Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe sprzegło J11 (1.6 dig-t) - brak na rynku


JasiQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JasiQ w Kaśce 1.2 też mi szarpało,okazało się że padła dwumasa,ale wymieniłem wszystko,cały komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa to już jednak zupełnie inny koszt. Też się nad tym zastanawiałem czy całość nie powinna być zrobiona ale nie czułem żadnych drgań i też nie wspominał nikt o konieczność wymiany ale nie zdziwię się jak i to będzie konieczne za jakiś czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, dzisiaj po 90k km sprzęgło po prostu przestało sprzęglić... dziwna sprawa. Ale cóż laweta i pod znajomego mechanika, a ten mi informację od razu podał nieciekawą sprzęgieł do 1.6 Benzyna 163 KM na rynku brak... ktoś coś? Jakieś informacje bo faktycznie szukam w Internecie w sklepach i nie ma nigdzie... Ratunku? Czyżby auto miało być na kilka tygodni "uziemione"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłeś 5min swojego czasu i sprawdziłeś link na poprzedniej stronie wklejony przez MirekCC?

Ja tam widzę 1szt dostępną.

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zeke napisał:

Poświęciłeś 5min swojego czasu i sprawdziłeś link na poprzedniej stronie wklejony przez MirekCC?

Ja tam widzę 1szt dostępną.

Tak tak. Sprawdziłem. Jutro tam do nich zadzwonię. Pytanie raczej z tych, że to dziwna sprawa z tymi sprzęgłami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Warszawie bym ci polecił warsztat gdzie ja robiłem :) całość 2 tys z małym hakiem wyszła jak coś ale pisałem o tym wyżej :) o braku na rynku również :)  stwierdzili pewnie ,że to tak młode autko że nie trzeba produkować dużej ilości sprzęgieł bo przecież nic im nie będzie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 19:12, Dipolteam napisał:

Słuchajcie, dzisiaj po 90k km sprzęgło po prostu przestało sprzęglić... dziwna sprawa. Ale cóż laweta i pod znajomego mechanika, a ten mi informację od razu podał nieciekawą sprzęgieł do 1.6 Benzyna 163 KM na rynku brak... ktoś coś? Jakieś informacje bo faktycznie szukam w Internecie w sklepach i nie ma nigdzie... Ratunku? Czyżby auto miało być na kilka tygodni "uziemione"?

A sprawdzałeś w ASO, masz z Zielonej . Powinni mieć. Orginalna tarcza to zależnie od rocznika bo są różne wersje to cena okolo 120 euro. W podobnej cenie jest docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO w stolicy zaśpiewali mi 3600 bez robocizny i 30 tygodniowy okres oczekiwania bez gwarancji że w ogóle się pojawi po tym czasie:) więc lepiej spróbuj w innym miejscu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich, mam pytanie ile wytrzymuje wam sprzęgło ?

Mam benzynę 1,6 i sporo jeżdżę (ok. 70 tys rocznie). Kupiłem go gdy miał 140 tys na liczniku i nie wiem czy wczesniej wymieniane było sprzęgło, ale ja wymieniłem przy 185 tys, teraz zbliżam się do 280 tys czy to możliwe, że po 90-100 tys już pada? Ślizga się przy przyspieszeniu nagłym i odcina mi tempomat więc wymiana murowana, tylko czy taka mała żywotność jest teraz? Większość trasy pokonuje poza miastem ale z tego połowę to poza drogami szybkiego ruchu, na krajówkach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PanR napisał:

Witam wszystkich, mam pytanie ile wytrzymuje wam sprzęgło ?

Mam benzynę 1,6 i sporo jeżdżę (ok. 70 tys rocznie). Kupiłem go gdy miał 140 tys na liczniku i nie wiem czy wczesniej wymieniane było sprzęgło, ale ja wymieniłem przy 185 tys, teraz zbliżam się do 280 tys czy to możliwe, że po 90-100 tys już pada? Ślizga się przy przyspieszeniu nagłym i odcina mi tempomat więc wymiana murowana, tylko czy taka mała żywotność jest teraz? Większość trasy pokonuje poza miastem ale z tego połowę to poza drogami szybkiego ruchu, na krajówkach. 

 

Nie odpowiem Ci o sprzęgle, ale jak się auto sprawuje po 280 tys. km w 1.6 DIG-T?

Może chciałbyś opisać w temacie o tym silniku? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ;) silnik może nie jest jakoś przeze mnie katowany, bo demonem prędkości nie jestem (nie wiem co robil z nim w Holandii pierwszy właściciel do 140 tys km ;) Na silnik narazie nie narzekam, wymieniłem sondę lambde i teraz chyba też bym musiał bo czasem błąd wywala, ale potem samo się naprawia 😜 ale z tego co czytałem to jest to chyba ich wada. Mechanik mi mówi że przy 320-350  tys już powinienem szykować się do regeneracji. Nic mi na chwilę obecną nie cieknie, chodzi dobrze, pomimo że pod maską trochę mam syfu z racji wykonywanej pracy, czy dużo jeżdżę po polach,łąkach itp. Czy coś jeszcze Cię interesuje?;) 

Ps. Olej z filtrami staram się wymieniać co 15 tys km

Edytowane przez PanR
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan R,wymień sondę w serwisie z wczytaniem nowego softu do sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam obecnie 86 000.

Codziennie rano mam poszarpywanie podczas ruszania.

Sprzegło łapie na samym końcu.

Wiec albo dużo gazu i na ślizgu ruszać  - albo kilka szarpnięć.

Nie czuje na razie żeby ślizgało.

Ale Jak się nagrzeje - ( chyba nigdy ) nie mam problemów z szarpaniem.

PS

poszarpywanie na zimnym mam chyba od 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszarpywanie mam cały czas,a już 60 dobiega.Nie widzę uślizgu,sprzęgło bierze w połowie,jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczął się uslizg na 6 biegu:P pamiętam że nowe było dużo przyjemniejsze w użytkowaniu ale człowiek się tak szybko przyzyczaja że już nie wiem jak było poprzednio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JasiQ napisał:

U mnie zaczął się uslizg na 6 biegu:P pamiętam że nowe było dużo przyjemniejsze w użytkowaniu ale człowiek się tak szybko przyzyczaja że już nie wiem jak było poprzednio :P

tzn gaz - i brak przyspieszania? ( w dużym uproszczeniu? )

A co wsadziłeś ( z ciekawości marka).

no i przy jakim przebiegu....?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej :)od razu to było wyczuwalne bo obroty szły do góry szybko a auto nic. Gdyby na to nie zwracać uwagi na trasie to można mieć niespodziankę :) Wydaje mi się że 6 bieg (w końcu duże obciążenie ) ale nie wiem czy na 5 też się nie pojawiało . Oczywiście dało się tym jeździć , zrobiłem trasę do Chorwacji(znając problem i uważając) i z powrotem i może ze 3-4 razy mi się zdarzyło ale wymiana była konieczna. Zresztą nie spodziewałem się  że moje stare sprzęgło chodzi tak ciężko póki nie wymieniłem :)

Wydaje mi się że VALEO wybrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Non i ja też zostałem dotknięty problemem ze ślizgającym się sprzęgłem przy przebiegu 84kkm
Na razie tylko na 5 i 6 biegu, tempomat też czasami sie wyłącza.
Całe szczęście problem z dostępnością już chyba minął, widziałem w sklepach Sachs i Aisin.
Ostatnio mało jeżdżę więc oddalam moment wymiany jak tylko się da ale już mam plany na co wydać pieniądze...

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK.
Panowie, moje sprzęgło dogorywa.
Ślizga się już nawet na trzecim biegu.
Co polecacie?
Sachs, Luk, Aisin, Exedy, Valeo.
Brać z wysprzeglikiem czy samą tarczę i docisk, a może samą tarczę?
Jak u Was było z wymianą?

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachs.Jeżeli możesz rób cały komplet.Nie masz gwarancji,że po wymianie tarczy za ...załóżmy 20 tys nie padnie dwumasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...