemu -może tak to wlasnie działa...

Bardziej chodzilo mi z ta listwa na klapie o jej zabezpieczenie gdyby dotknela jakiegoś sufitu lub innego auta, które zbyt blisko stoi do bagażnika

Kapnelo mi w weekend na glowe ale po myciu autka -woda dostala się na wewnetrzna czesc klapy -pomiędzy zderzak a klape

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ile kosztuja listwy boczne drzwii. Czy lakierowane one sa tym samym co samochod kolorem (mam srebrny). Ogladalem dostepne w serwisie za 950 pln i jakosc bardzo dobra a lakier identyczny. Obawiam sie ze te z internetu to nie ta jakosc ktorej oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarlo do mnie, ze tez musze zamontować listwy boczne na drzwi.

Niestety zdarza sie czasem jakas MENDA na parkingu, ktora uważa, ze jak miejsce jest wąskie to sila je poszerzy żeby d*pe wywalić z auta.

Wlasnie pod centrum handlowym znowu ktoś wgniotl mi blache. Tym razem na prawych drzwiach.

Q*wa, czy trzeba stać przy samochodzie i caly czas pilnować żeby nikt go nie uszkodzil?

Kim sa Ci, którzy tak beztrosko podchodza do cudzej wlasnoci? Jakim trzeba być bucem żeby otluc samochod stojący obok. Gdyby było stukniecie bo wasko bo cos tam, ale nie. Walniecie i to dosyć mocne żeby blacha sie wgniotła.

Wkurza mnie to bo samochod ma dopiero 5 miesięcy a już dwa wgniecenia ktoś mi zrobil. Co będzie za 3-4 lata...brrr...

 

BTW: Ciekawe czy taka listwa wystaje bardziej niż przetłoczenia żeby w nia tłukli a nie w drzwi. Możesz dokupić listwy z blachy to nie będziesz miał problemu z kolorem - srebrne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarlo do mnie, ze tez musze zamontować listwy boczne na drzwi.

 

BTW: Ciekawe czy taka listwa wystaje bardziej niż przetłoczenia żeby w nia tłukli a nie w drzwi. Możesz dokupić listwy z blachy to nie będziesz miał problemu z kolorem - srebrne

 

Listwy które oglądałem w salonie Nissana są lakierowane na kolor (dostępne szare, srebrne i czarne o szerokości ok. 5-6 cm). Listwa z blachy to dla mnie nie jest szczyt elegancji niestety :thumbsdown:.

 

Naklejane są ok. 2 cm powyzej czarnej listwy dolnej dzwii i siegają do załamamnia blachy. Profil jest na tyle wysoki, że krawędź listwy jest najdalej wysuniętym pkt. Na pewno ochroni krawędź drzwii podczas otwierania np. przy ścianie w garażu. Czy ochroni przed obijaniem przez inne samochody? Na pewno nie. Różne modele mają tak różne wyprofilowanie, że zazwyczaj udeżenie jest wysoko (kilkanascie cm od dolnej krawedzi szyby).

Np. tylne dzwii prawie kazdego samochodu mają punkt styczności nieco poniżej wysokości klamki, wiec listwa na dole nie ochroni.

 

Co do tzw. MEND parkingowych. Myślę ze to raczej przypadki losowe np. jesli wieje mocny wiatr to i mnie czasem zadrzyło się ze wyrwało mi drzwii z dłoni. Jeśli akurat coś by stało obok to nieszczęście gotowe.

Osobiście unikam ciasnych parkingów, przed marketami parkuję daleko od wejscia a na ulicach parkuję raczej równolegle zamiast prostopadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zdarzają się różne sytuacje, ale teraz w weekend nie wiało a miejsca wokół było sporo.

Przecież wysiadając widzisz ile jest miejsca i delikatnie otwierasz drzwi -nie mowie o silnym wietrze. Delikatne "pukniecie" nie wgniecie blachy, nawet naciśniecie "tyłkiem" swoich drzwi przy wysiadaniu.

To jest chyba "przyzwyczajenie" jeśli ktoś otwiera drzwi na oścież bez względu na ilość miejsca dookoła - celowo nie nazywam już tego żeby nie było niegrzecznie.

 

Na parkingu celowo stanąłem dalej od wejścia - ale niestety nic to nie dało.

 

Tylne drzwi maja dolna krawędź zazwyczaj wyżej, ale większość kierowców na szczęście parkuje przodem a tam "walą" przednimi drzwiami.

Wiem, że nie da się uniknąć takich sytuacji, ale można chociaż je minimalizować.

 

Nie wiem czy ja nie zamówię po prostu czarnej, matowej listwy żeby wyraźnie wyglądała na ochronna.

Samochody z  lakierowanymi listwami nie wyglądają tez rewelacyjnie - ale z kolei mniej rzucają się w oczy

Nie jest to jakoś specjalny przystrój ale smutna konieczność.

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy ja nie zamówię po prostu czarnej, matowej listwy żeby wyraźnie wyglądała na ochronna.

Samochody z  lakierowanymi listwami nie wyglądają tez rewelacyjnie - ale z kolei mniej rzucają się w oczy

Nie jest to jakoś specjalny przystrój ale smutna konieczność.

 

W salonie czarne są wyłacznie na połysk i nie do końca mogły by się konweniować z tymi matowymi (próg + osłona drzwii).

Natomiast opinie o produktach niemarkowych z internetu (sporo tańsze) nie są najlepsze. Rosjanie mają chopla w temacie różnych osłonek, owiewek i tego rodzaju dodatków.

Może jak napotkam w realu xa z listwami (salon Gorczewska sprzedał juz ich 11 szt) to zrobię fotę i sam jedocześnie zobaczę czy to wygląda na "do zaakceptowania" :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem. Ale one nie ochronia raczej tej wypuklosci na dole drzwii. Niezbyt to ladnie wyglada poza tym.

Po zastanowieniu chyba zamowie. To tylko 150 zl. Przylapie na scotcha i zobacze czy pasuje. Za 250 mozna zamowic lakierowanie ewentualnie ale czarne na srebrze moga wygladac OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa matowe a stukniecia nie będą widoczne, no i czarny zgra się z pozostalymi "osłonami".

Poczekam w takim razie i zobaczę (jeśli się pochwalisz) jak to wygląda u Ciebie :)

Ciekawe czy listwy będą na tyle wystawaly od blach żeby to one trafialy w "przeszkodę" przy otwieraniu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce jest filmik z listwami na hyundayi. Wyglada na to ze sa dosyc grube co pozwoli na lepsza ochrone. Zamowie dzis wiec kole soboty zrobie zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tę listwę na klapie to wczoraj sprawdziłem po deszczyku i nie leci na głowę środkiem ale bokami.

Jakieś 3 cm od końca listew - tam taśma 3M jest jakoś małym kawałkiem doklejona i jest "przerwa" - środek suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomosc. Chyba tez zainstaluje bo to kapanie mnie zdziebko irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze na glowe nie leci bo rece, lokcie etc. i tak będą mokre :) jak człowiek cos robi/grzebie w bagazniku na deszczu (po deszczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze na glowe nie leci bo rece, lokcie etc. i tak będą mokre :) jak człowiek cos robi/grzebie w bagazniku na deszczu (po deszczu).

 

zależy mi chociaż na tym, aby po wjechaniu do garażu z deszczu nie lało się na głowę bo zawsze coś tam z bagażnika wyjmuję. A w ciagu dnia parkuję na zewnątrz wiec jak wrzucam torbę to mnie krople po plecach lecą :thumbsdown:

Zamowilem listwy. Beda w przyszl. tygodniu. Po montazu dam foty

Przyszy listwy. Jakosc na pierwszy rzut oka niezla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po montazu przez 48 h nie moze byc ekspozycji na deszcz. A pogoda pod zdechlym azorkiem.

 

Załaczam instrukcję. Planuję zrobić w piątek bo prognozy na weekend dobre.


Listwy przyklejone. Fotki dodam z kompa w domu.
Listwy przyklejone. Fotki dodam z kompa w domu.

post-95769-0-84442500-1499255651_thumb.jpg

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...