Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Błąd P0171 - lambda.


Arii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wymiany przepływomierza już trochę minęło...Błędy nie wyskakują, początkowo miałem problem jeszcze z falowaniem obrotów, po czyszczeniu przepustnicy nie programowałem wolnych obrotów. Zaraz po wymianie przepławki obroty na biegu jałowym wynosiły ok 1200 i nie chciały spaść na ok 800-900 tak jak miałem wcześniej. Kombinowałem z ich zaprogramowaniem ale mimo kilkukrotnego powtórzenia sekwencji nie chciały spaść do odpowiedniego poziomu. Pomogło odłączenie akumulatora i ponowne zaprogramowanie obrotów, teraz są na poziomie~800. Odnośnie spalania to wydaje mi się, że już wszystko w normie ok10l ale jeszcze chwile poobserwuję. Wydaje mi się , że auto jeździ tak jak wcześniej (przed awarią) nic nie muli , nie szarpie. Dziś udało mi się też dokonać pomiaru napięcia na nowym przepływomierzu i muszę przyznać, że jestem trochę zdziwiony, tzn

jałowy bieg - 1,57V

2500 rpm - 1.92 V

4000 rpm 2,35V   więc do wspomnianych 4V jeszcze baaaaaardzo daleko...

Robiąc wcześniej pomiar (stary przepływomierz) przy 4000rpm też miałem niski wynik i to właśnie on zadecydował, że kupiłem nowa przepławkę ale jak widać po wymianie wartość napięcia zbytnio nie wzrosła. Wydaje mi się, że ta metoda weryfikacji przepławki nie jest do końca miarodajna.Fakt, chyba trafiłem z wadliwym komponentem i problemy ustąpiły ale gdybym teraz mierzył to napięcie to znowu można wnioskować, że przepławka do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko wskazuje, że ten test jest wadliwy i ja wydałem niepotrzebnie ponad 300 zł na nowy przepływomierz, z czego nie jestem zbytnio zadowolony...

W instrukcji serwisowej napisano, aby mierzyć tylko napięcie na biegu jałowym i ma być 1.00-1.7V, a przy 2500 rpm odczytać przepływ mg/s ... Tu stara i nowa przepływka podaje wzorcowe parametry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...