Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzęsie się kierownica


Gość Magdalena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

:(Witam was wszystkich,

mam Almerke 1,4 z 99 roku, gdy rozpedzam samochód do 130 km.h drga mi dość mocno kierownica, gdy jadę mnie lub więcej nie ma żadnych problemów, czy ktoś miał już z tym doczynienia? Czy to coś poważnego czy po prostu: Ten typ tak ma????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(Witam was wszystkich,

mam Almerke 1,4 z 99 roku, gdy rozpedzam samochód do 130 km.h drga mi dość mocno kierownica, gdy jadę mnie lub więcej nie ma żadnych problemów, czy ktoś miał już z tym doczynienia? Czy to coś poważnego czy po prostu: Ten typ tak ma????????

Miałem dokładnie identyczną przypadłość w swojej Primerce. Po wymianie letnich alu na zimowe stalówki problem znikł. Widać aluski trochę mi się zwichrowały. Przypuszczam, że w Twoim przypadku jest identycznie. Masz krzywe, albo źle wyważone felgi.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Dzieki za odpowiedź, ale niestety to nie chodzi o złe wyważanie, felgi są w b. dobrym stanie, i ostatnio przy wymianie opon na zimowe miałam wyważane koła i niestety nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, ale niestety to nie chodzi o złe wyważanie, felgi są w b. dobrym stanie, i ostatnio przy wymianie opon na zimowe miałam wyważane koła i niestety nic się nie zmieniło.

Ja bym nie był tego taki pewien. Ja swoje felgi miałem wyważane w dwóch różnych zakładach. W obu przypadkach zchodziły z wyważarki z idelnym wyważeniem. Miałem nawet zmieniane opony, bo jedna była wybrzuszona i sądziłem że to może być przyczyna. Niestety nic nie pomogło. Po zimie planuję wyważyć i sprawdzić bicie na samych felgach, bo z oponą pomiar nie zawsze jest miarodajny.

Zrób prosty test. Zdejmij koła z przodu i zamień je z tylnymi. Jeśli masz pokrzywioną tylko jedną felgę, z dużym prawdopodobieństwem efekt zniknie. Wtedy będziesz mieć pewność.

 

I lepiej nie lekceważ tego problemu, bo to najkrótsza droga do wykończenia łożysk...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(Witam was wszystkich,

mam Almerke 1,4 z 99 roku, gdy rozpedzam samochód do 130 km.h drga mi dość mocno kierownica, gdy jadę mnie lub więcej nie ma żadnych problemów, czy ktoś miał już z tym doczynienia? Czy to coś poważnego czy po prostu: Ten typ tak ma????????

 

No ja tez mam ten rocznik i na bank polecam wywazyc kola. Nie ma prawa drgac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
jezeli to nie kola obstawial bym maglownice (moga byc na niej luzy :? )

Luzy na maglownicy ma większość z użytkowników aut z przebiegiem większym niż 100 tys km... Tyle że jeśli nie jest zbyt wielki to nie wpływa na komfort jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Dziekuję wszystkim za podpowiedzi.

Przebieg mojego autka to około 64tys, więc chyba nie będzie to maglownica,zobaczymy,jadę na przegląd więc poproszę żeby sprawdzili felgi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za podpowiedzi.

Przebieg mojego autka to około 64tys, więc chyba nie będzie to maglownica,zobaczymy,jadę na przegląd więc poproszę żeby sprawdzili felgi. :D

Tak zupełnie OT. 6-letnie auto z takim przebiegiem to albo wyjątkowy rodzynek, albo ktoś Cię oszukał... Tak mi się skojarzyło, że Ryath ma identyczną Almerkę, nawet też białą i też 3d, a przebieg ma grubo powyżej 100 tys...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Moja almerka ma rzeczywisty przebieg, jeździła nią starszy Pan lekarz tylko po mieście, sprawdziłam, a poza tym pracuję w branży motoryzacyjnej. Rzeczywiście jest to rodzynek, jestem bardzo zadowolona, nie miałam na razie żadnych problemów, tylko wkurzają mnie skrzypiące plastiki. Kurde doprowadza mnie to do pasji czasami.:):) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja almerka ma rzeczywisty przebieg, jeździła nią starszy Pan lekarz tylko po mieście, sprawdziłam, a poza tym pracuję w branży motoryzacyjnej. Rzeczywiście jest to rodzynek, jestem bardzo zadowolona, nie miałam na razie żadnych problemów, tylko wkurzają mnie skrzypiące plastiki. Kurde doprowadza mnie to do pasji czasami.:):) :D

Jeśli sprawdziłaś i jesteś pewna że ta historia z dziadkiem jest prawdziwa, to pozostaje tylko pogratulować ;) Ale skończmy dygresję.

Życzę szybkiego rozwiązania problemu drżącej kierownicy.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, ale niestety to nie chodzi o złe wyważanie, felgi są w b. dobrym stanie, i ostatnio przy wymianie opon na zimowe miałam wyważane koła i niestety nic się nie zmieniło.

Prosta sprawa...

Masz najprawdopodobniej lekko skrzywioną felge, mimo wywazenia auto w jakimś przedziale prędkości bije CI keira.

 

U Mnie występowało bicie w przedziale 80 - 110km/h wystarczyło pare razy spalić gumke i jest idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doskonałego wulkanizatora. Po wymianie opon wyważa je wg wskazań komputera a następnie "po swojemu". Docina cięzarki robi przeciwwagi itp. Słowem perfekcja.

Żelazną zasadą jaką wyznaje jest dodatkowe wyważenie kół w odstępie około 500 km od wyważenia po wymianie - jak wszystko gra to ok. Często jest jednak tak, że opona rozkłada się na feldze, ginie odważnik i następuje zanik wagi.

Warto się przejechać i sprawdzić a potem szukać dziur w końcówkach drążków, tulejach maglownicach itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doskonałego wulkanizatora. Po wymianie opon wyważa je wg wskazań komputera a następnie "po swojemu". Docina cięzarki robi przeciwwagi itp. Słowem perfekcja.

Żelazną zasadą jaką wyznaje jest dodatkowe wyważenie kół w odstępie około 500 km od wyważenia po wymianie - jak wszystko gra to ok. Często jest jednak tak, że opona rozkłada się na feldze, ginie odważnik i następuje zanik wagi.

Z tym, że często faktycznie felga jest krzywa i nawet po przejechaniu 1000 km ponowne wyważenie nic nie da. Ja właśnie tak zrobiłem i po wrzuceniu kółek na wyważarkę, wszystkie 4 pokazały 0.0

 

Warto się przejechać i sprawdzić a potem szukać dziur w końcówkach drążków, tulejach maglownicach itp.

Końcówki drążków, tuleje czy inne połączenia elastyczne nigdy nie powodują drżeń. Wręcz przeciwnie. Często jest tak, że po zrobieniu wahaczy, czy końcówek dopiero się odkrywa, że coś drży... Usztywnienie jednych elementów demaskuje uszkodzenia innych.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że często faktycznie felga jest krzywa i nawet po przejechaniu 1000 km ponowne wyważenie nic nie da. Ja właśnie tak zrobiłem i po wrzuceniu kółek na wyważarkę, wszystkie 4 pokazały 0.0

 

Podstawa to proste felgi :) Nie wpadło mi do głowy żeby o tym pisać.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fakt almera n15 jest rzeczywiscie bardzo wrazliwa na wywazenie kół powiem tak dziś zainwestowałem 30zł w doważenie kół na samochodzie to było najlepiej wydane 30zł odkąd pamiętam coś pięknego :) polecam stacja shell Wawa Puławska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fakt almera n15 jest rzeczywiscie bardzo wrazliwa na wywazenie kół powiem tak dziś zainwestowałem 30zł w doważenie kół na samochodzie to było najlepiej wydane 30zł odkąd pamiętam coś pięknego :) polecam stacja shell Wawa Puławska

 

Potwierdzam, najlepiej wyważać na aucie. Przy kazji wychodzi czy przyczyną drgań jest opona, felga czy jeszcze cos innego.

 

U mnie z kolei drży kierownicą zaraz po ruszeniu a potem drgania znikają. Pojawiają się i znikają po przekroczeniu 120 km/h (minimalne).

Ale nie ma się co dziwić...dałem się naciągnąć na zimówki rocznik 94 :evil: Na letnich ani drgnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo dziwnie... bily przy 140km/h. zdjalem je do wymiany klockow i po przykreceniu juz nie bija :| dziwne.... a byly przykrecone wczesniej dobrze bo mam zaufanego wulkanizatora ;]

czy przyczyna bicia mogly byc zjechane klocki ?? chyba nie.... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...