Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej w odmie, brudząca sie przepustnica.


pan_lasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem w moim n16, 1.5 polift (98KM). Przed odmę wpadają małe ilości oleju do dolotu. Objawy były takie, że na wolnych obrotach się zamulał i czasem auto gasło. Wyczyszczenie przepustnicy dawało natychmiastową poprawę, ale nie na długo, po jakimś tygodniu do 2 od wyczyszczenia przepustnica znów jest pobrudzona olejem silnikowym. Nie jestem pewien na 100% czy to odma - olej wlatuje przez wężyk który biegnie od dekla zaworów do elastycznego złącza między obudową filtra a kolektorem dolotowym, taki krótki w kształcie litery "L". Dodam że silnik mam po remoncie, miał wymieniane pierścienie tłokowe. Od remontu nie bierze grama oleju, stan bagnetu nie zmienia się od wymiany do wymiany, auto też odpala bez problemu. A właściwie odrobinę musi brać - właśnie to co leci w odmę. Acha, dodam jeszcze że zaraz po jeździe, na gorącym silniku jak się wyciągnie bagnet to jest on zachlapany olejem. Widać nawet że jest wyciek z bagnetu, nie wiem czy to normalne, czy może odpowietrzenie skrzyni korbowej nie działa tak jak powinno. Po zdjęciu przepustnicy widać że wewnątrz kolektora dolotowego jest sporo oleju, no ale on właśnie wlatuje sobie razem z powietrzem. Na początku myślałem, że mechanik po remoncie nie wymył kolektora i dlatego olej tam został. No ale widzę że leci on przez ten wężyk / odmę. Jaka może być przyczyna, jest tam jakaś zastawka, zaworek? Czy może remont nie został przeprowadzony tak jak powinien i mimo że oleju nie bierze to coś jest nie tak? A może muszę tylko uszczelnić bagnet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

odpowietrzenie skrzyni korbowej to wlasnie odma,a bagnet uszczelnij.Sprawdz czy zaslepienie EGR-a pomorze,tylko czasem po zaslepieniu w niektorych autach silnik traci moc.(Do sprawdzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...