Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpie autem przy ruszaniu bez dodania gazu


Siemek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak opisujesz miałem w Zafirze przez ponad pół roku.

Tragedia !

Za każdym razem próbowałem inaczej ruszać.

Moim zdaniem nie jest to normalne i coś dzieje nię ze sprzęgłem.

Może docisk krzywy ?

Znajomi mechanicy mówili że zdala od regeneracji dwumasy bo albo krótko pochodzi albo spiepszą od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodam inny przykład.

Mam wschodni motocykl z napędem i blokadą .

Remontowałem wszystko sam od lakieru po mechanikę .

Kupiłem nowe tarcze aprzęgłowe i wreszcie odpalenie i pierwsza jazda a tu zdziwienie !

Mało silnik z ramy przy ruszaniu nie wypadł .

Za każdym ruszaniem szarpanie!

Okazało się ,że nowe tarcze sprzęgłowe były zwichrowane .

Następne które kupowałem to osobiście na motobazarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja mam chyba jakiś odosobniony model... :D Specjalnie wyszedłem na podwórko sprawdzić, odpaliłem, delikatnie puszczając sprzęgło auto jedzie...nie szarpie... pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zerkniecie czy to do działów QQłki, Żuczka, czy Pulsara, to się przekonacie, że to szarpanie, to nie tylko wasz dylemat, ale ogólny. Dla przykładu mnie w ASO tłumaczono, że hydrauliczne, nissanowskie sprzęgła (a takie rzekomo mam) po prostu tak mają. I jest to podobno dylemat wszystkich aktualnych modeli. Jeżdżę tym autem niemal 3 lata i nie mogę się przyzwyczaić do tego sprzęgła. Dla przykładu w ostatnim czasie na dniach otwartych Toyoty, wsiadłem pierwszy raz do nowego Yarisa, następnie do Toyoty CHR i zero problemów ze sprzęgłem - ruszałem jak "po maśle", jakbym się urodził w tych autach.

 

Ciekawi mnie czy to w t30 też nazwali by hydraulicznym w ASO. Bo jak dla mnie to zwykłe sprzęgło z łapą  gdzie zamiast linki na zewnątrz skrzyni dano wysprzęglik hydrauliczny. Rozwiązanie fajne bo w razie awarii nie trzeba skrzyni zrzucać jak  w niektórych autach ale do jakiejś nowatorskiej koncepcji przez którą takie problemy z ruszaniem miały by być to chyba daleko. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja jeszcze nie czytałem tego wątku...


 


Sprawdziłem i wygląda to na schizofrenię ale mój x rusza bez gazu na samym sprzęgle idealnie równo.

 

https://megawrzuta.pl/download/83bf552bbb703a375c06751f00ee4946.html

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wyglada ze zle zregenerowali mi ta dwumase bedzie reklamacja.

Dobry trop,bo nie wiele jest firm ,ktore regenerują dwumasę własciwie -tak jak powinno to sie robic prawidłowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...