Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpie autem przy ruszaniu bez dodania gazu


Siemek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów użytkownikow.Od niedawna jestem posiadaczem x-traila t30 2.0 benzyna 2002r.Auto kupilem z konczacym sie sprzeglem.Po wymianie kpl sprzegla luk i regeneracji dwumasy auto nadal podczas ruszania bez gazu szarpie spadaja obroty i trzesie buda jak juz zacznie sie toczyc jest ok.Pytanie ten typ tak ma czy nadal jest cos nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moj pierwszy nissan dotej pory byly same niemieckie auta tam przy ruszani na pol sprzegle nic takiego sie niedzialo.Stad moje pytanie bo wydaje mi sie to dziwne ze puszczas powoli sprzeglo i czujesz jak by zaraz mial zgasnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moj pierwszy nissan dotej pory byly same niemieckie auta tam przy ruszani na pol sprzegle nic takiego sie niedzialo.Stad moje pytanie bo wydaje mi sie to dziwne ze puszczas powoli sprzeglo i czujesz jak by zaraz mial zgasnac

Oczywiście że kolega Siemek ma rację. Auto z silnikiem diesla nie porzebuje gazu do tego aby płynnie ruszyć. Nissanem z dieslem nie jezdziłem więc nie wiem jak to jest ale nie sądzę żę nissan jest inny niż wszystkie inne diesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam benzyne tak jak pisalem a nie dizla ale moim zdaniem cos jest nie tak ze na pol sprzegle chodzi jak by na 3 cylindrach dopuki nie zacznie sie toczyc i puszcze sprzeglo potem ok .Nie jest to jakis bardzo ciezki samochod zeby byly takie problemy przy ruszaniu.Jezeli ma ktos ten sam model prosze o wypowiedz czy jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kolega Siemek ma rację. Auto z silnikiem diesla nie porzebuje gazu do tego aby płynnie ruszyć. Nissanem z dieslem nie jezdziłem więc nie wiem jak to jest ale nie sądzę żę nissan jest inny niż wszystkie inne diesle.

Kolega Siemek wyraźnie napisał, że ma benzynę, a nie diesla

 

Ja mam 1.8 benzyne i po wymianie sprzęgła kompletnego mogę ruszyc bez sprzęgła ale trzeba je puszczać naprawde powoli.

Ciekawa sprawa, że ruszasz bez sprzęgła, puszczając je powoli. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie bede musial sie przyzwyczajać tylko troche to nie komfortowe parkowac ciagle dodajac gazu.dla porownania mam audi 1.8 tam jest be problemu a to kombi i nawet z kompleyem na pokladzie ruszy nez problemu bez gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zerkniecie czy to do działów QQłki, Żuczka, czy Pulsara, to się przekonacie, że to szarpanie, to nie tylko wasz dylemat, ale ogólny. Dla przykładu mnie w ASO tłumaczono, że hydrauliczne, nissanowskie sprzęgła (a takie rzekomo mam) po prostu tak mają. I jest to podobno dylemat wszystkich aktualnych modeli. Jeżdżę tym autem niemal 3 lata i nie mogę się przyzwyczaić do tego sprzęgła. Dla przykładu w ostatnim czasie na dniach otwartych Toyoty, wsiadłem pierwszy raz do nowego Yarisa, następnie do Toyoty CHR i zero problemów ze sprzęgłem - ruszałem jak "po maśle", jakbym się urodził w tych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zerkniecie czy to do działów QQłki, Żuczka, czy Pulsara, to się przekonacie, że to szarpanie, to nie tylko wasz dylemat, ale ogólny. Dla przykładu mnie w ASO tłumaczono, że hydrauliczne, nissanowskie sprzęgła (a takie rzekomo mam) po prostu tak mają. I jest to podobno dylemat wszystkich aktualnych modeli. Jeżdżę tym autem niemal 3 lata i nie mogę się przyzwyczaić do tego sprzęgła. Dla przykładu w ostatnim czasie na dniach otwartych Toyoty, wsiadłem pierwszy raz do nowego Yarisa, następnie do Toyoty CHR i zero problemów ze sprzęgłem - ruszałem jak "po maśle", jakbym się urodził w tych autach.

No właśnie też tak mam. Wsiadam do zajechanego starego l4 i ruszam super . Wsiadam do nowego forda i ruszam super . Wsiadam do nismo i ruszam różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe czy tylko my tak mamy? bo jezeli t30 tak maja wszystkie to straszna lipa:(ja myslalem ze po wymianie sprzegla bedzie ok a tu niestety niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z Opli na X Traila i tak od 3-ech miesięcy uczę się ruszać .

Myślałem ,że to ja jakiś sprawny inaczej jestem a tu widzę, że to Nissan ciała dał!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo tego przy sprzedaży kazdy bedzie mowil ze jest cos ze sprzegla i dwumasa ze tak telepie w moim przypadku tak bylo.Poprzedni wlasciciel tak mowi ze bez gazu trudno ruszyc ale jak wspomnialem kupilem auto z konczacym sie sprzeglem i klekoczacym kolem dwumasowym.No coz jak bede sprzedawal to historia sie powtorzy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Dajecie popalić.

Kolego Siemek. Tak ma nie być.

Puszczać sprzęgło bez gazu to tylko w dieslu. W benzyniaku zaplmnij.

Kolego Fonir, ja tam nie mam takich objawów. Być może coś w Twojej Nysce pada.

Kolega Nismo znalazł nowy temat do nabijania postów.

Nawet nie czyta co do niego piszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

eee ja tak humorystyczne pisze tylko.

X Trail rusza mniej kulturalnie od Opla bo tam nie ma rury co pod spodem się w X-sie kręci + most ...

Ale miałem w Zafirze ponad pół roku totalnego szarpania przy ruszaniu i nagle wszystko się uspokoiło .

Nie znam przyczyny .

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie szarpalo i szarpie w innych moich benzynach tak nie bylo ale nie byly to nissany.skoro tak piszecie a jestescie na tym forum to rozumiem ze na japonczykach sie znacie ale nadal trudno mi uwierzyć ze 2.0 benzyna rusza na pol sprzegle tak jak by miala sie rozpasc....jedni mowia ze tak jes inni ze nie to jak jest wkoncu widze ze raczej mechanik bedzie musial sie okreslic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem swojego traktora miałem okazje pojeździć T30 w benzynie i nie przypominam by coś tam się telepało.

Poczekaj trochę aż inni posiadacze 2,0 b się wypowiedzą. Kari jeszcze nie czytał tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...