Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki LED h11 do świateł mijania


michal4699
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy ktoś montował żarówki LED do świateł mijania , mam soczewki i zastanawiam się nad kupnem Narva. Czy ktoś to ma , czy przychodzi przegląd , czy jest linia odcięcia  i jak wrażenia ?

 

https://allegro.pl/oferta/h11-narva-led-performance-germany-original-12v-24v-10244599208

 

 

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
18 minut temu, michal4699 napisał:

Cześć czy ktoś montował żarówki LED do świateł mijania , mam soczewki i zastanawiam się nad kupnem Narva.

Jak szaleć, to szaleć
ŻARÓWKI CREE LED H11 100W 20000LM iFOCUS ULTRA MOC

Przeglądu jeżeli chodzi o zastosowanie LED w światłach mijania zapewne nie przejdziesz, a w ostatnim czasie panowie w białych czapeczkach wzięli na celownik niehomologowane żarówki, więc sporo ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, że w ogóle można to sprzedawać skoro nie jest to dozwolone. Tak jak żarówki "racing" itp. Ludzie to montują w niedostosowanych autach i potem ślepią na drodze innych. Oślepisz kogoś, wjedzie w człowieka i może się okazać, jak będzie wnikliwy policmajster/prokurator, że dostaniesz po d*pie za to :) Takie auto nie jest dopuszczone do ruchu co do zasady, więc i ubezpieczyciel się ucieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jondruś,poczułem się po Twoim poście tak,jakbym dostał kopniaka w krok :D

Michał,jeżeli myślisz o ledach w soczewki,to nie stosuj wyższej skali barwy jak 6000 kelwinów.Powyżej tej wartości,zaczynają świecić niebiesko.Niby jest cooll...ale w białych czapeczkach namierzą Cię raz dwa,a i kłopot z przeglądem.Biała barwa,tylko i wyłącznie,więc między 5 a 6 tysk.Co do lumenów 6tys na lampę wystarczy,no i oczywiście,żadna chińszczyzna za 50 zł,tylko z droższej półki,typu Philips,Einparts...sprawdzone,nie oślepiają ,wiązka prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś montował żarówki LED do świateł mijania , mam soczewki i zastanawiam się nad kupnem Narva. Czy ktoś to ma , czy przychodzi przegląd , czy jest linia odcięcia  i jak wrażenia ?
 
https://allegro.pl/oferta/h11-narva-led-performance-germany-original-12v-24v-10244599208
 
 
 
Pozdrawiam Michał
Daj znać jak to świeci jeśli kupisz.
Ja rozgadałem się za Osram bo ich temperatura światła jest około 6k a tyle mają ledy postojowe/dzienne w QQ.
6,5k to chyba już niebieskie a nie białe światło. Podobnie jest w Philips'ach, lekko niebieskawe i nawet odcięcie zdarza się kiepskie.
Chyba, że ktoś trafił na podróbkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Jondruś,poczułem się po Twoim poście tak,jakbym dostał kopniaka w krok

Dżak - nie były moim celem jakiekolwiek osobiste wycieczki pod Twoim adresem i za bardzo szanuję Twoją pracę na forum, bym śmiał oderwać buta od podłoża :0recourse:
W kwestii żarówek sam swego czasu skorzystałem z Twoich cennych wskazówek - Einparts'y są :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal4699 napisał:

A może ktoś ma coś co używał i poleca ?

No dyć pisołek,żech używoł Einprtsów H11 led 6000kelwin,6tys lumenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż wyprodukują h9 do długich w pulsarze. Póki co nie ma, znaczy są z jakiś dziwnych firm. Ciekawe czemu? Przecież długie i tak napierniczają na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Ja czekam aż wyprodukują h9 do długich w pulsarze. Póki co nie ma, znaczy są z jakiś dziwnych firm. Ciekawe czemu? Przecież długie i tak napierniczają na wszystko.

Ja swego czasu wymieniłem te badziewne fabryczne H9, na JAPOŃSKIE Żarówki Xtec H9 4200K 65W super white

Szału nie ma, ale różnicę widać. Niestety nie znalazłem ich nigdzie w aktualnej ofercie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.12.2021 o 14:56, michal4699 napisał:

A może ktoś ma coś co używał i poleca ?

Hejka. Polecam hybrydowe einparts-y :)  Już drugi rok w Kaśce. Pozdrawiam

IMG_20210625_205725262.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
W dniu 6.12.2021 o 17:34, tomkek1912 napisał:

Ja czekam aż wyprodukują h9 do długich w pulsarze. Póki co nie ma, znaczy są z jakiś dziwnych firm. Ciekawe czemu? Przecież długie i tak napierniczają na wszystko.

Nie wiem co to warte, ale na papierze wyglądają obiecująco ŻARÓWKI CREE LED H9 100W 20000LM iFOCUS ULTRA MOC

12923.jpg500_500_productGfx_11974.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej G
44 minuty temu, cebulka napisał:

AndrzejG kupiłeś je ?

Przecież napisałem, że nie wiem co to warte , ale wyglądają "obiecująco". Jak ktoś się skusi i napisze wrażenia, to bym się skusił.

Kupiłem swego czasu do drogowych coś takiego co opisałem TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze to wszystkie LEDy wyglądają obiecująco.
Twój post może wprowadzić kogoś w błąd.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wygląda na to że coś tam drgnęło w temacie legalizacji LED retrofit, oczywiście  droga daleka ale widać światełko (ledowe 😁 ) w tunelu.

https://autokult.pl/44411,idzie-zmiana-dla-starszych-aut-retrofity-led-niedlugo-moga-byc-legalne

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/ledy-zamiast-zarowek-legalne-w-polsce-co-trzeba-zrobic/lrllzw2

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAC w Niemczech prężnie działa,to dzięki ich uporowi zaczęto baczniej przyglądać się retrofitom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem nie dotyczy wymiany żarówki tylko jest szerszy. Światło powyżej określonej mocy (a po to jest ta zmiana robiona = większa moc światła) wymaga zastosowania układu auto-poziomowania czy układu oczyszczania reflektora. Pomijając kwestię ew. wydatku cieplnego samego źródła światła, które w przypadku LEDów też jest wysokie i inaczej zlokalizowane (grzeje się nie bańka tylko układ zasilający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 18:59, MirekCC napisał:

Więcej by dało zdjęcie padającego z nich światła niż opakowania.
emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Witam.Lepiej późno niż wcale 😉 Pozdrawiam

IMG_20211231_165510858.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na zdjęciu prosty patent na łatwe wykręcenie żarówki H11 mijania jeśli ktoś ma ciężko się dostać. Oczywiście delikatnie obracamy i we właściwym kierunku gdyż mamy tutaj zasadę dźwigni i pewnie łatwo coś uszkodzić.

 

 

H11.jpg

Edytowane przez Mao
błąd literowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 12:13, Smakor napisał:

Bo problem nie dotyczy wymiany żarówki tylko jest szerszy. Światło powyżej określonej mocy (a po to jest ta zmiana robiona = większa moc światła) wymaga zastosowania układu auto-poziomowania czy układu oczyszczania reflektora. Pomijając kwestię ew. wydatku cieplnego samego źródła światła, które w przypadku LEDów też jest wysokie i inaczej zlokalizowane (grzeje się nie bańka tylko układ zasilający).

Nawet jak zamienisz zwykłe żarówy na ledy o wartości 2500K to i tak będą jaśniejsze od zwykłych,a nie będą wymagały autopoziomowania.Do końca nie jestem przekonany,że jest zapis ,że potrzebne jest autopoziomowanie.Przecież,to nie ustawia się tak jak lufa w Leopardzie,tylko na postoju jak ma stabilne obciążenie,a przecież jeżdżą po drogach samochody bez tego układu tylko z manualem i z mocnymi światłami.Bardziej,skłaniałbym się do spryskiwaczy reflektorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autopoziomowanie wymagane jest powyżej jakiejś magicznej mocy świecenia. I działa owszem na postoju, w sensie po każdym zatrzymaniu na dłużej niż 2-3 sekundy, albo po otwarciu dowolnych drzwi. No i w X źle to działa. Za bardzo obniża pod ciężarem osób/ładunku, doprowadzając do tego, że jak jadę na wakacje z kompletem osób i bagażu światła świeca na 1/3 normalnej odległości, autostradą nocą strach jechać szybciej niż 70 km/h... Z drugiej strony pełno jest aut, która dają po oczach. Albo mają nielegalne LEDy zamiast halogenowych, albo maja podkręcone ręczne ustawienie, albo mają halogeny niedozwolonej mocy. Nieraz widać starego trupa a światła jak z rajdówki... Wolałbym manualną regulację żeby sobie ustawić właściwie...nawet się zastanawiałem czy aby w ręcznej regulacji nie jest taki sam potencjometr (zakres) jak w tym z wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor.Jakiś czas temu rozkminiałem właśnie te sprawy.Powyżej 2.5 tys K trzeba mieć spryskiwacze na reflektory ale co do autoregulacji nie doczytałem czy jest wymagana.Zakładałem full ledy do Kaśki (całe lampy) i mam regulację manualną.Sprawdza się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...