Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przysłaniacie chłodnice w okresie zimowym?


Gość Marcin600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie polecam takiej zabawy w "chowanego" z chlodnica ;) takie patenty widzialem ale w zukach i nysach (ale Polskich :lol: ) pzdr. u mnie tez silnik szybko lapie temperature, podobnie mialem w wersji przed FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja po przejechaniu max 2km mam prawie mam odpowiednią tem silnika.

 

Może faktycznie coś z termostatem? jak szybko masz 90st na silniczku?

 

p.s. wydaje mi się że w mikrze troszkę szybciej niż 2 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Almerka N15 to cud techniki prosto z Japonii!!! ::

 

kierownica po prawej? :D

 

mój kolega tak właśnie kupił subaru na odległość :shock:

i wpadł w szok po odbiorze :shock: :shock:

 

(była super cena a nie doczytał tego drobnego szczegółu - wersja japońska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale także od schłodzenia chłodnicy słuzy wentulator jak sie przegrzewa:P

Tak.. ale jak jest przyslonieta chlodnica tektura to wentylator nie ma skad pociagnac powietrza... bo wentylator zaciaga (zasysa) powietrze sprzed maski a nie z komory silnika :)

 

 

buahahahaha człowieku kto Ci takich herezji naopowiadał, ja u siebie np mam wentylator od strony silnika i pewnie kostruktorzy sie pomylili dając go ze złej strony... ale sie ubawiłem :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Almerka jest używana najczęściej aby dojechać do pracy(15 km) i bez przysłonięcia chłodnicy dość dużą część drogi musiałbym jechać na benzynie z tego względu przysłaniam tekturą pół chłodnicy a w siarczyste mrozy wsadzam drugie pół i jest super. Szyby dość szybko odmarzają i szybciej robi się ciepło w kabinie.

 

na krótkich dystansach zasłonięcie chłodnicy jest jak najbardziej usprawiedliwione. Generalnie auto ma sobie poradzić z niska tempaeraturą ale można mu w tym również pomóc.

 

Smiało można zasłonić chłodnice jeśli podczas mrozu jedzie sie w trase wtedy w wyniku dużego chłodzenia motor może nie mieć temperatury idealnnej do pracy a np 10-15 stopni niższą. Natomiast zasłonięcie już połowy chłodenicy rozwiąze ten problem i napewno nie stanie sie nic o czym mówili szanowni porzednicy że zatrze sie mototor i takie tam pierdoły. Temperatura i tak będzie niższa niż choćby przy pracy przy 25 st C na zewnatrz.

 

Ja w swojej almerze chłodnicy nie zasłaniam bo nie mam takiej potzreby ale już w seju tak bo zdecydowanie wolniej sie nagrzewa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
ale także od schłodzenia chłodnicy słuzy wentulator jak sie przegrzewa:P

Tak.. ale jak jest przyslonieta chlodnica tektura to wentylator nie ma skad pociagnac powietrza... bo wentylator zaciaga (zasysa) powietrze sprzed maski a nie z komory silnika :)

 

 

buahahahaha człowieku kto Ci takich herezji naopowiadał, ja u siebie np mam wentylator od strony silnika i pewnie kostruktorzy sie pomylili dając go ze złej strony... ale sie ubawiłem :mrgreen: :mrgreen:

 

Ej no od strony silnika, ale w którą stronę kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odcinku 5 km w korku to zakładanie osłony nie ma najmniejszego sensu. Czy załozyłbym w innym przypadku ? Raczej nie z uwagi na cechy konstrkcyjne - ktoś siedział i projektował układ aby miał określoną sprawność - po co to poprawiać ?

Największym moim zmartwieniem w zimie jest osuwający się z maski śmieg, który zamarza na zdarzaku i reflektorach ... ani tego zeskrobać ani nie chce sie rozpucić ... widać ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale także od schłodzenia chłodnicy słuzy wentulator jak sie przegrzewa:P

Tak.. ale jak jest przyslonieta chlodnica tektura to wentylator nie ma skad pociagnac powietrza... bo wentylator zaciaga (zasysa) powietrze sprzed maski a nie z komory silnika :)

 

 

buahahahaha człowieku kto Ci takich herezji naopowiadał, ja u siebie np mam wentylator od strony silnika i pewnie kostruktorzy sie pomylili dając go ze złej strony... ale sie ubawiłem :mrgreen: :mrgreen:

 

Ej no od strony silnika, ale w którą stronę kręci

no kręci sie do chłodnicy ale powietrze zasysa od komory silnika co kolega wyżej zdecydowanie zakwestionował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
no kręci sie do chłodnicy ale powietrze zasysa od komory silnika co kolega wyżej zdecydowanie zakwestionował :)

 

:D:D:D:D:D Pierdolnales teraz jak lysy grzywka o kant.... hahahaah.... :D:D:D:D:D usmialem sie niezle.

chlopie... troche pomyslunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kręci sie do chłodnicy ale powietrze zasysa od komory silnika co kolega wyżej zdecydowanie zakwestionował :)

 

:D:D:D:D:D Pierdolnales teraz jak lysy grzywka o kant.... hahahaah.... :D:D:D:D:D usmialem sie niezle.

chlopie... troche pomyslunku.

 

wiesz co to jest kultura :? chyba nie.....

a pozatym przecież to Ty wysnułeś teze że wentyl zasysa od strony maski a nie od komory silnika... więc wyjaśnij mi prosze tę niejasność skoro mam troche pomyśleć bo Twój post przeczy drugiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Wiesz... przepraszam Cie ale mnie proprostu zbraklo slow na to co tu napisales... proprostu brak znajmosci podstawowych rzeczy.

W kazdym samochodzie wentylator od chlodnicy (nie od klimy tylko od chlodnicy) znajduje sie od strony silnika... tylko jedno ale... jak sie wlacza to przepycha powietrze sprzed maski (nie spod tylko sprzed) na silnik...

nie moze byc odwrotnie bo gdyby dmuchal od silnika do przodu w kierunku jazdy to podczas jazdy zagotowalby sie silnik po powietrze ktore dmucha naturalnie rozdmuchane byloby przez wentylator... nic by sie wtedy nie chlodzilo tylko staloby w miejscu. Czy teraz juz wszystko jasne?? mam nadzieje ze tak... przepraszam za slowo.. ale nie dokonczylem poprzedniego zdania z lysym na szczescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... przepraszam Cie ale mnie proprostu zbraklo slow na to co tu napisales... proprostu brak znajmosci podstawowych rzeczy.

W kazdym samochodzie wentylator od chlodnicy (nie od klimy tylko od chlodnicy) znajduje sie od strony silnika... tylko jedno ale... jak sie wlacza to przepycha powietrze sprzed maski (nie spod tylko sprzed) na silnik...

nie moze byc odwrotnie bo gdyby dmuchal od silnika do przodu w kierunku jazdy to podczas jazdy zagotowalby sie silnik po powietrze ktore dmucha naturalnie rozdmuchane byloby przez wentylator... nic by sie wtedy nie chlodzilo tylko staloby w miejscu. Czy teraz juz wszystko jasne?? mam nadzieje ze tak... przepraszam za slowo.. ale nie dokonczylem poprzedniego zdania z lysym na szczescie.

 

widzisz źle sie wyraziłeś i ja źle Cie zrozumiałem tak samo jak Ty mnie wcześniej, w dalszym ciągu jednak nie widze związku pomiędzy zasłoniętą chłodnicą i niemożnością zassania powietrza przez wentylator. wg mojej wiedzy nie ma to znaczenia chociaż z fizyki byłem kiepski to w praktyce problem takowy u mnie nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

koledzy spokojnie. Wentylatory kręcą się w różne strony :) ale mają tak ukształtowane łopatki by wysysać powietrze w kierunku "na silnik", czyli symulować większą prędkość wpadania powietrza z zewnątrz na chłodnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odchodzac troszke od kierunkow dzialania wentylatorow ;) chcialbym zapytac po jakim dystansie nagrzewaja sie Wam Almy z 2,2 Di??? bo moja to po jakichs 5 moze 6 km, znaczy wskazowka sie zaczyna podnosic. Czy jest to moze uszkodzony termostat czy moze 2,2 Di sie tak wolno nagrzewa??? Pozdrowionka, fred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...