Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J10 2.0 benzyna 141km jaka instalacja


Bartollini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów

Noszę się z zamiarem założenia instalacji LPG do mojego auta (jak w tytule). Otrzymałem 2 propozycje od zakładu, mającego dobre opinie w Łodzi. Poprosiłbym, abyście zerknęli fachowym okiem na podzespoły i doradzili, którą instalację wybrać. Sugestie i opinie mile widziane. Zaznaczę, że obie instalki są w tej samej cenie. Wcześniej myślałem też o BRC, ale jakoś mi przeszło po przeczytaniu wpisu jednego z forumowiczów o problemie z katalizatorami, poza tym poczytałem na forum, że z BRC może być kiepsko z serwisem poza firmą, która zakładała instalację. Będę wdzięczny za podpowiedź...

image.thumb.png.fc7b2de8041109d48e5da7258ea88b6e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG to Polski wyrób i większość gazmenów lepiej lub gorzej jest w stanie pomóc a Lovat niestety ale kłopot z serwisem, lubry bym nie brał tylko dobrze auto wystroił ewentualnie podlał na górze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, też skłaniam się ku STAG-owi (bo z Polski :rolleyes:) a mógłbyś mnie oświecić w temacie tej lubryfikacji... (podlać na górze tzn? czy to chodzi o ten system lubryfikacji z dolewką do baku - coś mi się o uszy obiło)

Z tego co wiem to auto ma bardzo delikatne gniazda zaworowe i smarowanie by się przydało, ale jestem laikiem i mogę się mylić.

Spytam przy okazji, bo wiem że sporo wiesz w tym temacie... (czytając przez ostatnie dni forum często pojawiał się Szalony Dinozaur w rogu) chodzi o kwestię regulacji luzów zaworowych... czy robić kontrolę przed założeniem instalacji, czy po przejechaniu 2tyś na LPG

z góry dziękuje za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUBRYFIKACJA

luz zaworowy warto sprawdzić bo nie tylko od gazu się zmienia ich wartość ale też od użytkowania na PB :) tylko o tym nikt raczej nei wspomina :D bo gaz to zło :D

na ile Ci wycenili te instalacje?? wspominali coś o zdjęciu kolektora i nowych uszczelkach?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma przejechane 160tyś z tą regulacją powiedziano mi, że od benzyny to luz się kurczy, o od lpg powiększa (albo odwrotnie :) ) może coś przekręciłem, ale na tej zasadzia podobno to działa i dlatego dopiero po przejechaniu 1-2tyś na LPG zobaczyć co się dzieje z luzami zaworowymi...

wycena instalacji 3100 plus ewentualna dopłata za niestandardowy - większy zbiornik

o kolektor dolotowy sam pytałem (po przeczytaniu 100stron forum :) ) ale otrzymałem informację, że z tego co wiedzą to w QQ jest plastikowy kolektor i nie odkręcają go do nawiercania otworów, tylko wiercą z "odsysem", żeby opiłki nie wpadły do środka...

w temacie nowych uszczelek nic nie wiem, ale też nie pytałem, bo nic o nich nie wiem - gdzie te nowe uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc krok dalej, może muszę poszukać innego zakładu, ale powiem szczerze, że w kilku warsztatach słysząc QQ nosem kręcili, poza tym opinie w internecie też poczytałem na temat innych warsztatów i w większości te co mówiły NO PROBLEM opinie miały kiepskie...

nie chcę narobić sobie problemów zakładając LPG... może lepiej przełknąć gorzkie 5,20 za PB, niż "zaoszczędzić" i oglądać Check Engine na desce, a dodatkowo mieć problem z autem... teraz wszystko działa ok, ale sporo pali i tu jest ból :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki nowe jak zdejmują kolektor, nei chodzi o to, że plastikowy tylko o to, że nie da się go dobrze i ładnie nawiercić bez zdejmowania,

podobno problem w QQ jest z katem bo blisko głowicy, że potrafi się rozsypać jak mieszanka zła i wtedy zasysa EGR-em do cylindra itd, dlatego ważna jest wystrojenie można sie też pokusić o zaślepienie EGR-a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś podpowiedź czy zakładać czy nie? A może znasz jakiś warsztat w Łodzi godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po majowce zatem szybka decyzja i obiecuję zdać relację z późniejszej eksploatacji. Jeżeli masz jeszcze jakieś wskazówki i sugestie przed montażem to będę wdzięczny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisz przed montażem co ma być zamontowane i za ile,  nie raz jest, ze okazuje się co innego w aucie a co innego podczas gadki,  z tego scrina można wywnioskować różnie, w zestaw nie ingeruję bo i tak nic nie zrobisz bo widać, ze montują KIT-y od producenta, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy warsztat na tapecie. Nie jest z samej Łodzi ale z okolic (z Łasku) i ma bardzo dobre opinie. Właśnie dzwonił do mnie znajomy, z którym zgadalem się jakieś 3 tyg temu i jego znajomi montowali tam gaz do QQ. Świeży montaż więc póki co wszystko jest ok. Podobno montuja też zestawy na życzenie. Mają dość jasny i przejrzysty cennik na stronie. Więc jeśli masz jakiś super zestaw do QQ to prześlij proszę podzespoły i spytam czy taki zestaw jest u nich możliwy. Podbno ten majster nie widzi żadnych przeciwwskazań do montażu lpg w QQ. WSZYSTKO KWESTIA REGULACJI I ZESTROJENIA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak wchodzę w temat, ale dokładnie taki sam silnik mam i też planuję gazowanie tylko bardziej nurtuje jedno pytanie.

Lepiej brać wszystko z jednej firmy w moim wypadku STAG (taki sam zestaw co na zdjęciu mi zaproponowali) i zakładać też w serwisie STAG czy prywatna firma i oni sami dobrali odpowiednie komponenty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi niestety jestem laikiem i nie doradze. Oczywiście zdania będą podzielone czy z jednej marki czy w mixie a i tak finalnie najważniejsze są umiejętności majstra od gazu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważna jakość wykonania osobiście zawsze dobieram do auta i nie jest dla mnie akurat problemem zdekompletowanie zestawu i dokupienie np. reduktora innej firmy ale za to mam pewność, ze auto do końca na bogato będzie jechać na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dedykowanych zestawów, to co podali będzie jeździć, każdy preferuje co innego ważne aby zrobili to dobrze wraz z wystrojeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam;

Temat dość odległy ale jestem akurat tym zainteresowany.

Napisz Bartollini jaka instalacje wybrałeś w końcu do swojego QQ,jak sie sprawuje i ewentualne sugestie?

Pozdr... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...