Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


LeonMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo :thumbsup: widzę,że nie jestem jedyny,który ciągnie :icecream: ................przyczepę :rolleyes:

no mój też taszczy Knausa Sudwinda

No to nie wiem czy zerkaliście w mój opis? Jeśli nie, to serdecznie zapraszam http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/100269-polska-%C5%9Bciana-wschodnia-objazd%C3%B3wka-z-przyczep%C4%85-2015r/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy to możliwe,że jazda na tych laczkach 235/60 zmniejsza komfort jazdy i na dziurach powoduje takie irytujące stukanie buch,buch?? bo mnie szlag trafia.Coś bije i cholera wie co!na diagnostyce nie mieli żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedzcie mi proszę czy to możliwe,że jazda na tych laczkach 235/60 zmniejsza komfort jazdy i na dziurach powoduje takie irytujące stukanie buch,buch?? bo mnie szlag trafia.Coś bije i cholera wie co!na diagnostyce nie mieli żadnych zastrzeżeń.

 

 

Regułą jest ,ze niższy profil opony i wieksza jej szerokośc zmniejsza mocno komfort jazdy i bardziej przenosi do środka auta nierówności drogi jak również wszelkie luzy w zawieszeniu jak równiez mocno zwieksza zuzycie paliwa i elementy ukladu kierowniczego i zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jeszcze myślę,czy to nie oberwana poduszka?? na równym asfalcie cisza,na dziurach baaach...luzów nie ma ,amortyzatory,drążki bez zastrzeżeń-wróciłem właśnie ze stacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te laczki nie trą o nadkola? Przecież 235 to nie istnieje dla t30, tam trzeba zrobić wcześniej miejsce...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trą,,,,nawet jest jeszcze sporo miejsca pomiędzy...ki czort?Karibox może będziesz uprzejmy rozwiązać jeszcze jedną zagadkę???.W baku jedna kreska do końca,rano tankuję -wlałem za 74zł i wybija pistolet???ruszam a wskazówka na połowie podzielnika...co się dzieje??miałem tak w audi,że jedna komora była odcięta,ale wtedy i wskażnik stał na połowie i tak wtedy jeżdziłem z 30 litrami na pokładzie .A  w X normalnie schodzi wskazówka do końca a dolać się nie da :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trą,,,,nawet jest jeszcze sporo miejsca pomiędzy...ki czort?Karibox może będziesz uprzejmy rozwiązać jeszcze jedną zagadkę???.W baku jedna kreska do końca,rano tankuję -wlałem za 74zł i wybija pistolet???ruszam a wskazówka na połowie podzielnika...co się dzieje??miałem tak w audi,że jedna komora była odcięta,ale wtedy i wskażnik stał na połowie i tak wtedy jeżdziłem z 30 litrami na pokładzie .A  w X normalnie schodzi wskazówka do końca a dolać się nie da :mad:

Może być wiele rzeczy. Od pływaka po pompkę, która przelewa paliwo między grodziami zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba odkręcać bak żeby zlokalizować?

Dostęp powinien być pod kanapą. Tu link który pokazuje pływaki w baku https://partsouq.com/en/catalog/genuine/unit?c=Nissan&ssd=%24HQARW1d0BwMAAEg0JUkBRFcNAmsEfiEwWA%24&vid=2134&cid=7&uid=89357
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to jest parę sztuk. Już tu dla fanów 4x4 to będzie Grand Vitara II z pierwszego wypustu.

Mnie jednak rajcuje jeszcze Pathfinder.

Ale za silnik najlepiej T31 B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś pomysł odnosnie bicia ,uderzenia ,stuku...pieron wie jak to nazwać....w zawieszeniu,kołach?Laczki zmieniłem na 215 diagnosta nic nie widzi,a po dziurach tak głucho bije.Nie bije na progach zwalniających,tzw.kocich łbach i na asfalcie oczywiście.Miał tak ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie macie jakiś pomysł odnosnie bicia ,uderzenia ,stuku...pieron wie jak to nazwać....w zawieszeniu,kołach?Laczki zmieniłem na 215 diagnosta nic nie widzi,a po dziurach tak głucho bije.Nie bije na progach zwalniających,tzw.kocich łbach i na asfalcie oczywiście.Miał tak ktoś może?

 

wymień gumy stabilizatora, pewnie tylne. Poproś kogoś aby bujał autem, atu ptrzymaj rękę na gumach z tyłu - jak będzie luz to do wymiany. Potem możesz zrobić to samo z przodu.

Nie trą,,,,nawet jest jeszcze sporo miejsca pomiędzy...ki czort?Karibox może będziesz uprzejmy rozwiązać jeszcze jedną zagadkę???.W baku jedna kreska do końca,rano tankuję -wlałem za 74zł i wybija pistolet???ruszam a wskazówka na połowie podzielnika...co się dzieje??miałem tak w audi,że jedna komora była odcięta,ale wtedy i wskażnik stał na połowie i tak wtedy jeżdziłem z 30 litrami na pokładzie .A  w X normalnie schodzi wskazówka do końca a dolać się nie da :mad:

pompka przy zbiorniku się kończy. Można zastąpić uniwersalną 12V, ale może być głośniej w kabinie przez to.

Inny objaw jej padania to dziwnie działający wskaźnik paliwa np. masz pełny bak a wskaźnik pokazuje połowę lub po zejściu do połowy spada na zero itp.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo :jump: to gumy stabilizatora-przód.120 zł z robocizną sobie zażyczyli.Dzięki za naprowadzenie!Bak na razie odpuściłem,jak na 1 tydzień i tak sie spłukałem.Opony nie były za taniutkie.....Wróce do niego za jakis czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo :jump: to gumy stabilizatora-przód.120 zł z robocizną sobie zażyczyli.Dzięki za naprowadzenie!Bak na razie odpuściłem,jak na 1 tydzień i tak sie spłukałem.Opony nie były za taniutkie.....Wróce do niego za jakis czas

 

Poczytaj tu:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/93770-stuki-w-tylnym-zawieszeniu/

 

I pytania odnośnie stabilizatorów zadawaj we właściwym wątku (było ich chyba kilka na forum), bo w przyszłości nikt nie będzie szukał wiedzy w HYDE PARKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do ciagania przyczep TYLKO I WYŁACZNIE X-trail z silnikiem Diesla ,Panie Kolego ..

Wszystko może sie zgadza ale jak tego diesla przystosować do  2 km w jedną stronę i 2 z powrotem.

 

jakie większe bolączki spotyka diesla  2.0 173km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, diesel ma moment i do przyczepki złota rzecz... ale hmm... cena za czarnego w miarę chyba jak za ten rocznik... ja za swój dałem z opłatami 17000zł... rocznik 2-1, spisuje się znakomicie i jak koledzy poradzili... nie montuję gazu skoro go auto nie widziało... przebieg mam udokumentowany, nie długo wskoczy 138 tysi i bujam się aż miło ;)
Zrobiłem, łożyska przód dla świętego spokoju, klocki, regenerowałem osobiście zaciski... lubię mieć autko dopracowane i wiadomo, filtry, olej, płyny itp... obecnie inwestycja halogenów dalekosiężnych ale to na później... :P

Co do diesla ogólnie... czytałem o popie wtryskowej/wysokiego ciśnienia gdzieś na forach że jak padnie to po kieszeni pociągnie... a znam ten ból bo przejechałem się na fordzie...g.owno worcie :)  po pełnej regeneracji układu sprzedalem bo za 4 kółeczka uszkodzonego z układem wtryskowym + sprzęgło i wiele innych zagadek...
Więc jak słyszę... kup " se " diesla i będziesz tanio jeździł... to odpowiadam jeździć tanio czy jak jedna rzecz padnie i pociągnie kolejne to płacić drogo... co jeszcze nie do końca może doprowadzić autko to sprawności...
Wolę niech mi więcej pali... a mam przyjemność z jazdy... cichutko silnik pracuje... równo... pali na dotyk, a diesle... to dobre ale ciągniki :) Oczywiście nie obrażając posiadaczy... każdy ma swoje zdanie a co kolega pocznie to zobaczymy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę niech mi więcej pali... a mam przyjemność z jazdy... cichutko silnik pracuje... równo... pali na dotyk, a diesle... to dobre ale ciągniki :) Oczywiście nie obrażając posiadaczy... każdy ma swoje zdanie a co kolega pocznie to zobaczymy... :P

 

Albo nigdy Dieslem nie jeździłes albo było to bardzo dawno temu- chyba w dobie mercedesa W123 .

Nowoczesne diesle z system CommonRail generuja w kabinie auta porównywalny poziom hałasu jak benzyniak.

A co do awaryjności Diesla ,kosztu częsci napraw to tu równiez nie ma juz specjalnej róznicy.

Benzyniaki tez maja turbiny ,dwumasy i ich naprawa wcale nie jest tańsza.

Mało tego.W modelach typu SuV czy autach terenowych jest zdecydowanie wieksza podaz aut z silnikiem Diesla a co od razu tez ma przełozenie na cene i dostepność cześci uzywanych.

Biorąc wiec pod uwage obecne uwarunkowanie prawne w Polsce,ceny paliw i cechy obecnych silników Diesla takie jak np.moment obrotowy -to jak kupować  SuV-a to tylko kiedy ma silnik diesla!

Ale np.gdyby przyszło mi mieszkac,zarabiać i jeździć autem w USA ,gdzie ceny benzyny sa obecnie na poziomie ponizej 2 $ za galon to oczywiscie tylko silnik benzynowy ,najlepiej V8 i o pojemności od 4 litrów w górę!

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nigdy Dieslem nie jeździłes albo było to bardzo dawno temu- chyba w dobie mercedesa W123 .

Nowoczesne diesle z system CommonRail generuja w kabinie auta porównywalny poziom hałasu jak benzyniak.

A co do awaryjności Diesla ,kosztu częsci napraw to tu równiez nie ma juz specjalnej róznicy.

Benzyniaki tez maja turbiny ,dwumasy i ich naprawa wcale nie jest tańsza.

Mało tego.W modelach typu SuV czy autach terenowych jest zdecydowanie wieksza podaz aut z silnikiem Diesla a co od razu tez ma przełozenie na cene i dostepność cześci uzywanych.

Biorąc wiec pod uwage obecne uwarunkowanie prawne w Polsce,ceny paliw i cechy obecnych silników Diesla takie jak np.moment obrotowy -to jak kupować  SuV-a to tylko kiedy ma silnik diesla!

Ale np.gdyby przyszło mi mieszkac,zarabiać i jeździć autem w USA ,gdzie ceny benzyny sa obecnie na poziomie ponizej 2 $ za galon to oczywiscie tylko silnik benzynowy ,najlepiej V8 i o pojemności od 4 litrów w górę!

 

Kolego...nie znasz mnie, nie oceniaj. Jeździłem autem za które dalem 12 tyś... było to mondeo mk3 poliftowe... CommonRail? tak... to największe badziewie... wysokie ciśnienia itp itd...

Pompa jak sypnęła opiłkami to mogłeś z nich dobrego gwoździa zrobić... wtryski...? tak, jak poszły opiłki w zawory to z zaworu i rozpylacza zrobiła się pała a nie rozpylacz w formie zaostrzonej. z iglicy zrobił się wałek do ciasta tak była zapieczona, a w pompie gniazda wysokiego ciśnienia były aż siwe ponieważ pompa nie wyrabiała przy tak dużym ciśnieniu i stopiło gniazda. Posiadam części po regeneracji mogę przedstawić zdj... co poniektórzy się zdziwią.

Robiłem to w serwisie za co zapłaciłem 6000zł... Więc kolego mercedesem mi nie wyjeżdżaj bo tego typu auta mnie nie interesują i nigdy interesować nie będą... a system wysokiego ciśnienia paliwa, gdzie pompa ma takie wytworzyć pod każdym butem kiedy mi się spodoba to ja dziękuję jak materiał się sypie.

Gdybym tego nie przerobił, to bym głosu nie zabrał.

 

DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Tomek, padłeś ofiarą złego materiału a nie wadliwej konstrukcji. Nie można wszystkich CR wrzucić do jednego wora i powiedzieć że to badziewie. Wielu z nas jeździ dieslami bezproblemowo i dlatego takie przypadki jak opisujesz są uważane za skrajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...