Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z hamulcem


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa ...była 12 tys przebiegu...Kaśka i drugi raz zmienione tarcze z przodu.Jak pisałem wcześniej nowe zaczęły bić i po około 2 tys wymieniłem na JL ,nie zaglądałem i nie wymieniałem klocków bo nowe! Aż się wszystko jeszcze świeciło.Na JL przejeździłem 10 tys i w ubiegłym tygodniu zrobiłem szybką trasę tak ze 180 km,w te i we wte...po przyjeździe zobaczyłem i poczułem lekki swąd z lewego koła!(poprzednia tarcza też padła na lewym kole) Nad rugi dzień pierwsze hamowanie i przykra niespodzianka,tarcza bije! I to jak! Pomiar czujnikiem wykazał ponad 0.2mm.To już wiadomo że tarcza be...Kupiłem teraz Zimmermanny z klockami i dzisiaj wziąłem się za wymianę ,czyszczenie i sprawdzenie co jest powodem takiej sytuacji.Kiedy rozebrałem lewe jarzmo i zacisk to co zobaczyłem było dla mnie szokiem...Guma od tłoczka pokryta jakąś czarną gąbczastą klejącą mazią na całym obwodzie,w jarzmie blaszki sprężynujące prowadzące klocki ,w miejscu styku klocka z blaszką pokryte taką samą mazią!Jak zacząłem to myć białą benzyną schodziło,ale w kącikach blaszek odkryło się coś różowego,gabczastego,jakby nie zastygający silikon! Silikon stosowany do uszczelnień misy,czy obudowy rozrządu.Klocki z jarzma wychodziły ciężko,jakby były przyklejone.Śmiem twierdzić,że gdybym zajrzał przy pierwszej wymianie w jarzmo jak wygląda styk klocków w obsadzie to jeździłbym dalej na JL.    Wyglądało to tak,jakby ktoś celowo podłożył jakiś silikon we fabryce...bo nie myślę że była to celowa robota w czasie zerowego przeglądu...Ciśnie mi się słowo SABOTAŻ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie robiłeś na gwarancji? Z takim malym przebiegiem nie powinni robić problemów... A teraz jak sam grzebales to juz pozamiatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem pierwszej wymiany w serwisie,bo po prostu miałem ich dość po przygodach z pierwszą Kaśką...A jestem na 100% pewien,że również olali by kontrolę jarzma...tak jak ja...być może następna wizyta w ASO byłaby w tedy rownie szybka jak i pierwsza,a mnie przyszłoby szarpać sobie z nimi nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku Ty masz jakiegoś pecha do tych kasiek  :emot060:  Ja jak będę kiedyś zmieniać tarcze to wchodzę w ATE i ceramiczne klocki.

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz pewność że wejdziesz w oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest hurtownia,nie sklep patronacki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sklep.lyskawaserwis.pl/pl/p/CRC-DISC-BRAKE-QUIE-100ML/7696 mogło to być to? I oczywiście błędnie zastosowane bo osobiście tego używalem w miejscu styku klocka z tloczkiem i tylko tam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizerunkowo strzał w 10!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego co tylko mogę to wymieniam sam w aucie :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeden co mnie rozumie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JACKO29 napisał:

Ale to jest hurtownia,nie sklep patronacki

 

Możesz w Sosnowcu na Wojska Polskiego skorzystać z usług Centrum Hamulcowego ATE (są autoryzowanym centrum ATE) ale ja jakoś bardziej ufam intercarsowi i chłopakom co mi to załatwiają :D

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Jacko.
Mam ten sam przypadek w tym samym czasie.
TZn mam pierwsze tarcze i 28kkm.
Ale dokładnie po ostatniej trasie 600 km 2x 300 mam dość duże bicie kierownicy przy hamowaniu.
2 tyg temu wymieniłem koła i nie miałem żadnego bicia.
Przez ostatnie 2 tyg nie było deszczu więc nie można zwalić na dohamowanie na kałuży.

Aha i też mam wrażenie że bije lewe koło jeżeli jestem wogole w stanie to wyczuć;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie myliscie czasem auta na myjkach? Ja tam załatwiłem tarcze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy,zawsze myję  pod domem i nie po jeździe.

4 godziny temu, rafsty napisał:

Możesz w Sosnowcu na Wojska Polskiego skorzystać z usług Centrum Hamulcowego ATE (są autoryzowanym centrum ATE) ale ja jakoś bardziej ufam intercarsowi i chłopakom co mi to załatwiają :D

O! Mam blisko a pierwsze o nich słyszę! Mało się reklamują

Ja zakupiłem Zimmermanna nawiercane.Prosto też od sprzedawcy patronackiego

Brzyku,mam ten komfort ,że posiadam czujnik magnetyczny i wystarczy zdjąć koło by zrobić pomiar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że mam do ciebie blisko a nie mam czasu żeby podjechać:-P

Ile trzeba liczyć za wymianę kompletu?

Ja rzadko myje auto ale w tej rzadkości zdarza mi się na karcherze. Ale to zawsze po tankowaniu. Teoretycznie zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? O jaką wymianę chodzi.Robocizna,czy koszt części???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann nawiercany z klockami Zimmermann ..670

Myslałem o nawiercanej Mikodzie,ale moje zapędy wyhamowały po opiniach o innej firmie która jeszcze taniej je rozprowadza...to o czymś świadczy.Poza tym postawiłem na nawiercane,bo są bardziej wytrzymałe na nagrzewanie i odprowadzanie ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie z tymi myjkami. Nikt nie podjeżdża do myjki z kilkoma potężnymi hamowaniami i biegiem wysiada żeby po tarczach dać wodą :) Jakby się tak łatwo tarcze krzywiły to po każdym deszczu tysiące ludzi by tarcze wymieniali.

@JACKO29 a jakie klocki dajesz do tych tarcz nawiercanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...