Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Świece zapłonowe


hubert406
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów , w moim pulsarze nadchodzi 80 tyś km przebiegu i wg książki czas by wymienić świece (platanowe). Czy może któryś z kolegów wymieniał i mógłby podpowiedzieć , jakie ?

Dzięki .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK 90061 Platinium... W ASO ok 80pln+/-, w sklepie taniej. Jak mówią, to brać na fakture na siebie i jak wymieniasz w ASO, to dajesz swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, właśnie tym razem już nie chcę skorzystać z usług Aso myśle że mechanik każdy chyba to ogarnie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2240100Q0K - 3 lata temu dałem 74,27 brutto za sztukę i 246,00 za wymianę w ASO (robiłem w ASO przy okazji naprawy gwarancyjnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz konkretnego mechanika, to powinien ogarnąć. Chyba, że masz jakąś gwarancję przedłużoną ? Jak nie, to na jedno wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ogarnięty , chyba normalny :) a to taka trudność takie świece wymienić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby cudów przy tej wymianie nie ma... Ale różne już widziałem "fikołki" "mechaników" :) Jak podmiana świec lub ich nie wymienienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawsze można ukręcić gwint, wcale nie taki rzadki przypadek. Problem z Pulsarem jest taki, że to auto mało popularne, przez co niektórzy mechanicy po prostu nie wiedzą jak się do niego zabrać i rozbierają pół auta, tam gdzie to niepotrzebne. 

Po tym jak mi w warsztacie znajomym okręcili przewód hamulcowy wymieniając klocki (ASO nie mogło w to uwierzyć) to już mnie nic nie zdziwi. Z drugiej strony: Akurat gdyńskie ASO naprawdę wie co robi. Czytając jednak to forum, wiem, że jedyne co w ASO jest pewne, to wysoka cena, nie zawsze idąca z jakością :D 

 IMG_20180201_111703.thumb.jpg.8b22fc27be221ce1f4497476563cbf3b.jpg

Edytowane przez Rex-er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałem świece ostatnio. Trzeba tylko mieć klucz, odpowiednio długa nasadka kosztuje poniżej 50 zł i wystaje nawet nad głowicę 🤣 oznaczenie NGK, to ILKAR7F7G.  Jak któraś świeca będzie nienaturalna z wyglądu, to lepiej od razu szukać mechanika 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rex-er napisał:

No i zawsze można ukręcić gwint, wcale nie taki rzadki przypadek. Problem z Pulsarem jest taki, że to auto mało popularne, przez co niektórzy mechanicy po prostu nie wiedzą jak się do niego zabrać i rozbierają pół auta, tam gdzie to niepotrzebne. 

Po tym jak mi w warsztacie znajomym okręcili przewód hamulcowy wymieniając klocki (ASO nie mogło w to uwierzyć) to już mnie nic nie zdziwi. Z drugiej strony: Akurat gdyńskie ASO naprawdę wie co robi. Czytając jednak to forum, wiem, że jedyne co w ASO jest pewne, to wysoka cena, nie zawsze idąca z jakością :D 

 

Dokładnie tak jak piszesz. Auto mało popularne i część ma problem gdzie co jest. Nie to co Astra, gdzie wszędzie ją dłubią :) A w ASO, zauważyłem jak się trafi i na jakiego mechanika. Zdarza się im na odpr. jak 2 lata temu wymieniali płyn w chłodnicy. Nie odpowietrzyli itd... Loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ExploRer napisał:

A w ASO, zauważyłem jak się trafi i na jakiego mechanika. Zdarza się im na odpr. jak 2 lata temu wymieniali płyn w chłodnicy. Nie odpowietrzyli itd... Loteria.

O tyle, że masz pewność [no dobra, blisko pewności], że jak coś spieprzą to poprawią w ramach gwarancji na części/usługę.

Generalnie mieć dobrego i taniego mechanika / hydraulika / prawnika / lekarza / dentystę / informatyka na którego można liczyć w kryzysowej sytuacji to jak wygranie losu na loterii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jedziesz na poprawkę i robią bez gadania w ASO (chyba, że ktoś sam na grzebał i jedzie do nich...). Coś za coś. Teraz ciężko mieć kogoś zaufanego. Najczęściej przez znajomych się trafia do kogoś takiego. Ale to też czasem nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, Rex-er napisał:

Generalnie mieć dobrego i taniego mechanika / hydraulika / prawnika / lekarza / dentystę / informatyka na którego można liczyć w kryzysowej sytuacji

Tylko że wtedy możesz przestać być potrzebny żonie :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej G napisał:

Tylko że wtedy możesz przestać być potrzebny żonie :emot060:

A nie, to ja wolę tyle zarobić, żeby mieć na specjalistę, pojechać z żoną w góry i wrócić na gotowe :D 

Edytowane przez Rex-er
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Moja rakieta dopiero w połowie drogi do 80 tys, ale skoro już znaleźliśmy właściwe świece i w atrakcyjnej cenie, to też sobie zamówiłem przed chwilą :thumbsup:. Jakby co, to będą pod ręką, a jak poleżą trochę w garażu to nic im się nie stanie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rogu22 napisał:

 Cześć, 

Ja wymieniłem w 2020r , po czterech latach użytkowania auta, bo myślałem że pomoże na szarpanie motorem przy 2.5tys obrotów.

Świeca zapłonowa 90061 NGK ILKAR7F7G

koszt wymiany u mechanika 30zł.

 

Na QQ napisali, że na szarpanie pomaga wyczyszczenie zaworów i kanałów dolotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
30 minut temu, polonus napisał:

Na QQ napisali, że na szarpanie pomaga wyczyszczenie zaworów i kanałów dolotowych.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jak się tankuje syfiaste paliwo na "dziwnych" stacjach, byle taniej, to później są efekty.
Przypomnę, że na Shellu we wtorki i czwartki jest promocja i można kupić w niższej cenie zarówno 95-kę jak i Diesel z dodatkami czyszczącymi w cenie zwykłego paliwa. Shell V-Power

Cytat

POCZUJ JAKOŚĆ PALIW PREMIUM W CENIE PALIW PODSTAWOWYCH

We wtorki mniej zapłacisz za Shell V-Power 95 – tyle, co za Shell FuelSave 95. W czwartki natomiast mniej zapłacisz za Shell V-Power Diesel – dokładnie tyle, co za Shell FuelSave Diesel*. Poczuj najwyższą jakość naszych najlepszych paliw premium i przekonaj się, dlaczego już co trzeci Klient Shell wybiera paliwa Shell V-Power**.

Cytat

Shell V-Power 95

  • Działa już od pierwszego tankowania, pomagając usuwać nagromadzone w silniku osady i zapobiegać utracie mocy.
  • Pomaga chronić silnik przed powstawaniem nowych osadów.
  • Wpływa na zmniejszenie tarcia w silniku, dzięki czemu energia powstająca w wyniku spalania paliwa jest efektywniej wykorzystywana do napędzania pojazdu.
  • Pomaga chronić silnik przed tworzeniem nowych osadów.
  • Pomaga usuwać powstałe osady, dzięki czemu pomaga przywracać utraconą moc silnika.
  • Pomaga chronić elementy układu paliwowego przed korozją.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej G napisał:

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jak się tankuje syfiaste paliwo na "dziwnych" stacjach, byle taniej, to później są efekty.
Przypomnę, że na Shellu we wtorki i czwartki jest promocja i można kupić w niższej cenie zarówno 95-kę jak i Diesel z dodatkami czyszczącymi w cenie zwykłego paliwa. Shell V-Power

 

Tak, na pewno zabrudzenia w kanałach dolotowych są spowodowane paliwem, które podawane jest do cylindra. Przejedziesz więcej km tym autem, to zobaczysz jakie to jest cudo techniki i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Wymiana świec to nie jest żadna wyzsza szkoła jazdy. Ja zrobiłem to sam, kupiłem tylko klucz i magnetyczny wyjmowacz i cała robota potrwała gdzieś koło godziny. Do tego klucz 8 do odkręcania cewka i można działać. Pierwsza i druga świecą wyjdą super, do trzeciej trzeba ściągnąć pare przewodów, do czwartek dostać się najtrudniej ale nie jest to nic mega skomplikowanego. Generalnie, godzina spokoju od zrzędzącej i narzekającej żony tudzież potrzebującego pomocy przy lekcjach dziecka a to też dobra wiadomość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie objawy że świece do wymiany bo u mnie przeskoczyło 80 tyś

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...