Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Namiot dachowy, relingi


Mark79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chciałem założyć do Pathfindera namiot dachowy mocowany do relingów. Problem z tym, że ten Pan  w jednym z materiałów filmowych Terenwizji wypowiedział się, że na Navarze nie da się zamontować namiotu dachowego na relingach bo dach jest za miękki. Kontaktowałem się z nimi czy Pathfinder będzie miał ten sam problem ale nie potrafił odpowiedzieć.  

Czy ktoś z was wie czy Pathfinder ma wzmocniony dach w miejscu mocowania relingów, cz ktoś zdejmował podsufitówkę i wie jak wyglada dach?

 

IMG_0500.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Reling (dach) ma nośność 100kg. Na postoju pewnie uniesie więcej. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Patrzyłem na mojego Pathfindera i Navare. Faktycznie przy Nawarze reling z przodu (przy szybie przedniej) wyglada jakby był przykręcony na wkręty do dachu. Próbowałem szarpać relingiem przy Pathfinderze i ani drgnie, ale tu reling mocowany jest na wysokości słupka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyska ma 65kg na relingu. Według mnie to taki bajer a nie przydatny element wyposażenia samochodu. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, camo napisał:

w patku można mieć fajne widoki i bez namiotu na dachu ;)  : 

 

Ale szyby szybko będą parować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem miesiąc temu namiot na dach o wadze 60 kg. Zamontowałem po swojemu bo dali za krótkie śruby. Wypróbowałem już kilka razy w dwie osoby. Jechałem z namiotem max 140km/h i jak na razie bez najmniejszych problemów. Myślę, że na dach Pathfindera można ładować sporo więcej niż podawane przez serwis 100kg. Jak zgram z telefonu to spróbuję wrzucić zdjęcia z wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiot jest do 5 osób max. Myślę, że swobodnie mogą spać trzy dorosłe osoby a jeśli chodzi o dzieci to 5. Polecam. Poza tym właśnie zamówiłem przedsionek dopinany do tego modelu (kolorado)

IMG_20200530_171718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Można wiedzieć ile dałeś i gdzie kupiłeś ? Mocowałeś do relingów czy w jakiś inny sposób.

Rozumiem, że śpi się w poprzek auta. Czy twoim zdaniem można zamontować jeszcze większy namiot ( na większa ilość osób - w sensie dwóch dorosłych i trójka dzieci). Pathfinder ma relingi nie na całej długości dachu wiec chyba większego namiotu niż ty masz nie da się zamontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od polskiego Wild Campa. Według mnie pełna profeska. Ja spałem z żoną w poprzek jak na łożu królewskim ale myślę, że da się wzdłuż. Wtedy wejdzie więcej osób (może nawet 5) bo powierzchnia spania to 180/240. To 180 to długość namiotu tyle co relingi. Pasuje idealnie i nie zakrywa całego szyberdachu. Jutro będę robił nowe mocowanie. Jak zrobię to wrzucę foty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...