Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koszty utrzymania


davey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o to mi chodziło z mocą, bo np. 200KM może mieć rodzinny SUV jeżdżony po emerycku jak i wydmuszka pokroju Speedstera jeżdżona trochę inaczej, dla większości przesłanie zapewne było jasne.

A części z Chin? No jasne, że większość jest tam produkowana, ale zdecydowana większość sygnowana przez niemieckie czy japońskie korporacje będzie prezentować jednak inny standard niż te typowo chińskie kopie. 

 

Ogólnie mówiąc krótko: według mnie koniec końców Zetka ze swoimi osiągami i właściwościami jezdnymi będzie zawsze wypadała nieporównywalnie taniej niż niemiecka konkurencja. Co poświęcamy? Wygłuszenie praktycznie nie istnieje, autostradowe 140km/h szybko staje się meczące (najlepiej wtedy przyspieszyć na parę minut do 200km/h, potem przy przepisowej prędkości wydaje się być w miarę cicho:), materiały w środku są słabej jakości (choć o dziwo ich spasowanie jest przyzwoite), utknięcie w korku z twardym zetkowym sprzęgłem po godzinie powoduje szczękościsk tudzież zgrzyt zębów. Ale ma to wszystko swój urok, nawet jako daily, nie mówiąc już o potencjale jako weekendowe auto na tor. Wygląd i dźwięk pomijam, kwestia gustu... ale jakoś na jeden ani drugi temat nie słyszałem jeszcze złego zdania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może się komuś przyda. W 2017 roku na serwis + części wydałem 10.283.65,- 

 

Zero tuningu jedynie wymiana m.i.n 12 tulei z przodu na poliuretan,wahacz,zwrotnica,klocki,drążki sprzęgło,wysprzęglik,uszczelniacz walu  ,1 awaria przepływek.

Edytowane przez Mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale rok się jeszcze nie skończył :P.

Ogólnie koszty dobrego serwisu jak na tę klasę auta są stosunkowo niskie, zwłaszcza że da się rade ratować zakupami w uk i us.

Sam w tym roku zakupiłem komplet opon, sprzęgło, koło zamachowe i parę pierdółek więc portfel troszkę lżejszy się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie rok się jeszcze nie skończył :)

Nie mam zbytnio odniesienia bo to moje pierwsze sportowe auto ale wydaje mi się, że bmw 435i/335i lub Porsche /Boxster Cayman byłyby droższe w utrzymaniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie rok się jeszcze nie skończył :)

Nie mam zbytnio odniesienia bo to moje pierwsze sportowe auto ale wydaje mi się, że bmw 435i/335i lub Porsche /Boxster Cayman byłyby droższe w utrzymaniu,

Nawet e36 jest drozsze w utrzymaniu. Mam 328 rok i zaraz mi peknie 20k a jezdzilo moze z 2msc przez ten czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to ładnie. Myślałem że do e36 części są tanie.

 

20 tyś włożyć w e36? to chyba tylko przy budowie torówki czy innej wydmuszki. Ja swoje e36 328i kupiłem od handlarza w Radomiu (niekoniecznie tanio) i przez 2 lata i ok. 40 tyś km, wsadziłem może z 5 tyś. zł i to wszystko eksploatacyjne tematy (płyny, hamulce, zawias, opony). Za to w e46 330i w 1,5 roku i jakieś 15 tys km wsadziłem ok. 8.000 zł.... wszystko zależy od sztuki jaka się trafi. Ale ogólnie E36 w trójkach i E39 w piątkach to ostatnie przyzwoite BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 lat serwisuję a ASO i jak się to robi z głową to na prawdę można dogadać się co do cen części oryginalnych. Ceny części do 350 spadają. Jak coś w Poznaniu mogę pomóc w temacie. Oszczędzanie na klockach i tarczach w 350 Z dla mnie bez sensu. Za Klocki Brembo przód zapłaciłem 600 zł teraz będę wymieniał tyły cena koło 300 zł za oryginał więc moim zdaniem tragedii nie ma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 lat serwisuję a ASO i jak się to robi z głową to na prawdę można dogadać się co do cen części oryginalnych. Ceny części do 350 spadają. Jak coś w Poznaniu mogę pomóc w temacie. Oszczędzanie na klockach i tarczach w 350 Z dla mnie bez sensu. Za Klocki Brembo przód zapłaciłem 600 zł teraz będę wymieniał tyły cena koło 300 zł za oryginał więc moim zdaniem tragedii nie ma.  

 

klocki brembo to kupisz na allegro za 200 pln, ja mam akurat złe doświadczenia z ASO. Zamawiają części które przychodzą w innych wyższych cenach albo czekasz na część 4 miesiące :D

Edytowane przez Mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki brembo za 200zl, a potem wciskasz hebel przy 250 i auto nie hamuje. polecam

 

mam i hamują także załóż najpierw a potem się wypowiadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

xpl1337 chciał powiedzieć że trzeba uważać na podrobione klocki Brembo, także trzeba brać od zaufanych sprzedawców. Czy jest sens kupować je od ASO za 600zł? Nieeeeee.. w takiej cenie HAWKI wychodzą (znacznie bardziej chwalone i do jazdy torowej jak najbardziej się nadają), a pośrednio za 400zł macie Ferodo DS Performance (lepsze od Brembo i do miasta i na sporadyczny tor)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xpl1337 chciał powiedzieć że trzeba uważać na podrobione klocki Brembo, także trzeba brać od zaufanych sprzedawców. Czy jest sens kupować je od ASO za 600zł? Nieeeeee.. w takiej cenie HAWKI wychodzą (znacznie bardziej chwalone i do jazdy torowej jak najbardziej się nadają), a pośrednio za 400zł macie Ferodo DS Performance (lepsze od Brembo i do miasta i na sporadyczny tor)

Dokladnie tak. Mialem trw kupowane w hurtowni, a nie na allegro. Klocki palily sie po jednym hamowaniu, gdzie poprzednie wytrzymywaly przynajmniej 5, a raz jak musialem wyhamowac z wiekszej predkosci to pod koniec zaciagalem reczny bo bym sie nie zatrzymal. Klocki w plomieniach, przez nastepne 3 dni w aucie smierdzialo spalonymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem cenę tylnych :) . Za przednie oryginalne Brembo zapłaciłem 600 zł to chyba nie jest tragedia za dobre klocki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aso to akurat są dobre ceny na klocki do zacisków Akebono z 370Z kiedyś na testy brałem to zdaje się za komplet na przód i na tył 470zł płaciłem i starczyły na ok 46-48km jazdy po torze w Jastrzebiu więc Ekstremalnie szybko zeszły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w ASO Nissana od 3 miesięcy więc ceny mam teraz jeszcze lepsze, ale Zetkę mam od 5 lat i zawsze serwisowałem w ASO i naprawdę nie było źle z cenami części oryginalnych a miałem porównanie z marką Mercedes gdzie do AMG była masakra cenowa.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...