Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Autoalarm COBRA 4416 - programowanie pilotów fabrycznych nissana


gilange

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
pewnego dnia uruchomił się autoalarm podczas jazdy samochodem. Pilot fabryczny nissana (Nissan Qashqai [J10]) nie był w stanie go dezaktywować ani z przycisku, ani fakt, że umieszczony był w stacyjce. Powodem rozprogramowania alarmu mogło być przypadkowe wciskanie przycisku ATTN (umieszczony na tunelu środkowym gdzie mogłem ja albo pasażer wciskać go łokciem/torebką itp).

Alarm rozbroiłem kodem pin używając przycisk ATTN.

Wyposażyłem się w instrukcję z tego tematu i przeszedłem do ponownego zaprogramowania kluczyków.
Na stronie 9 ww. instrukcji jest opisany sposób m.in. programowania kluczyków (nie wiem czy tyczy się ona tylko pilotów Cobra, których nie mam, czy pilotów fabrycznych też?)
Nie wykonuje się pkt "F" z tej strony instrukcji - nie migają kierunkowskazy.

Podejrzewam, że wynika to z tego, że nie rozbrajam prawidłowo alarmu (pkt. A). Jak mam rozbroić jak stan, od którego zaczynam programowanie to "awaryjne wyłączenie alarmu bez użycia pilota"?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gilange napisał:

Jak mam rozbroić jak stan, od którego zaczynam programowanie to "awaryjne wyłączenie alarmu bez użycia pilota"?

Przecież masz wszystko szczegółowo opisane na samej górze 9 strony instrukcji zamieszczonej we wskazanym przez Ciebie temacie.

Jeżeli tamten przepis Ci nie zadziałał, to spróbuj Z innej instrukcji

cyt.
AWARYJNE WYŁĄCZENIE AUTOALARMU BEZ UŻYCIA PILOTA
* Działanie zależne od modelu samochodu.
Przy użyciu kodu PIN;
W takim przypadku należy: nacisnąć przycisk “ATTN” taką ilość razy ile wynosi pierwsza cyfra kodu PIN, poczekać
chwilę aż dioda LED na panelu zaświeci się dłużej sygnalizując wprowadzenie pierwszej cyfry, a następnie wykonać
podobną procedurę w stosunku do pozostałych 3 cyfr osobistego kodu dostępu PIN. Krótki sygnał diody LED
towarzyszy każdemu przyciśnięciu "ATTN" ( Brak krótkiego mignięcia diody LED oznacza zbyt lekkie
naciśnięcie przycisku. Autoalarm rozbroi się z chwilą podania prawidłowego 4-cyfrowego kodu PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Należało skonfigurować platformę CAN (strona 8  instrukcji)

Na obudowie centralki miałem informację o tym, że program 1 jest przypisany do Qashqaia.

 

DSC_0051.thumb.JPG.89297029284d3b90e7aec8e880416c7c.JPG

Po ponownym zasileniu centralki zastałem informację o aktywnym programie 2. Inkrementując program co jeden aż z ostatniego przeskoczy na pierwszy ustawiłem program 1. Nie musiałem programować pilotów fabrycznych, od razu rozbrajały i uzbrajały alarm.

Przed powyższymi czynnościami zauważyłem też, że krańcówka otwarcia maski nie działa - nie zwierała do masy po otwarciu maski bo była zaśniedziała. Musiałem trochę ścierać druciakiem i psikać kontaktem aby znowu działała bez zarzutu. Podejrzewam, że tak słabo zabezpieczona niedługo znowu będzie wymagała czyszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...