Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Schemat -diagram kostek nawigacji


maciekq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam schematu połączeń pinów w kostkach do radia -nawigacji oryginalnej w JUKE 2019 po lifcie, BOSCH LCN2K58A00. ( kamery 36

Kupiłem stacje multimedialna chińczyka 10cali, wszystko działa super włacznie z kamerami 360, podłączenie plug-n-play z oryginalnymi kostkami.

Jedyny minus to brak sterowania z kierownicy ( reg głośności, telefon, zmiana stacji ) - moduł CANBUS dołączony do radia nie integruje sie z instalacja samochodu. 

Serwis chiński cos tam próbował robić ale bezskutecznie. 

Ktos wie gdzie lub ma taki schemat ? 

Inkedtył_02_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 60N20 napisał:
W dniu 21.08.2020 o 20:43, maciekq napisał:
dziekuję !!! :jump:
 

Napisz coś więcej o modelu który kupiłeś i oczywiście pochwal się efektami.

Chińczyk marki Aotsr  z PX5,4G RAM 64G ROM,Built-in DSP+Carplay,IPS,AHD, ekran 9 ",RK3399 CPU, rozdzielczość: 1920x1020 , Android 10,menu w j.polskim nawet bez błędów. Nie wiem czy opisywać wyposażenie bo jest standardowe: 2x USB, antena GPS, WIFI, itd itd  ...... kostki plug-n-play pasujące do tych w aucie, wszystko wbudowane w ramkę - trzeba jedynie przełożyć wloty wentylacji

Model z CANBUS box - miał pasować do Nissana Juka 2017  - u mnie  opcja sterowania z kierownicy nie działa pomimo przetestowania na wszystkich możliwościach ustawieniach w menu CANBUS stacji multimedialnej.

Koszt 1250 pln z przesyłka z magazynu czeskiego wiec bez opłat celno - podatkowych.   Koszt został obniżony o 350 pln po złożeniu reklamacji poprzez Aliexpress - zwrócili mi na konto.

To jest 5 stacja która montuje w rożnych swoich samochodach i poza powyższymi kłopotami uważam za najlepszy dotychczas używany  model. Działa Szybko, poprawnie nawet z uruchomionymi kilkoma aplikacjami : nawigacja, Yanosik, spotify itd. Połączenie do netem poprzez dongle 4g LTE ( dokupiony oddzielnie ). 

Na minus:

  • brak możliwości podłączenia lampek poduszki pasażera i blokady drzwi ( to akurat mi nie przeszkadza ) - wiedziałem iz takiej opcji nie ma
  • brak sterowania z kierownicy - nie wiem gdzie czy to problem konfiguracji, uszkodzenia BOXa, braku odpowiedniego softu czy podłączenia - tego troche brakuje

Na plus:

  • kultura pracy, 
  • duży ekran 
  • wysoka rozdzielczość
  • szybki montaż
  • obsługuje kamery 360 
  • dużo możliwości ustawień w menu serwisowym 

Jeśli chcesz mogę  jakieś foty wsadzić. 

Edytowane przez maciekq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dawaj foty i napisz jak wszystko działa w porównaniu do oryginalnego NC (tzn kamery, aktywne linie, jakość obrazu, radio, uruchamianie, sterowanie, wyłączanie, rensponsywnosc itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy mozna prosic o wiecej informacji jak dzialaja kamery 360

czy jest jakis dodatkowy box oprocz tego pomaranczowego co odpowiada za sterowanie z kierownicy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andi_pl napisał:

czy mozna prosic o wiecej informacji jak dzialaja kamery 360

czy jest jakis dodatkowy box oprocz tego pomaranczowego co odpowiada za sterowanie z kierownicy ?

 

Kamera - działa jak w oryginalnym radiu fabrycznym ( foto ponizej )

Nie ma dodatkowego BOXa

 

20200911_091846.jpg

20200911_091945.jpg

20200911_091927.jpg

20200911_091954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tez sama przelacza sie na kamere przednia ??

 

 

czy do kamery trzeba bylo dokupic ten adapter zmieniajcy napiecie pod org kamere ??

bo w starym juku 2015 usa musialem pod chinczyka dokupic ten adapter

teraz mam nismo 2015 z kamerami 360 tez wersje usa i przymierzam sie do wymiany na chinczyka tylko ze nic nie ma pod kamery 360

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moze ktos dac link do tego radia bo juz chyba nie ma tego modelu

 

podlaczylem

ADAYO CE4KU7

 

ale jednak kamery 360 nie dzialaja tzn obraz (kamera tylna i dookolny obraz na polowie ekeranu )po wlozeniu R sie pojawia ale po 5 s znika i pojawia sie czarny obraz

i pomaga tylko wl/wyl auta nawet wl/wyl samego radia nie pomoglo

 

musze kupic nowe radio pod 360

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam a czy ktoś z was posiadał by schemat kostek lcn1 nissan connect radio bosch 

20210812_150652.jpg

20210810_162634.jpg

Edytowane przez Bemet1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego znalazłem dzięki zależy mi na bardziej szczegółowym opisie poszczególnych pinów żeby móc przełożyć te przyciski na kierownicy u mnie nie było jednego guzika "i" a w radiu nissan connect jest i chce żeby to działało prawidlowo ale dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Odkopię trochę temat, wczoraj też instalowałem radyjko takie jak Autor wątku, czy możesz napisać jak poradziłeś sobie z przyciskami na kierownicy?

Mam ten sam problem.

W dniu 20.08.2021 o 22:24, MisilYE napisał:

Guzik "i " na kierownicy jest chyba od komp. pokładowego. Niech mnie ktoś poprawi jak źle mówię .

Jest od kompa, ale również nie działa, bynajmniej u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.08.2020 o 20:43, maciekq napisał:

dziekuję !!! :jump:

 

Witam Was. Jak pobrać obraz z opisem pinow w wyższej rozdzielczości bo mam wszystko rozmazane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zabrałem się za ogarnianie połączeń z obu kostek. Znalazłem wszystkie połączenia fizycznie gdzie idą po samochodzie z pierwszej kostki. Z drugiej mam jednak problem. Górny rząd w pulsarze wygląda identycznie, ale dolny zaczyna się od pierwszego pinu, za to nie ma dwóch ostatnich. Na górze nie znalazłem skąd przychodzi sygnał wstecznego, po tym samym kolorze przewodu żaden nie odpowiada z miejsc, które szukałem. Nie znalazłem też 30 pinu. Powinien iść na komputer BCM. Co ciekawe 31 i 32 pin łączy się na identyczne na wtyczce do BCM jak w qq. Na dole w kolejności (tyle, że od 33 pinu) mam tak samo mikrofon, 38 i 39 identycznie jak w QQ to CAN. 40 do 42 to też mam identycznie jak w QQ. No i za nic nie mogę znaleźć 36 i 37 pinu. 37 teoretycznie to ekranowanie auxa, tyle, że do auxa są piny 21 do 23. Je znalazłem. 3 wychodzą z radia i trzy wchodzą na kostkę gniazda aux, a czwartego nie widzę. No i 36 pin też nie mam pojęcia bo w QQ jest jeden pin mniej w dolnym rzędzie. Przewody, których nie mogę najczęściej namierzyć to jasny brązowy i czarny taki matowy. Ktoś może się orientuje za jaką grupę połączeń mogą odpowiadać te kolory? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma jakieś reguły, ale np. czarne to masa, czerwone to może być zasilanie i can. Jasny niebieski i jasny zielony to też często CAN...

 

Edit: dobra namierzyłem gdzie idzie 25 (sygnał wstecznego) i 30 (to chyba sygnał przyciemniania). Są tu - 25 na białym, a 30 na niebieskiej w zaznaczonych miejscach. W sumie piszę to bardziej dla siebie by mieć w razie czego tą wiedzę, ale jakby ktoś chciał grzebać w swojej nawigacji w pulsarze to może się przydać. Pokazana wtyczka jest na dole po lewej stronie kierowcy tuż orzed drzwiami i łączy się z wiązką komory silnika. Idzie to do modułu IPDM E/R.

 

20220619_183816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Potrzeba pomoc w temacie tego radia connect. Najlepiej kogoś kto się zna na tym. Czy jemu wystarczy zgodnie z rozpiską podpiąć zasilanie i mase na pin 19 i 20, i włączy się czy musi mieć jeszcze pin 7 i może jeszcze ten od podświetlania? Pytanie stąd, że zanim spróbuję wpiąć w auto to chciałem zobaczyć czy w ogóle się włącza. Podpinałem 19, 20, 7 i zero reakcji. Sprzedajqcy twierdzi, że działa. Widziałem na zdjęciach w internecie podpięte te radia poza samochodem i nie było to na pełnym podłączeniu wszystkich pinów. Sprzedający twierdzi, że radio działa. Nie chce sprawdzać w samochodzie bo jeszcze nie zweryfikowałem połączeń w samochodzie. Nie chcę czegoś spalić. Dwa nie chce podpinać, by can nie wskoczył i nie zablokował radia (jeśli to jest trwałe do czasu odblokowania).

Zauważyłem taką różnicę pomiedzy zwykłym radiem, a nawigacją, że 7 pin w przypadku radia to IGN Power, a w przypadku nawigacji 7 pin ACC Power. Natomiast nawigacja IGN Power ma na 40 pinie czyli druga kostka. Możliwe, że w celu odpalenia poza samochodem musze dać 12V na 40 pin, a nie na 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak mi sprzedali zepsutą nawigację, albo radia nissana mają jakis inny sygnal, ktory musi być podpiety by się włączało. Gruby czerwony i czarny 12v wpięte w szynę zbiorczą, po prawej u góry widać czerwony i jasnobrązowy z instalacji. Pierwszy to 20A (bateria) i leci na 19 pin, drugi to 10A (ignition) i leci na 40 pin. Napięcie jest na obu pinach i na pewno ma być 12V. 

20220824_191300.jpg

A ten biały spięty z masą instalacji, do tego przychodzi połqczenie z 20 pinu. Zgodnie z tym co można znaleźć w internecie żeby odpalić radio musi być podpuęte bateria i ignition oraz masa i radio powinno startować - ale to w przypadku takich niefabrycznych. Ale jak patrzę na schematy to mamy baterie, ignition i jeszcze acc na 7 pin. Te wszystkie mają mieć 12 voltów i jest to jedyne "input". Reszta to są wyjścia na głościki, can i rzeczy typu aux, mikrofon, kamery.

20220824_191304.jpg

 

Podpięcie radia:

 

20220824_191313.jpg

I nic. Nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie sprawdziłem na instalacji samochodowej swoje radio. Odpiąłem kostki i zgodnie ze schematami z qq podpiąłem tylko ignition na pin 7 i baterie na 19. Ponieważ nie ma w tym radiu  masy na pinie to spiąłem obudowę na przewodzie ze stelażem deski. Efekt = null. Dokładnie jak z nawigacją w domu. Nie reaguje. Jedna różnica, że działało CD. Czyli tak jak za manualem boscha NC2 podłączenie ignition i baterii oraz masy powinno uruchomić CD, a nawet to nie działało na nawigacji. Jutro spóbuję znowu na nawigacji, na zwykłym radiu płyte wciągało po ponad 10 sekundach, a na nawigacji tak długo nie czekałem. Może też by wciągneła płytę. Podpięcie jednej całej kostki i masy również niczego nie powoduje. Napęd CD działa, ale radio jest wygaszone. Tak się zastanawiam czy nie trzeba jeszcze podaćc12V na pin odpowiedzialny za podświetlanie. Wkurza mnie to, że na radiach nieakcesoryjnych ludziska na filmikach skręcają żółty z czerwonym i czarny osobno. Dają zasilanie i dyskoteka. A podpięcie fabrycznego radia na baterie, ignition i masę tylko napęd cd wzbudza, a radio czarne. Zastanawiam się co ludzie jeszcze podpinają, bo są filmiki i zdjęcia w internecie, że ten connect normalnie się świeci, a nie był podpięty w samochodzie.

Screenshot_20220825-212624_Adobe Acrobat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...