Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bankroot

w ostatni weekend zaliczyłem trasę W-wa Władysławowo (5 osób z pełnym bagażem i pod silny wiatr) i z powrotem (sam - z wiatrem).

 

W pierwszym przypadku równa jazda 100-110 wyszło 8,2 l/100km.

W drugim jazda mieszana (od 110 do 150) 7,7 l/100km.

 

W mieście pali mi równo 10l/100km

 

P11.144 2001 benzyna 2000 cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich serdeczne, ja i moja P11

 

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2007 20:57 ]

Tak na 100 (%) to wiem że ja za dużo palę a moje cudo (P11 1,6 16V 97 r.) średnio 9,5 l

Sam nie wiem czy to dużo czy mało a poza tym mam wrażenie że czasem się muli, wie może ktoś co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niklocen

Moja Ś.p. P10 2.0 paliła 12 litrów gazu. Niezależnie od stylu jazdy i obciążenia. Wyszogród -> Radzymin : Moja noga 80 km -> 45 min i Nażeczonej noga 80 km -> 80 min. Instalacja gazowa Landirenzo :) the best :)

 

Pozdrawiam forumowiczów

 

Kupię P10 INVITATION 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam P11GT na instalce z mikserem w dolocie(pare kucy mniej-ale juz nie dlugo).

Bylem nad Polskim morzem 2 tygodnie temu i zrobilem 1100km. samocho spalil mi srednio 7.2 litra lpg. sszok. nawet mam swiadka. jego P11 spalila 8litrow. Prerdkosci maks 140km/h, srednia na komputerze 77km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 93r 1.6 16v i 2 walki sport rozrzad inz. Światka

 

16.5 miasto i 12,5 trasa oczywiscie na gazie a z malym mankamentem a wlasciwie jedna z chyba najgorszych wad Nissana brak 5 biegu co by sie zgadzalo z opiniami na forum bo mam juz 234tys przbiegu.

 

Co tam mialem wczesniej poloneza i palil podobnie tyle ze nie mial 140KM

 

ALE CHYBA TAK MUSI BYC W PRZYPADKU MOJEGO NISSANA :(

 

INSTALKA GAZU NOWA 3 TYGODNIOWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada to tak kumpel kupil sobie P10 i zaczelo sie od tego ze jezdzil nim 2 lata i w ostatnim czasie wymienil

zawieszenie na gwintowane wraz z sprezynami

potem dwa walki rozrzadu u Światka

, uklad hamulcowy z tarczami wentylowanymi o wiekszej srednicy;

nastepnie strumienice + wydech ultera

i jakias duperele elektroniczna ktora koles w Trojmiescie przestawia za 20zl laptopem na tryb oszczedny badz sportowy

Tyle wiem bo jak mial jeszcze ten samochod to mi opowiadal na bierzaco.

No ale potem zaczely sie problemy padla piatka w skrzyni, przestal trzmac obroty, i zaczelo sie psuc wszytsko (duperele typu zamki, opuszczane szyby,reczny hamulec, przeguby, klamka, oswiatlenie licznika itd.)

Stwierdzil pier**le ten samochod chcesz to bierz go albo dam go na zlom. Kupil sobie VW Passata 03.

Ale wracajac do tematu byl na hamowni gdzies w bydgoszy (nie wiem czy u Światka moze) i twierdzi ze tyle wykazal pomiar.

W kazdym badz razie jak by bylo malo to ostatnio zgrzalem kumpla ktory ma mondeo 2.0 93r (130kM). Takze napewno nie ma 90KM fabrycznych. Bo juz kilka lepszych autek bez problemu odstawilem.

Takze poki co naprawiam go stopniowo kazda duperele i inne powazniejsze rzeczy wpakowalem 3 klocki ale za kazdym razem jak nim jade nie zaluje ani jednego grosza wlozonego a czeka mnie jeszcze lakierowanie :( i wymiana skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja primerka w mieście spala ok. 12l/100,

a w trasie załadowana na maksa + klima 8,4 l/100km

W mieście bez klimy jakieś 1l/100km mniej ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

P10 '93 silnik SR20Di (tylko benzyna) przebieg: 165Kkm

 

Lato, miasto Łódź - głównie centrum (odcinki po około 6-8km) i raz w tygodniu trasa na obrzeża miasta:

Przed czyszczeniem przepustnicy i resetem kompa 10,5-11L po czyszczeniu i zresetowaniu komputera 9-9,5L.

W trasie jeszcze nie było okazji sprawdzić... :[

 

 

---

 

Sprawdziłem na trasie.

Prędkość 90-110km/h, chwilami do 140km/h - na trasie 7L na 100km :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie komputer pokazał 6.5 litra/100km po skasowaniu i przejechaniu ok 60km z prędkością 90km/h - ale jestem pewny że to ściema bo to poniżej wartości podawanej przez producenta :-)

przetestowałbym realne zużycie przy takiej jeździe, ale nie mam cierpliwości na tyle (dobijają mnie wyprzedzające skody favorit i inne limuzyny :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja p11 ostatnio spaliła 9,5L/100KM benzyny Orlen Verva 98. Silnik 1,6 dolot CAI i stożek w nadkolu, no KAT i wałek ssący od Sentry. Lubie wysokie obroty i to pewnie dlatego tak wyszło. Trasy raczej max 10 km i troche po mieście. Teraz zalałem PB95 na bazie PKS Jasło i zobaczymy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wruciłem z nad moża po dwu tygodniowym leżeniu i spalanie wyszlo tak

do A4 z klimą non stop i w korkach co chwile 10l gazu na A4 przy siredniej 150km/h też 10.2 :)

typowo autostradowy samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

U mnie trasa ze śrenią prędkością 100km/h z klimą, 3 osoby i bagaż - spalanie gazu 8 litrów/100km.

Nie widoczna strata mocy względem benzyny, powiedizłabym nawet, że jest żywszy.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11 98r 167 tys 1,6 benz

trasa: lodz - chalupy - lodz (410km razy 2) na trasie 130-140

komputerka nie mam a z obliczen wyszlo mi jakies 7,5l / 100km (moze nawet mniej:))

po przejechaniu 700km zatankowalem po korek i weszlo 47l, czyli mialem jeszcze jakies 13l co spokojnie starczyloby na 100km:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

P10..95r. poj.2000cm3 16V Benzyna,przebieg 121 000km(do póki jeździ nigdy nie zostanie zagazowany)

miasto-9 do 10l/100km

trasa-7l/100km..spokojna jazda

trasa w cyklu mieszanym-8l/100km

I pokażcie mi kogoś komu 2 litrowa Primera w benzynie spali mniej niż 9 litrów w mieście!mam wielu znajomych którzy mają P10 i spalania są podobne.

Więc jak czytam że 6,5 lub 7 litrów w mieście przy silniku 2000cm3,to pękam ze śmichu :D Ludzie przecież nikt wam nie da lub nie zabierze tej benzynki!więc po kiego taka ściema!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...