Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana tulei (poziomych) tylnego mostu


skerim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje tuleje wyglądają dość żałośnie - chciałem zapytać czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z ich wymiany i może coś doradzić w kwestii wydłubania starych jak również w temacie godnych zamienników.

post-99954-0-41707600-1496873098_thumb.jpg

post-99954-0-37538300-1496873229_thumb.jpg

Edytowane przez skerim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny most musisz wyciągnąć, stare tuleje nacinałem piła później majzel i młotek i stare tuleje przechodzą w zapomnienie , nowe kupiłem febest i wciskalem używając długiej, grubej śruby ( taka żeby weszła w otwór tuleji) i na scisk.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak febest ale ja kupiłem jakieś za 120zl i padly po 2-ch miesiącach. (być może mechanik spartolił i za płytki wprasował i po dokreceniu dyfra sie rozwulkanizowaly. Skończyłem na ori od nissana 270 zl sztuka.

Edytowane przez tony091
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich zobaczymy, zastanawiałem się czy ten poliutetan jest matriałem podatnym? Czytałem że jest wsadzany przez formułowiczów z powodzeniem do wahaczy, natomiast spodziewałbym się że własności tłumiące gumy są lepsze - pocztałem stronę i powiem że mnie to nieco zaskoczyło, z drugiej strony fajnie że u nas coś takiego robią :)

 

Zastanawiam się czy jest szansa wydrzeć takie tuleje ściągaczem np: allegro.pl/sciagacz-tulei-tylnej-belki-malej-bmw-e53-x5-w24h-i6630620701.html

(choć do pata nie widziałem), z drugiej strony jak jest to "zespawane" korozją to nie wiem czy takim ściągaczem coś wskóra.

 

W kwestii danych znalazłem następujące informacje:

 

"Tuleja tylnego mostu / wózka.

 

Występowały dwa rodzaje, zalecamy dobierać przez porównanie wymiarów.

 

Wymiary:

średnica wewnętrzna 1 - 17 mm

średnica wewnętrzna 2 - 32 mm

średnica zewnętrzna - 62,5 mm

szerokość robocza - 45 mm

 

Numer Nissan - 55470-EB300"

 

Na alledrogo jest febest i nty ceny porównywalne 50-60 zł

Edytowane przez skerim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Febest i NTY to zamienniki z najniższej półki

Oryginał Nissan o numerze, który podałeś kosztuje 185zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe zawieszenie na poliuretanie. Najstarsze tuleje włożone 4 lata temu nie wykazują żadnego zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Febest i NTY to zamienniki z najniższej półki

Oryginał Nissan o numerze, który podałeś kosztuje 185zł

Znalazłem jeszcze Yamato, ale sam sprzedawca mówi że się nie sprawdziły i radzi wsadzić ori

 

Nie wiem jak febest ale ja kupiłem jakieś za 120zl i padly po 2-ch miesiącach. (być może mechanik spartolił i za płytki wprasował i po dokreceniu dyfra sie rozwulkanizowaly."

- właśnie dlatego sprzedawca odradzał mi zamienniki - wystarczają na 2 miesiące (mechanik może być niewinny)

 

Plus jest taki że Olkusz zrobi i jak widzę u mnie będzie o tyle łatwiej że lewa tuleja jest całkiem rozdarta, a prawej niewiele brakuje. Wydrę je i będą dawcą żelastwa dla nowych :)

 

 

Temat tulei załatwiony - z Olkusza wyszły cenowo jak zamienniki - po 60 zł (wysłałem im wewnętrzne części tulei). Tak jak napisał Coyote024 demontaż starych jest bezproblemowy po przecięciu, ja ułatwiłem sobie życie stosując do tego wyżynarkę z brzeszczotem do metalu. Nowe "wciągnąłem" śrubą wspartą na zewnętrznej części tulei. Powinny trochę pociągnąć (wg pana Grzegorza z Olkusza mają dożywocie), a przy tym fajnie się prezentują :)

 

Z racji tego że dłubałem sam na parkingu najwięcej problemów przysporzył mi most - ciężko go wsadzić z powrotem bo miejsca niewiele i waga już godna (przynajmniej dla mnie :))

post-99954-0-54730000-1498849871_thumb.jpg

post-99954-0-88774600-1498849895_thumb.jpg

post-99954-0-67366700-1498849928_thumb.jpg

Edytowane przez skerim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie trzeba, choć można :). Ja tak zrobiłem bo jedna sama wychodziła po odkręceniu nakrętki (długa nasadka), a drugą sam dokończyłem.

Co do tej tulejki wewnętrznej to wykonana jest ona na wzór szklanki o wysokości 45 mm z otworem o średnicy 17 mm w dnie, przy średnicy zewnętrznej 40 mm. Grubość materiału 4 mm - średnica wewnętrzna 32, "denko" też 4 mm.

Tą zewnętrzną dorabiają z rury:

średnica zewnętrzna - 62,5 mm

szerokość robocza - 45 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzwoń lub pisz maila od razu z wymiarami, I za dzień lub dwa masz gotowe do odbioru lub wysyłki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...