Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dobór Opon: Almera N16 Sedan


BartoszN16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, kieruje swoje pytanie, które spędza mi sen z powiek.. Posiadam Nissana Almera N16 Sedan, założone mam oryginalne stalowe felgi z oponami 185/65/r15.. jednakże chciałbym zainwestować w jakieś ładne felgi, bo nie oszukujemy się, felga w aucie jest jego wizytówka. Najbardziej się obawiam o rozmiar opon, mowa tu o oponach 205/55/r16

Czy wszystko będzie w porządku? Nie chodzi o spalanie, bo to jest nie istotne, litr w tą czy w tamtą stronę, martwię sie, ze może być problem z przednią osią. Wystarczy miejsca w nadkolach przy maksymalnym skręcie oraz pracy zawieszenia? Nie będzie problemu typu, ze będzie mi tarła opona po osłonach. Do sedna. Czy ktoś już kombinował w ten sposób ze swoją Amelką i czy bez obawy takie kapcie mogę jej założyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/?#

Różnica w średnicach pomiędzy podanymi oponami to tylko 10,4 mm (czyli 1,65% na prędkościomierzu). Trochę zawyża (dopuszcz. -2% ÷ +1,5%), ale bez problemu możesz je zakładać.

Przy doborze felg zwróć uwagę na właściwe odsadzenie (ET) oraz otwór centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dynamice też mi tak bardzo nie zależy, bardziej rozchodzi mi się czy opony nie będą tarły o nadkola. Do tego w oryginalnych felgach ET wynosi 45, a w alufelgach jest ET40 

Da radę założyć bez żadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BartoszN16 napisał:

Na dynamice też mi tak bardzo nie zależy, bardziej rozchodzi mi się czy opony nie będą tarły o nadkola. Do tego w oryginalnych felgach ET wynosi 45, a w alufelgach jest ET40 

Da radę założyć bez żadnych problemów?

IMO pomijalna różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare przysłowie: do ziarka ziarko i zbierze się ... . A może się ona przebrać => różnica od ustaleń fabrycznych w średnicach kół 10,4 mm + ET 40 (zamiast 45). Do tego alufelgi są nieco grubsze od stalowych. Nie wiadomo również jaka jest szerokość alufelg: 6"; 6,5"; 7"? To wszystko komasuje się i w rezultacie mogą wystąpić problemy. Ponadto wysunięte koła (mniejsze ET), będą brudzić błotnik i drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ET, to spoko, gorzej jak masz w nowych większe ET, ale musisz sprawdzić szerokość felg starych i nowych (najprościej użyć kalkulatora ET.
Podany przez Ciebie rozmiar opony nie możesz "legalnie" założyć, bo nieznacznie, ale jednak przekracza dopuszczalne 1.5% średnicy.
Pasują np195/55r16 lub np. 205/50R16 i te będą na 100% ok


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, ja mam u siebie alusy 16 do jazdy w lecie z opona 205. Nie zauważyłem istotnych spadków w dynamice. Jedynie, w moim odczuciu co taka modyfikacja spowodowała to szybsze rozwalenie drążków stabilizatora...ale to nie problem, koszt wymiany niewielki. Pewnie większe koka mają trochę większy wplyw na ogólne zużycie zawieszenia. Ja zmieniałem drazki sam, trzeba byla ciąć diaksem, z uwagi na zapieczone śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...