Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzęsie się kierownica


Gość Magdalena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuję wszystkim za podpowiedzi.

Przebieg mojego autka to około 64tys, więc chyba nie będzie to maglownica,zobaczymy,jadę na przegląd więc poproszę żeby sprawdzili felgi. :D

Tak zupełnie OT. 6-letnie auto z takim przebiegiem to albo wyjątkowy rodzynek, albo ktoś Cię oszukał... Tak mi się skojarzyło, że Ryath ma identyczną Almerkę, nawet też białą i też 3d, a przebieg ma grubo powyżej 100 tys...

 

pzd

 

A ja kupiłem moje autko gdy miało lat 5 i przebieg 30 k. km i jest to przebieg w 100 % oryginalny :) TAK więc zcasami rodzynki zdażają się :twisted:

 

Btw am identyczne drgania, byłem na wyważaniu ale po przejechaniu klikudziesieciu km po łodzkich ulicach problem powrócił. Wydaje mi sie,że mam zbyt niski profil zimówek, bo sa wsadzone węższe o numer zamienniki i to moze być przyczyna. Póki co staram sie nie jezdzic 120 tylko max ok 100 wtedy kierownica nie drga i nie wykańczaja się łozyska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw am identyczne drgania, byłem na wyważaniu ale po przejechaniu klikudziesieciu km po łodzkich ulicach problem powrócił. Wydaje mi sie,że mam zbyt niski profil zimówek, bo sa wsadzone węższe o numer zamienniki i to moze być przyczyna. Póki co staram sie nie jezdzic 120 tylko max ok 100 wtedy kierownica nie drga i nie wykańczaja się łozyska....

 

Łożyska wykańczają się od niewyważonych kół, a nie od drgania kierownicy. Niezależnie od tego czy jeździsz 100 km/h czy 120 km/h czy 140 km/h łożyska są nierównomiernie obciążone. Drgania kierownicy przy 120 km/h to tylko wyczuwalny dla Ciebie efekt niewyważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem bicia w przedziale 80-120 może być też luz między felgą a piastą. Często tak zdarza się jak kupujemy używane alu felgi z dobrym rozstawem a nie dobieramy odpowiednich pierścieni centrujących do felgi. Koszt takich pierścieni na allegro to ok. 60pln i kłopot z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, ale niestety to nie chodzi o złe wyważanie, felgi są w b. dobrym stanie, i ostatnio przy wymianie opon na zimowe miałam wyważane koła i niestety nic się nie zmieniło.

 

to jest wina jajowatych opon

 

też to mam, nie pomoże żadne wyważąnie i itp. niestety mnie czeka wymiana wszystkich 4 oponek - każda skacze jak dzika

 

mam continental winter sport contact made in znienawidzone czechy które zawsze coś spartolą łącznie z moim sprzętem rtv panasonic czeski w którym co chwilę coś się j***bie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam, że skoro fele są ok. to jest to wina opon, niestety zniekształcenie opony może nie być wykrywalne prze CPU do wyważania kół, natomiast w trakcie jazdy da się odczuć. Miałem taki przypadek, kiedy pożałowałem i kupiłem używane opony zamiast nowych.....

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...