Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana Tarcz i Klocków ALMERA 1.5


Jakuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od pół roku jestem w posiadaniu Almery N16 1.5, Od trzech dni słyszę szuru, buru, ściągam koło, a tam taki widok:

IMG_20181005_161814.thumb.jpg.120c74776640ca349882775f4811544f.jpg

Tak więc, patrząc na korozje, wżery. Muszę wymienić tarcze i klocki obowiązkowo. Przetaczanie jest bez sensu, wygląda na to że tarcza i tak będzie się grzać, a że auto jeździ dużo ok 3tys km miesięcznie, wymiana, wymiana.

I tu mam pytanie....jeśli zaciski mam oryginalne, tłoczek ma jaki gwint? (oczywiści mowa o tyle gdzie mamy ręczny, przód bez znaczenia, wcisk)

Wymieniałem klocki z tyłu w kilku woźidłach, dwa razy przytrafił mi się prawy gwint:-D a bez odpowiednich narzędzi za dużo zabawy więc chce się zaopatrzyć w odpowiednie, skoro z almerą spędzie kilka lat:-D

 

 

IMG_20181005_161800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co pamiętam to tłoczek ma normalny gwint. Ja do wkręcania tłoczka używam klucza od mniejszej szlifierki kątowej - sprawdza się idealnie. Jak będziesz robić wymianę tarcz i klocków to skontroluj wszystkie gumowe uszczelnienia oraz prowadnice. W szczególności polecam sprawdzić stan gumki znajdującej się z tyłu pod płytką do mocowania ręcznego. U mnie korozja i bród nagromadzony w tym miejscu spowodował, że ręczny nie odbijał do końca i koło grzało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki wymienione, gumki oczyszczone, smary wymienione. Hamulce działaja, reczny trzyma. 

Odziwo korozja niebyla wszech obecna. Zacisk dosc czysty wiec poszlo szybko i sprawnie. GWINT LEWY(normalny).

Zakupilem zestaw do wciskania tłoczkow, 28zl..nie pianiedz, a robota idzie szybko;-)

Stare tarcze jak na zdjeciu. Lewa poszla, prawa do urzytku. Obawiam sie ze zacisk jest uszkodzony z lewej strony. Nie odbija, choc teraz dziala...moze oczyszczenie pomoglo.

 

IMG_20181018_161429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Generalnie, ten ręczny o ile nie jest skorodowane to miejsce o którym Ci pisałem wcześniej, działa spoko. Co prawda obecnie mam wymienione oba zaciski (org. po regeneracji), ale wcześniej przez kilkanaście wszystko działało całkiem dobrze :). Chyba jednym z ważniejszych aspektów jest to aby wyrobić sobie nawyk używania ręcznego. Dzięki czemu unika się tego, że coś po kilku miesiącach stanie na "twardo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...