Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Note 1,4 '09 problem z utrzymaniem prędkości stałej


Fazer1986

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

mam problem z autem Żony,

Pacjent Note 1,4 z 2009 roku, przebieg 160 tys. km. 

jadąc spokojnie i utrzymując obroty tak między 2000 a 2700 trzymając pedał gazu w jednej pozycji auto samo delikatnie na chwilę "odpuszcza"

i po chwili "wraca". Podczas spokojnego przyspieszania również taka "turbo dziura" się deliaktnie pojawia. Problemu nie ma powyżej 3tys./min 

Zero błędów, 1 sonda płynnnie zmienia napięcie, druga około 0,24 czy 0,27v stała. 

Napięcie na pedale gazu również płynnie. Jedyny błąd to chwilowy komunikacji karoserii z szyną CAN i coś innego również z CAN. 

Pali na dotyk zawsze, pracuje równo, spalanie w normie. 

Od czego zacząć ? Czyszczenie przepustnicy, może Ktoś pomoże ? 

z góry dziękuję za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że sonda ok. Ja sugerowałbym  że jednak sonda. W notku są dwie sondy przed i za katalizatorem. Być może błąd lub check engine wyrzuci za jakiś czas. W moim notku było podobnie. Jeśli sobie przypominam gdzieś o tym już pisałem. Tracił obroty, nagle przyspieszał trzeba było mocniej deptać pedał gazu żeby jachał, itp. Nie bawiłem się w pomiary tylko oddałem autko do ASO. Sytuacja była taka że komputer pokazał po pomiarach  pierwszą, później doszli do wniosku, że jednak druga.  Pierwsza sonda jest regulacyjna, druga zaś diagnostyczna. To sprawni i znający się na rzeczy mechanicy zdecydowali na wymianę drugiej. Trafili, chociaż na początku wydawało mi się, że coś jeszcze jest nie tak. Prawdopodobnie jak zauważyli koledzy w postach wcześniejszych sonda uczyła się. Obecnie auto spisuje się dobrze. Każda z tych sond spełnia inne zadanie, ale również jest różnica w cenie. Ta przed (pierwsza) katalizatorem jest o wiele droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może to być wina świec zapłonowych. Czasem gdy ich żywot dobiega końca to problem pojawia się tylko w pewnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, SQTER napisał:

Myślę że może to być wina świec zapłonowych. Czasem gdy ich żywot dobiega końca to problem pojawia się tylko w pewnych obrotach.

Może? Tylko że zainteresowany zadaje pytanie, mija tydzień i zero reakcji co dalej.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...