Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przednie spryskiwacze nie działają


Next
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • w mojej QQJ11 przednie spryskiwacze nie podają płynu (tylny działa poprawnie). Skoro silniczek nie buczy, to czy może to być np. jakiś przepalony bezpiecznik czy tez przyczyna jest inna?
 
Edytowane przez Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej sprawdzić swoją myśl?

Co nie?

 

Oczywiwcie nie wiadomo który odpowiada za silniczek.

Pewnie ten od wycieraczek.

A bezpieczniki podstawowe masz nad lewą nogą.

 

A jak masz gwarancję to jeszcze prościej ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim aucie pompka spryskiwacza jest dwudrożna czyli jedna pompka podaje na przednie szyby i na tylne zarazem w zależności jak ustawisz manetkę silniczek pompki kręci albo w prawo albo w lewo a co za tym idzie skoro tył działa poprawnie a przód nie to nie jest wina bezpiecznika a albo styku w manetce albo przewodu doprowadzającego napięcie do pompki i styku tego przewodu z nią właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Next napisał:
  • ... w mojej QQJ11 przednie spryskiwacze nie podają płynu (tylny działa poprawnie). Skoro silniczek nie buczy, to czy może to być np. jakiś przepalony bezpiecznik czy tez przyczyna jest inna?
 

Silniczek jest jeden na obie szyby (przednią i tylną). TOPRAN Pompka Spryskiwacza 107 818 Silniczek Spryskiwaczy,Pompa Spryskiwacza MERCEDES-BENZ,VW,BMW,C-CLASS W203,E-CLASS W211,C-CLASS W204

Jeśli podaje płyn na tylną szybę, problemem jest przytkany wężyk podający płyn na spryskiwacze przedniej szyby.

https://forum.nissanklub.pl/topic/112788-j11problem-ze-spryskiwaczem-szyby/ 

Przy demontażu przewodu z silniczka czy też spryskiwaczy, w celu uniknięcia połamania plastikowych króćców, warto podgrzać końce wężyków suszarką lub ostrożnie opalarką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wyłączyłem wszystkie hałasy; włączam spryskiwacze-silniczek pracuje a płynu nie podaje; zacząłem więc oglądać instalację...... i co? ano przegryziony gumowy przewód doprowadzający płyn.Wstawiłem złączkę i gitara. Dzięki za pomoc ale strzeżcie się gryzoni tzn. kun domowych i/ lub szczurów; pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż kostkę WC,sierść jakiegoś sierściucha,może na początek wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JACKO29 napisał:

Załóż kostkę WC,sierść jakiegoś sierściucha,może na początek wystarczy.

Wszystko to pomagało na krótko, po jakimś czasie czy to kot czy to kuna wchodził z powrotem.Dopiero zamontowanie tego dało święty spokój.

https://allegro.pl/oferta/odstraszacz-samochodowy-kun-kotow-gryzoni-myszy-8619161355?snapshot=MjAxOS0xMC0yN1QyMjowNToxNy4xNzNaO2J1eWVyO2IzOWM2NGM2YjI5MjNlZDBlNmQ5NjhmYmUwZjY3NzE1MDFkYjlkZTc3Zjk3OWVkM2EwN2Q0YzU0Y2Q1MjhhZDE%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrZed kunami nie znalazłem sposobu jeszcze.
Dalej mam bułki i kolaczyki pod maską.
Na szczęście chyba u mnie tylko legowisko
W poprzednim aucie wytargaly cała mate wygłuszającą.

A co do spryskiwacza gdy kiedyś spadł wężyk z dyszy miałem mokro pod samochodem . Płyn uciekał na podłogę a nie na szyby.
Też to w takim Przypadku powinieneś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem Scenica było to w ten sam sposób rozwiązane: tzn. jedna pompka na przód i tył. Kierunek (przód, tył) był realizowany obrotami silniczka i przesuwająca się tulejką z gumowym wnętrzem (taki tłoczek).

Na forum Scenica nagminny były posty, że nie pryskało na tył lub przód. Problemem była napęczniała guma, która blokowała tłoczek, nie mógł się przesuwać swobodnie.

Naprawa była banalnie prosta - wystarczyło ostrugać nadmiar gumy i już. Działał jak nowy.

Po tych doświadczeniach (u siebie robiłem dwa razy) - od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...