Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tuning silnika 2,0 dci


Gość XTRIAL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, hotman007 napisał:

A jaka moc i moment przy 2.0 z automatem jest bezpieczna ?

Dla tych silników mniej więcej 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

20% dla manuala czy automata czy bez różnicy jaka skrzynia ? 

Chcę zwiększyć moment z 320 Nm na 370 Nm i zastanawiam się czy kosztem tego nie posypie mi się skrzynia biegów, bo jeśli ma to znacznie wpłynąć na jej żywotność to odpuszczam temat.

Jestem wstępnie umówiony na programowe zchipowanie iXa na sobotę - koleś powiedział mi że zwiększenie o 25 KM i 50 Nm dla tego silnika, w automacie !!! będzie w 100% bezpieczne, ale wolę jeszcze zapytać o Wasze doświadczenie w tym temacie. 

Nie planuję spod każdych świateł zdzierać asfalt, ale żeby był dobry moment w trakcie wyprzedzania / zmiana pasa ruchu etc.

Z góry dzięki za wszelkie info !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz działać.

Każdy Diesel(no poza ostatnimi wypustami downsaizing-owymi;))ma spory zapas ,wiec zwiekszenie mocy i momentu obrotowego o wartości jakie wymieniles nic temu silnikowi nie zaszkodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnikowi wiem, że nie. Bardziej mi chodziło o skrzynię automatyczną. Nie wiem jak zwiększenie momentu o 50Nm może się przełożyć na skrzynię.

Nie chcę za pół roku naprawiać skrzyni biegów przez taki zabieg. Nie widziałem chyba automatów z moca pow. 150 KM, stąd się zastanawiam czy to bezpieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 23.08.2020 o 20:46, Krisgda napisał:

Witam czy ktoś z was podnosił moc swojego xtraila bo właśnie się przymierzam i jestem ciekaw waszych opini

@Bacior_WR wcześniej w tym wątku wskazuje, że wykonał profesjonalne strojenie X'a w jakiejś firmie we Wrocławiu. To co podał wygląda bardzo sensownie. Ciekaw jestem jak mu się to sprawdziło obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Strider napisał:

Podnosiłem do ~200KM i nie polecam, układ jezdny X-traila, zestrojenie skrzyni biegów, hamulce, sprzęgło nie są przystosowane do tej mocy. Nie ma to sensu za bardzo, ale oczywiście to tylko moje zdanie.

opisz to dokładniej, Twój X ma problem ?
Jaki ma przebieg ?
Mój T31 ma zaraz regenerację turbo, zmianę olejów, filtry, sprawdzą wtryski, potem wydech do wymiany (ORi kosztuje 1800zł końcowy to wpadnie kwas końcowy, lub cały od dpf do końca)
I na koniec jest plan na setup.
Jeżeli zrobi ponad 200km i 430Nm będe bardzo zadowolony.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Myślę o podniesieniu mocy w swoim X-Trailu T31 2013’ 2.0dCi 150KM w automacie, przebieg ~130Kkm. Czy ktoś z forumowiczów robił może profesjonalny chip tuning ? Jakie wartości są bezpieczne dla tego silnika/skrzyni i czy w ogóle jest sens podnosić moc w tym aucie.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w temacie to będę wdzięczny za wszelkie informacje. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mcsudi napisał:

Witam,

Myślę o podniesieniu mocy w swoim X-Trailu T31 2013’ 2.0dCi 150KM w automacie, przebieg ~130Kkm. Czy ktoś z forumowiczów robił może profesjonalny chip tuning ? Jakie wartości są bezpieczne dla tego silnika/skrzyni i czy w ogóle jest sens podnosić moc w tym aucie.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w temacie to będę wdzięczny za wszelkie informacje. 

pozdrawiam

Według katalogu te auta tak oreintacyjne wychodzą  

https://www.kreatormocy.pl/katalog/nissan/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za linka, czyli do ok 180KM i 390Nm można w miarę bezpiecznie podnieść moc.
Czy, któryś z użytkowników obecnych na forum, dokonujących takiego zabiegu byłby w stanie napisać kilka słów czy są jakieś negatywne skutki w trakcie użytkowania tak zaczipowanego iXa ? Jaki wpływ na dpf lub automat ma/może mieć zwiększenie parametrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
O, dzięki za linka, czyli do ok 180KM i 390Nm można w miarę bezpiecznie podnieść moc.
Czy, któryś z użytkowników obecnych na forum, dokonujących takiego zabiegu byłby w stanie napisać kilka słów czy są jakieś negatywne skutki w trakcie użytkowania tak zaczipowanego iXa ? Jaki wpływ na dpf lub automat ma/może mieć zwiększenie parametrów ?

Auto używane 3,5 roku (ok 35 tys przejechane) od czasu zmiany mapy silnika, w tym czasie jezdzone dynamicznie ale płynnie i silnik czy skrzynia biegów (automat) działa modelowo. Dodam ze oczywiście mocno pilnowane przeglądy i wymiany płynów u fachowca. Przyjemność z jazdy i chociażby dynamika na trasie genialna, szczególnie w porównaniu do stanu fabrycznego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...