Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowego J11B 1.6 DCi CVT


borek11498
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, Panie stoję przed zakupem J11B, silnik  1.6 DCi i skrzynia CVT. Silnik to wiadomo, że nie jest idealny ale też nie jest zły. Mam pytanie odnośnie pracy skrzyni biegów i jej awaryjności. Jak to wygląda ze strony użytkownika. Czy robicie wymiany oleju w skrzyni? Czy serwis robi wymiany oleju w skrzyni? Jeśli tak jakie są interwały wymian? Czy były jakieś akcje serwisowe na skrzynię? Czy jest to skrzynia pod względem "bez"awaryjności bardziej w stylu Multilotka z Audi czy to bardziej CVT i e-CVT z Toyoty? Przegrzebałem trochę forum ale bardzo dużo informacji jest ale na temat starszego modelu. Pozdrawiam i dzień dobry :)

 

PS: Jak wygląda sprawa z DPF/FAP?

Edytowane przez borek11498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie odpisał. Wczoraj zamówiony J11B Tekna+Premium z dieslem i xtronic'iem. Bardzo fajnie się prowadził, automat fajnie reaguje i zmienia wirtualne biegi. Minimalnie czuć różnicę mocy w stosunku do manuala. Wyposażenie na mega plus, jedynie czego mi brakuje to Auto Holda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni się przyzwyczaję, wcześniej nie jeździłem automatem wiec nie będę miał porównania. Bardziej się zastanawiam nad awaryjnością? Czy nie będzie z nią przygód i jak długo posłuży. Jeśli mogę zapytac ile dałeś za swój?

tekna + premium + dywaniki + powłoka ochronna + opony zimowe za 116850. Nie wiem czy to duzo czy mało? Ktoś napisał ze mógłbym jeszcze urwać. Biorę wersje z propilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekna + premium, powłoka, jakieś inne duperele 112900. O opony mam się odezwać na przełomie października i listopada to dostanę specjalną ofertę. Jak będzie drogo to jakiś serwis online. Może też uda się coś wyrwać z serwisu na oryginalnych felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, borek11498 napisał:

tekna + premium, powłoka, jakieś inne duperele 112900. O opony mam się odezwać na przełomie października i listopada to dostanę specjalną ofertę. Jak będzie drogo to jakiś serwis online. Może też uda się coś wyrwać z serwisu na oryginalnych felgach.

Typowa śpiewka handlowców ( wiem co mówię). 

Nawet po maksymalnych rabatach jakie może dać dealer na opony, będzie dużo drożej niż w sklepach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica 4k... masz propilota? Bo jak tak to będę cisnal tego swojego
W Teknie Propilot jest w standardzie. Jedynym dodatkowym pakietem jest pakiet Premium. Różnica w cenie zapewne wynika z opon bo ja nie mam ich teraz dokupionych tylko mam się odzywać w za miesiąc z haczykiem ale tak na prawdę to oni mają chyba tylko felgi w fajnej cenie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to są ceny z upustami? Bo tak patrząc w cennik czy konfigurator to qq z tym silnikiem czy 1,6 w wersji acenta bez jakiś cudów kosztuje ponad 90 tys. zł, a tu dokładając perenaście tysiaków jest dużo więcej bajerów. Jak działa ten propilot, faktycznie sam samochód może jechać? Tak z grubsza wynika z opisów jakie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

A to są ceny z upustami? Bo tak patrząc w cennik czy konfigurator to qq z tym silnikiem czy 1,6 w wersji acenta bez jakiś cudów kosztuje ponad 90 tys. zł, a tu dokładając perenaście tysiaków jest dużo więcej bajerów. Jak działa ten propilot, faktycznie sam samochód może jechać? Tak z grubsza wynika z opisów jakie znalazłem. 

Cena już po upustach itd. Propilot jest dostępny w standardzie na pewno w Teknie i Teknie+. W tym pakiecie masz aktywny radar z tempomatem w zestawieniu ze skrzynią automatyczną, system antynajazdowy, kontrolowanie ruchu w martym polu, automatyczne parkowanie, asystent pasa ruchu i asystent zmiany pasa oraz monitoring zmęczenia. Dochodzi do tego parkowanie automatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawcio napisał:

Mi to wygląda na aktywny tempomat i aktywny (korygujacy) asystent pasa. 

 

ciekawe, bo to chyba QQ? a ma inny system multimedialny ( m.in wiadć przyciski ekranowe na dole wyświetlanej mapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem na to uwagę. System wizualnie zbliżony do vagowskiego z wyglądu. Kolorystyka tez podobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2018 o 15:38, borek11498 napisał:

Witam,

Panowie, Panie stoję przed zakupem J11B, silnik  1.6 DCi i skrzynia CVT. Silnik to wiadomo, że nie jest idealny ale też nie jest zły. Mam pytanie odnośnie pracy skrzyni biegów i jej awaryjności. Jak to wygląda ze strony użytkownika. Czy robicie wymiany oleju w skrzyni? Czy serwis robi wymiany oleju w skrzyni? Jeśli tak jakie są interwały wymian? Czy były jakieś akcje serwisowe na skrzynię? Czy jest to skrzynia pod względem "bez"awaryjności bardziej w stylu Multilotka z Audi czy to bardziej CVT i e-CVT z Toyoty? Przegrzebałem trochę forum ale bardzo dużo informacji jest ale na temat starszego modelu. Pozdrawiam i dzień dobry :)

 

PS: Jak wygląda sprawa z DPF/FAP?

Gorszą skrzynią to jeździłem tylko w 25 letnim BMW!  Skrzynia CVT na pewno jest wytrzymała ale na tym kończą się jej zalety...!!! Ta skrzynia po prostu wyje jak chce się szybko przyśpieszyć pierwszym razem jak miałem styczność z tą CVT to pomyślałem że coś się rozj...ło!!! Do spokojnej jazdy ok ale ja tam wole normalne automaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...