Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony, zwiększenie prześwitu


Krzysztof_paczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś  zakładał może opony do T31 o rozmiarze 255/65/17 ich średnica to o  73.5 mm więcej niż fabryczne.

Zależy mi na zwiększeniu prześwitu i nie wiem czy będą pasowały czy się zmieszczą?1098882165_oponyT31.thumb.JPG.d9b1bac5b8d65290e964129c0a536d6c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/65/17 i nic nie obciera. Angole twierdzą, że powyżej już pojawi się obcieranie przy maksymalnym skręcie. 

Edytowane przez Porez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam zimówki 215/60 R17 i właśnie myślę o czymś nieco większym (te wyglądają jakby były za małe :) )
Pora więc na szukanie 225/65 R17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.04.2019 o 22:00, Porez napisał:

Ja mam 225/65/17 i nic nie obciera. Angole twierdzą, że powyżej już pojawi się obcieranie przy maksymalnym skręcie. 

Odświeżam stary wątek, bo sam zamierzam podnieść łączny rozmiar koła w moim T31

Obecnie mam opony 215/65/16 (specjalnie zmieniłem felgi z oryginalnych osiemnastek  na szesnastki żeby mieć wyższy profil opony)

Teraz chciałbym zwiększyć zarówno profil opony jak i całkowity rozmiar koła i założyć do tych felg opony 225/70/16 czyli odpowiednik tego co kolega napisał wyżej i ponoć nie obciera :)

I teraz pytanie, a właściwie dwa.

1. Czy to legalne? W sensie, czy w razie kontroli może mnie ktoś o to zahaczyć? Czy diagnosta może robić problemy?

2. Czy ktoś ma zdjęcie T31 na większych kołach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 12:30, Niewe napisał:

1. Czy to legalne? W sensie, czy w razie kontroli może mnie ktoś o to zahaczyć? Czy diagnosta może robić problemy?

formalnie, to nie. nie jest to rozmiar homologowany do tego modelu przez producenta. policja czy diagnosta i tak tego nie wiedzą, więc nie będą na to zwracać uwagi. Takie rzeczy wyłażą tylko w razie "W". W razie wypadku, rzeczoznawca zatrudniony przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawdzi taki element jak właściwe opony i wskaże to w swojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pilnuję rozmiaru 225/60 R17 i teraz jezdze na uniwersalnych, całorocznych. Jak kto chętny, sprzedaję właśnie całe koła zimowe 17" alu w tym rozmiarze. Kontakt indywidualnie poproszę, bo tu chyba nie wolno. 

https://www.olx.pl/d/oferta/kola-17-zimowe-nokian-wr-suv3-225-60-r17-103h-xl-felgi-giacuzzo-5x114-CID5-IDLOKjt.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...