Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1,6 rządzi !!! hihi - czytałemn niedawno ze fabryczna prędkość 1,6 z 90 konną jednostka to... 180 km/h.... powiem tyle: KłAMSTWO !!!!!!! I JUż !!!! zapraszam do degustacji mojej P10 1,6.... A4 - na gazie 195, na benzynce - 200 i jeszcze bylo troszke gazu ale musiałem zjechać na jaworzno... miłego!!! Do niedowiarków - nie ma tego słabego co by na lepsze nie wyszło...

zmierz urządzeniem gps a potem się chwal :P prędkościomierz zwłaszcza w starym aucie potrafi sporo dokładać, o za niskich oponach nie wspominając ;)

 

Prawdę mówi :mrgreen: Pozdrawiam Ustronie Morskie - super miejsce na odpoczynek :-))) (wiem bo byłem) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 rządzi !!! hihi - czytałemn niedawno ze fabryczna prędkość 1,6 z 90 konną jednostka to... 180 km/h.... powiem tyle: KłAMSTWO !!!!!!! I JUż !!!! zapraszam do degustacji mojej P10 1,6.... A4 - na gazie 195, na benzynce - 200 i jeszcze bylo troszke gazu ale musiałem zjechać na jaworzno... miłego!!! Do niedowiarków - nie ma tego słabego co by na lepsze nie wyszło...

zmierz urządzeniem gps a potem się chwal :P prędkościomierz zwłaszcza w starym aucie potrafi sporo dokładać, o za niskich oponach nie wspominając ;)

 

Prawdę mówi :mrgreen: Pozdrawiam Ustronie Morskie - super miejsce na odpoczynek :-))) (wiem bo byłem) :twisted:

 

Też tam byłem, fajnie, czysto tylko woda bardzo zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku było wręcz przeciwnie woda super ciepła, mi się podobało w przyszłym roku też pewnie tam pojedziemy, było gdzie połazić.

 

[ Dodano: Wto 24 Paź, 2006 17:40 ]

A jak ci pali w korkasach?? bo mi wychodzi 7,5-8.3 trasa Modlińska (od Aluzyjnej) na Miedzianą (w zależności od korków)

 

7,5 - 9 w zależności od tego jak dynamicznie ruszam ze świateł ;)

 

No to super, bo już myślałem że coś nie tak z moją primerką, pozatym musze się przyzwyczaić do jazdy klekotem, po benzynce i LPG. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej P11 2.0TD kombi mam spalanie na poziomie 7,5-9l w miescie, na trasie nie sprawdzalem bo autko mam dopiero 2 miesiace. Najbardziej mnie wkurza to ze passat 1,9 tdi 110 KM spala w miescie 5 l ropy i wcale nie trzeba jezdzic nim jak emeryt a przyspieszenie ma lepsze. Myslalem ze japoniec bedzie mniej palil niz 7 litrow, ale teraz to juz za pozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej P11 2.0TD kombi mam spalanie na poziomie 7,5-9l w miescie, na trasie nie sprawdzalem bo autko mam dopiero 2 miesiace. Najbardziej mnie wkurza to ze passat 1,9 tdi 110 KM spala w miescie 5 l ropy i wcale nie trzeba jezdzic nim jak emeryt a przyspieszenie ma lepsze. Myslalem ze japoniec bedzie mniej palil niz 7 litrow, ale teraz to juz za pozno.

 

Passat pali 5l w mieście :lol::lol::lol: udał Ci się żarcik. A wracając do tematu to pali mi na mieście 7,5-8 a na trasie 5,5-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem coś o spalaniu mojej primerki 2.0i , wracając nią z holandii przy prędkościach autostradowych, dużo wyższych niż ekonomicznych, spaliła miło średnio ok. 8l beznzyny, zaś w cyklu miesznaym wychodzi ok. 9 litrów, samo miasto ok. 11, to wychodzi ok. 1,5 litra więcej od 1.6 którą miałem wcześniej, no ale 130 koni to nie 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój P11 20TD pali z klimą : w cyklu mieszanym (większość po mieście) około 7,5-8 l, na trasie przy prędkości 120-130 ok 6,5 l. :) SZKODA TYLKO ŻE ROPA JEST TAKA DROGA :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie P12 1.9dci spala w miescie ok.6-7L a na trasie przy spokojnej jezdzie 100-120km/h wychodzi od 4.9-5.5L.Staram sie spokojnie jezdzic choc czasami depne:)poczekajmy troche a ropa znow stanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Pierzowiak

Już sie wypowiadałem na tym forum, ale spalanie sie zmieniło po zatankowaniu na Shell'u. Poprzednio Tesco, BP, petrochemia płocka - okolice 14 litrów po mieście.

Teraz tylko Shell - 12,6 litra w mieście.

Super gaz :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Primere P10 2.0 SLX z 1995 r.

Od 10 sierpnia 2006 do dziś czyli 146 dni.

Przejechałem w warunkach mieszanych 8900 km (35% miasto i 65 % trasa) + Klima.

Jazda raczej spokojna ale czasem i 160 – 180 km.

Spaliłem 719,19 l benzyny 95 (Neste i Shel)

Średnia = 8.08

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Primera WP11 2.0 TD z 1999 r. w cyklu mieszanym pali ok 7,2 - 7,8 ltr. Tylko w mieście potrafi i ponad 8 ltr. Na trasie przy 100 km/h spaliła mi 5,8 ltr, a przy 120 km/h równiutko 6 ltr ( latem na autostradzie). Przy stałej prędkości ok. 150 - 180 km/h 9,2 ltr. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 80

Moja primera z instalacją gazową 2 gen.(na gazie przejechane ok.30tys.km) pali średnio 10-10.5l gazu. W dłuzsze trasy jezdzę rzadko, głownie jazdy podmiejskie, bez katowania ale i bez zamulania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam niektóre posty i sie zastanawiam czy niektorzy jeżdzą na luzie po mieście czy " po Angielsku,d*pą po...." ja mam P11 2.0 i jeszcze nigdy w mieście nie zszedłem poniżej 11l a w trasie 9 litrów. Podziwiam ludzi z LPG, skoro ktoś wymyślił auto na benzyne to po co pompowac LPG? To nie kuchenka gazowa,ale japońskie auto...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od stylu jazdy. Mam przykład z ostatnich pomiarów przedświatecznych. Nie spiesząc sie i nie cisnąc w pedał zszedłem w trasie do 8 litrów Pb95, a w mieście do 10. Jeśli tylko depnę to odpowiednio 10 i nawet 13 ( ale to juz tak 120-140 km/h). Co do gazu to fajna rzecz, dopóki nie zaczyna sprawiac problemów. Mi na razie ( rok użytkowania) żal jest Primery i jej nie dziurawię. Ceny Pb 95 na dzisisaj to 3,54/litr i nie widzę sensu w inwestowaniu w LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo COMPETER... widze ze masz podobne podejście do mojego, bo nawet od strony ekonomicznej nie widze sęsu wkladać LPG skoro benzyna kosztuje około 3.5 zł/litr a LPG 2.2 zł/litr biorąc pod uwage ze tego LPG spali zawsze te dwa litry może więcej od etylinki. Do tego śmierdzi za tobą gazem itd. A juz szczytem POLSKIEGO tuningu jest pełne ospoilerowanie,alusiatki itd i wlew do gazu na zderzaku... Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem LPG

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo COMPETER... widze ze masz podobne podejście do mojego, bo nawet od strony ekonomicznej nie widze sęsu wkladać LPG skoro benzyna kosztuje około 3.5 zł/litr a LPG 2.2 zł/litr biorąc pod uwage ze tego LPG spali zawsze te dwa litry może więcej od etylinki. Do tego śmierdzi za tobą gazem itd. A juz szczytem POLSKIEGO tuningu jest pełne ospoilerowanie,alusiatki itd i wlew do gazu na zderzaku... Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem LPG

 

Pozdro

 

Gdzie litr PB kosztuje 3,5 tam kosztuje, u mnie taniej jak 3,69 nie było a teraz znowu idzie w góre dzisiaj juz 3,75 było a gaz 1,99.

Ale i tak najlepsze są diesle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...