Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralny zamek Qashqai 2007, prawy tył


hajduk123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem Nissana Qashqai 2007r. No i po początkowej fazie zachwytu zaczynają się jakieś problemy :)

Centralny zamek prawy tył, raz łapie, raz nie łapie (częściej nie łapie) i tak np wczoraj na parkingu z 15minut stałem i próbowałem go zamknąć. Jak kupiłem samochód było wszystko OK, przez dwa dni. Potem parę drobnostek, ale przekopałem forum i udało się ogarnąć temat :)

Niestety nie mogę znaleźć za bardzo info o tym zamku (prawy tył). Jakiejś instrukcji co to może być za przyczyna? Czy zamek jest do wymiany, czy trzeba go wyjąć? Jeśli tak to czy trzeba na coś szczególnie uważać (odczepianie linek itp)?

Nigdy tego nie robiłem w żadnym aucie więc proszę o wyrozumiałość, a jak powiedziałem mam go od niedawna i nie chciałbym nic bardziej uszkodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za bardzo jak zdjąłem boczek tam wszystko wygląda jak nowe żadnych załamań. (ale nie odkręcałem samego zamka bo się boje że coś wyrwę tam chyba jakieś linki idą?) Czy tam wystarczy odkręcić te 3 śruby i go wyciągnąć?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za bardzo jak zdjąłem boczek tam wszystko wygląda jak nowe żadnych załamań. (ale nie odkręcałem samego zamka bo się boje że coś wyrwę tam chyba jakieś linki idą?) Czy tam wystarczy odkręcić te 3 śruby i go wyciągnąć?.
 
Zobacz przelotke w drzwiach

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o przejściu między słupki em a drzwiami w tej osłonie gumowej

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Jak masz dostęp do zamka to dobrze byłoby sprawdzić miernikiem czy dostaje impuls

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę z pracy sprawdzę odrazu czy dostaje impuls i tą przelotkę też. A czy wiesz może jak to jest z tym wyciągnięciem zamka wystarczy go odkręcać czy jakieś linki jeszcze trzeba odczepiać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę z pracy sprawdzę odrazu czy dostaje impuls i tą przelotkę też. A czy wiesz może jak to jest z tym wyciągnięciem zamka wystarczy go odkręcać czy jakieś linki jeszcze trzeba odczepiać?
 
Sa dwie linki, trzeba je wypiac, zdejmiesz boczek to pewnie wszystko zobaczysz

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, więc prąd jest, ale zamek nie trybi tzn czuć że chce ale nie obraca sie, gdzie znalazłem jakiś otwór wpsikałem WD40 rozruszałem go i działał przez jakieś 10minut, potem się przejechalem (zamek nie ruszany) i znowu to samo czuć że drga ale jakby nie miał siły żeby obrócić zamek, ponownie go rozruszałem i trybił chwile postał i już koniec.

To chyba oznacza że do wymiany cały zamek, prawda?

i pytanie czy obojętnie jaki wezmę do QQ 2007 prawy tył? Czy muszę jeszcze na coś zwracać uwagę?

Pzdr

PS. Jakby ktoś podpowiedział jak ściągnąć klamkę zewnętrzną z tylnych bocznych drzwi, byłbym wdzięczny.

 

Edytowane przez hajduk123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hajduk123 napisał:

 Wyczytałem gdzieś, że trzeba wyciągać szybę żeby wymienić zamek, prawda to?

Nie. Szybę blokujesz jak wymieniasz podnośnik szyby.

http://nissan-qashqai.dv13.ru/kuzov/zamena-zamka-zadnej-dveri/

https://www.drive2.ru/l/5975995/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...