Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z kamerą


LLC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z kamerą cofania w Nissanie Qashqai +2. Na ekranie widać tylko kolorowe linie obrysowe ułatwiające cofanie na czarnym tle. Brak obrazu z kamery. Kamera jest sprawna, moduł kamery też. Wszystko sprawdzałem. Dochodzi do nich napięcie około 6.2 V, ale obrazu na fabrycznej nawigacji nie widać. Gdy wypnę moduł kamery, to po wrzuceniu wstecznego biegu nic się nie dzieje na wyświetlaczu. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LLC napisał:

Cześć. Mam problem z kamerą cofania w Nissanie Qashqai +2. Na ekranie widać tylko kolorowe linie obrysowe ułatwiające cofanie na czarnym tle. Brak obrazu z kamery. Kamera jest sprawna, moduł kamery też. Wszystko sprawdzałem. Dochodzi do nich napięcie około 6.2 V, ale obrazu na fabrycznej nawigacji nie widać. Gdy wypnę moduł kamery, to po wrzuceniu wstecznego biegu nic się nie dzieje na wyświetlaczu. Co może być przyczyną?

Nie wiem czy Ci to pomoże ale jak zapomniałem podłączyć kamery (akurat w lusterku) to miałem szare miejsce na ekranie w polu, w którym powinien być obraz z kamery a nie czarne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, scanik napisał:

Nie wiem czy Ci to pomoże ale jak zapomniałem podłączyć kamery (akurat w lusterku) to miałem szare miejsce na ekranie w polu, w którym powinien być obraz z kamery a nie czarne. 

Dzięki za info. Masz rację, że może być problem z kamerą, skoro nie ma obrazu, ale właśnie kamera jest oki. Podłączyłem inną kamerę i też obrazu nie ma, więc może to jakiś bezpiecznik już przy wyświetlaczu. Nie wiem, czy tam jest bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem od czasu do czasu u mnie też zawiesza się kamera i nic nie widać na ekranie i po jakimś czasie znowu sama zaczyna działać tez nie wiem co to za przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sowa3791 napisał:

Witam mam podobny problem od czasu do czasu u mnie też zawiesza się kamera i nic nie widać na ekranie i po jakimś czasie znowu sama zaczyna działać tez nie wiem co to za przyczyna ?

Ale widać na ekranie te linie czy czarny ekran? Jak to się objawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 19:30, MisilYE napisał:

Może kabel sygnałowy jest uszkodzony?

Kamera oryginał?

Tak, oryginał. Będę musiał rozebrać i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam różnie jest z tym wyświetlaniem raz jest sam czarny ekran a raz są same linie i nie mam pojęcia o co tu chodzi. Na razie mam spokój od jakiegoś czasu wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...