Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 typowo-nietypowe świrowanie ABS'u


elemelek49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W szukajce znalazłem jeden podobny temat, ale nie rozwiązał on mojego problemu, zatem uprzejmie proszę Was o pomoc. A problem wygląda następująco:

 

Kontrolka ABS zaświeca się podczas jazdy, ale nie zawsze podczas skręcania, czy hamowania. Zapala się np. podczas jazdy po nierównościach, a czasem zupełnie bez celu - podczas normalnej jazdy. Wystarczy zgasić silnik podczas jazdy i gaśnie, ale uwaga podczas postoju po ponownym uruchomieniu już nie zgaśnie.

Czujniki ABS mam nowe z przodu, a z tyłu działają - zmierzyłem miernikiem. Pierścienie, sprawdzone.

Czy to może być np. wina komputera/pompy abs? czy coś się wypina podczas wstrząsów? 

Próbowałem kasowania błędów, nic to nie daje. 

 

Pomóżcie, bo męczę się z tym już 2 miesiące i opadam z sił.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elemelek49 napisał:

... Kontrolka ABS zaświeca się podczas jazdy, ale nie zawsze podczas skręcania, czy hamowania. Zapala się np. podczas jazdy po nierównościach, a czasem zupełnie bez celu - podczas normalnej jazdy. Wystarczy zgasić silnik podczas jazdy i gaśnie, ale uwaga podczas postoju po ponownym uruchomieniu już nie zgaśnie.

Czujniki ABS mam nowe z przodu, a z tyłu działają - zmierzyłem miernikiem. Pierścienie, sprawdzone.

Sprawdzałeś i oczyściłeś masę koło pompy ABS? Sprawdzałeś błędy układu ABS? Przy sprawdzaniu błędów zamień stronami czujniki - zawęzi się pole poszukiwań>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa koło pompy również jest w porządku, a błedów nie za bardzo mam jak sprawdzić :( jest na to jakiś domowy sposób? jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...