Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe sprzegło J11 (1.6 dig-t) - brak na rynku


JasiQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

okazało się , że problemem w moim autku jest sprzęgło które powinno sie wymienić. Jest jednak mały problem a mianowicie brak części na rynku ;/ Moja wiedza na temat sprzęgieł jest raczej znikoma i opiera się na firmach typu LuK, Sachs, Valeo :) niestety w serwisie spradzili iż dostępność jest znikoma a nawet w ASO krzykneli okres oczekiwania od 30 tyg i w góre bez gwarancji , że w ogóle będzie ;/ stąd moje pytanie czy mieliście podobny problem ? czy polecacie coś konkretnego? nie wiem niestety czy dwumasa też idzie do wymiany . Przeraził mnie jednak brak części ;/ to wg ASO mam nie jeździć autem lub je sprzedać?:P ja wiem że pandemia itp ale nie wygląda to najlepiej.

Oczywiście zależy mi na jakościowym produkcie . Auto z grudnia 2017 - 1.6 dig-t

Jak ktoś ma jakieś informacje którymi może się podzielić będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje,że musisz zmienić sprzęgło u mnie pedał sprzęgła chodzi wyraźnie ciężej niż we wszystkich moich poprzednich autach. Teraz nie wiem czy zacząć się martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MirekCC napisał:

Nie bazowałbym na ASO jeśli chodzi o części.

https://m.autodoc.pl/czesci-zapasowe/zestaw_sprzegla-10151/nissan/qashqai/qashqai-j11-j11/108463-1-6-dig-t

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

albo taniej https://allegro.pl/oferta/zestaw-sprzegla-luk-623-3413-09-11081293911 ale przy wymianie wymieniłbym także wysprzęglik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być taniej:) zależy mi by to była "wyższa półka" , zastanawia mnie tylko czemu w inny serwisie też mówili , że nie ma części praktycznie a facet przy mnie długo przeglądał hurtownie i mówi ,że ogromny problem z dostępnością. Totalnie sie nie znam na sprzegle więc nie chciałbym na własną ręke tego kupować  ;/ co uważacie?  nie wiem też co z dwumasą niby drgań żadnych nie mam itp ale nie powinno się już tego razem zrobić ?

maro18000 - muszę wymienić bo zaczyna się ślizgać na 5 i 6 biegu na trasie - po mieście nie odczuwalne ale na trasie już mi się kilka razy zdarzyło. I również w serwisie powiedzieli , że dosyć cieżko chodzi a dodam majac zastepczego QQ faktycznie sprzegło chodziło jak bajka i nawet nie zdawałem sobie sprawy , że u mnie tak to ciężko funkcjonuje :) wiec może się okazać , że niedługo i Ty będziesz musiał się zainteresować wymianą :) ale póki nie masz problemów to jeździj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście trochę cięższa praca pedału sprzęgła nie przeszkadza , ale córka niedawno zdała prawo jazdy i to ona zwróciła uwagę na to sprzęgło - trochę jej to przeszkadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rownież nie, nawet nie zwróciłęm uwagi, ale jak usiadłem do zastępczego to powiem Ci lepiej to działało ,zdecydowanie lepiej:)

mimo wszystko gdyby nie uślizg na trasie to bym nie wymieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ślizga się sprzęgło to na bank do wymiany tarcza, dla świętego spokoju możesz wymienić razem z dociskiem chociaż niby to nie jest konieczne, zależy ile ma przejechane a wysprzeglik i łożysko oporowe nie zaszkodzi wymienić.
Dwumasy bym nie wymieniał jeśli jest OK.
Ale to moje zdanie.
Zrobisz jak uważasz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JasiQ jeżeli to nie tajemnica to ile powiedzieli Ci w ASO za wymianę sprzęgła.

Mój ma 40 tys. przebiegu i pedał chodzi dosyć twardo, chyba że tak pracują te sprzęgła. Może inni użytkownicy 1.6 dig się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1,6dig-T sprzęgło chodzi chyba normalnie, a czy to jest ciężko? Nie wydaje mi się żeby to było jakoś mocno wyczuwalne.
Jeżdżę na co dzień trzema samochodami i nie czuję pomiędzy nimi jakiejś tam wielkiej różnicy. Wiem, że są samochody w których sprzęgło chodzi bardzo lekko ale QQ do nich nie należy.
Chyba poprostu ten typ tak ma.
:-)
Z drugiej strony tak sobie myślę i wnioskuję z doświadczenia, że gdyby te sprzęgła były jakieś mocno awaryjne to ofert byłoby ich na rynku od zatrzęsienia a w ASO by leżały na półce w magazynie.
No chyba, że się tak często psują, że nie nadążą ich produkować.
;-)


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem , że tak po prostu jest do momentu aż jechałem zastępczym analogicznym QQ , żeby nie było w ogóle mi to nie przeszkadza ale też muszę przyznać , że działanie sprzęgła w zastępczym było o niebo bardziej komfortowe :) co do ASO to bardzo niechlujnie to zostało sparwdzone bo facet 150 razy po drodze mnie informował że nie ma części nie ma części :) i tak jak pisałem od 30 tyg w góre czas oczekiwania i nie koniecznie będą w ogóle. Ale ceny jakie podawał to jeśli dobrze pamiętam to około 2.5-3 klocki bez robocizny, dwumasa prawie 5 tys w ASO to pamiętam bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JasiQ dzięki za informację. Teraz czekam na efekty wymiany u Ciebie jak będzie to wszystko lepiej chodziło to też chyba zdecyduje się na nowe sprzęgło, bo młoda nie chce jeździć samochodem i zostaje mi wymiana sprzęgła albo auta, ogólnie to marzy mi się automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje manualna :) i tak niedługo zostaną same automaty :) dam znać jak po wymianie ale to jeszcze potrwa , jeśli efekt będzie jak w zastępczym to córka na pewno będzie śmigać, aczkolwiek i do tego by sie przywyczaila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie ktos mi moze wytlumaczyć czemu w kazdym serwisie mowia mi ze sprzegło nie jest dostepne? to ja nie rozumiem mam nowe auto kupic? jakbym sie znal to pewnie na wlasna reke bym to zrobił ale sie nie znam ;/ co w takim razie bo za bardzo nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.08.2021 o 16:44, maro18000 napisał:

Mnie osobiście trochę cięższa praca pedału sprzęgła nie przeszkadza , ale córka niedawno zdała prawo jazdy i to ona zwróciła uwagę na to sprzęgło - trochę jej to przeszkadza 

Jestem po wymianie sprzegła, okazało się że poprzednie było mocno zjarane i jeszcze coś tam ciekło. Dla Twojej informacji powiem , że po wymianie odczucia z jazdy zupełnie inne, Dla córki idealne:D sprzegło chodzi jak chmurka, delikatne mięciutkie , w ogóle inna bajka. Chwilke musiałem się przyzwyczaić ale rożnica jest kolosalna. dla mnie na plus ale tak jak pisałem , bardzo mi poprzednie nie przeszkadzało :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, zdarzyło się na pewno ale to kwestia raczej mojego ruszania aczkolwiek po przyzwyczajeniu do nowego sprzęgła jedzi się płynniej więc może jednak było coś nie tak :)Ale czynnikiem decydującym o wymianie sprzegła był tylko i wyłącznie fakt , że zaczeło się ślizgać na najwyższych biegach (6 i5) tylko na trasie ale jednak już regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. To teraz pozostaje mi poszukać jakiegoś dobrego warsztatu co by to ogarnął najlepiej Zagłębie/Śląsk jak ktoś ma jakiś sprawdzony proszę o namiary.

Jacko29 ja tam mam, że lekko poszarpuje przy ruszaniu szczególnie jak jest mocno rozgrzany( np. po trasie )

JasiQ jeśli można wiedzieć to jaki jest koszt takiej przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam  wadę sprzęgieł w 1.6 Wszechobecne od dawna poszarpywanie.Od początku jak tylko pojawiły się te silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety też występuje to poszarpywanie i nie chodzi o słynnego kangurka, który oczywiście również jest. Dodatkowo teraz pojawił się stuk podczas zmiany biegów z 1 na 2, czasami też podczas wrzucania jedynki. Wszystko to wyłącznie na rozgrzanym silniku. Przejechałem raptem niecałe 90 tys.

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JACKO29 napisał:

W poprzednim miałeś poszarpywania podczas ruszania?

Jacko  cofam to co napisałem wczoraj :) dziś jak już się kompletnie oswoiłem to przyznaje ze szarpie zdecydowanie mniej a w sumie to w ogóle nie szarpie.  Cholernie płynnie śmiga zdecydowanie lepiej niż poprzednio . Po prostu nie zdawałem sobie sprawy że tak może być chyba :)

16 godzin temu, maro18000 napisał:

Dziękuje za odpowiedź. To teraz pozostaje mi poszukać jakiegoś dobrego warsztatu co by to ogarnął najlepiej Zagłębie/Śląsk jak ktoś ma jakiś sprawdzony proszę o namiary.

Jacko29 ja tam mam, że lekko poszarpuje przy ruszaniu szczególnie jak jest mocno rozgrzany( np. po trasie )

JasiQ jeśli można wiedzieć to jaki jest koszt takiej przyjemności

Co do ceny to za całość z robotą dałem 2 tysiące. A robocizna z tego co pamiętam 750 na fakturze była.  Sprzęgło też 750 chyba plus jeszcze konieczne rzeczy z nim związane.  Na plus że w obu warsztatach z którymi rozmawiałem najpierw wszystko chcieli rozebrać i obejrzeć a nie z góry zakładali ze i tak wymienia :) może u was jeszcze szkoda by było całość zmieniać.  Kwestia uczciwego warsztatu a o to sztuka . Tak się spieszyłem ze nie miałem czasu z nimi rozmawiać . Jedynie pamiętam że sprzęgło było już "zjarane " I jeszcze był jakiś wyciek od dawna . Ale przyznaje po wymian komfort jazdy bardzo na plus aczkolwiek tak jak pisałem gdyby mi się nie slizgalo  to bym jeszcze nie zmienial.  68 tys na liczku mam jak coś:) a auto od roku więc nie wiem jak było to sprzęgło użytkowane ze juz kwalifikowało się do wymiany :/

Nowe sprzęgło LUK jak coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o rozebraniu i oględzinach niema sensu względem całości.Takie elementy jak wahacze,sprzęgło,czy amortyzatory lub końcówk drążków wymienia się po całości,albo parami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie okaze że sprzegło jeszcze na tyle dobre by jeździć a jednak z wadami to bedziesz mial dylemat. Czy meczyc sie z szarpaniem itp czy jednak zmienic. a w wiekszosci serwisow i tak Ci wymienia nawet nie zerkajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...