Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wideo rejestrator


Jureczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów i życzę dożo zdrowia i szczęścia w 2022 roku .Mam pytanie czy ktoś instalował wideo rejestrator w Qashqaju J11.

Chodzi mi o miejsce montażu na szybie i przeprowadzenie przewodu zasilania w taki sposób był mało widoczny i nie przeszkadzał .Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest xblitz mirror do lusterka przyczepione. Przewod w podsufitce i dalej pod słupkiem przednim kierowcy, dodatkowy bajpas z bezpiecznikiem. Wpięte chyba w bezpiecznik, który od zamknięcia auta po 20 minutach traci prad.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Brzyk napisał:
Piter
pójdę na skróty - który to bezpiecznik? ( fotka, nr )?

Sprawdzę jak będzie jasno. Mam tam trzy bajpasy powkladane i w tej wersji Premier J11 niestety troche inaczej niż w tych późniejszych mam. Kląłem szukając bezpiecznika jak mi wskazany przez forumowiczow nie zabanglal. Jutro zrobię fotkę z oznaczeniem który to.

Edit: mam cztery bajpasy..

@Brzykw utworzonej przeze mnie dokumentacji mam zapis:

  1. rejestrator jazdy (bezpiecznik drugi od lewej w górnym rzędzie)
  • podwójny bezpiecznik podłączony w skrzynce bezp. w miejsce zasilania zapalniczki 12V podłokietnika (prąd okresowo zanika)
  • 1.1 bezpiecznik standardowy
  • 1.2 bezpiecznik nr 2 podłączone do zasilacza rejestratora

 

image.thumb.png.d3dc3fa7d67bfa8319c4f2692b428457.png
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Co prawda nie w QQłce, ale w Pulsarze założyłem w ostatnim czasie VIOFO A129-GPSAdapter zasilaniaFiltr polaryzacyjny + 2 przejściówki (bypassy) do skrzynki bezpieczników.

Sam nie zakładałem, bo właściciel punktu sprzedaży zaproponował mi, że za stówkę ...
W sumie sprzęt trochę kosztował, ale warto było. No i adapter zasilania z suwaczkiem, gdzie mogę ustawić przy jakiej wartości napięcia aku zostanie odcięte zasilanie rejestratora np. w trybie parkingowym.

Kamerka założona z lewej strony lusterka wstecznego. Kabelek zasilający poprowadzony pionowo i za lusterkiem znika za podsufitką. Jest tam również sporo miejsca na filtr p.zakłóceniowy. Dalej podsufitką w lewo do lewego słupka szyby przedniej. Była zdjęta uszczelka drzwi z przodu na styku ze słupkiem i w tym miejscu tylko z jednej strony został podważony z zaczepów słupek, by już dalej bez problemu poprowadzić pod nim kabelek w dół. W końcówce drogi są miejsca przez które kabelek dostał się do skrzynki bezpieczników. Czarny przewód do masy, a na kolorowe założone bypassy. Jeden przewód do bezpiecznika w którym zasilanie jest zawsze (zasila w trybie parkingowym), a drugi do bezpiecznika w którym napięcie pojawia się po włączeniu stacyjki.
Gdybym wcześniej widział sposób montażu, bez problemu zrobiłbym to sam w pół godziny, ale nie mając o tym pojęcia, wolałem poświęcić stówę i mieć wszystko fachowo zrobione.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnej ingerencji kamera działa i nie przeszkadza. Już o niej prawie  zapomniałem.

Zaletą zasilania z zapalniczki jest to, że po kilku minutach wyłącza i nie rozładowuje akumulatora

https://forum.nissanklub.pl/topic/117971-wideorejestrator-gdzie-i-jak-montujecie/?tab=comments#comment-1264831

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...a w trakcie postoju na parkingu,gdy wyczuje ruch???Załączy się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...a w trakcie postoju na parkingu,gdy wyczuje ruch???Załączy się?
Olałem opcje nagrywania na parkingu choć kamera ma taką opcje

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JACKO29 napisał:

No dobra...a w trakcie postoju na parkingu,gdy wyczuje ruch???Załączy się?

Ale 270 stopni dookoła nie jest chronione.

Jak ktoś walnie drzwiami z boku albo wjedzie na parkingu z tyłu to włączenie kamery i tak nic nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
14 minut temu, Piter napisał:

Olałem opcje nagrywania na parkingu choć kamera ma taką opcje

To po co wydałeś kasę na kamerę z trybem parkingowym, skoro jak Ci ktoś na parkingu uszkodzi auto, lub zakosi np. wycieraczki, to "szukaj wiatru w polu.

31 minut temu, JACKO29 napisał:

No dobra...a w trakcie postoju na parkingu,gdy wyczuje ruch???Załączy się?

Wszystkie kamery jakie znam nie mają własnego zasilania, więc jak ma zasilanie z gniazda zapalniczki, które komp wyłącza po kilku minutach, to w tej samej chwili wideorejestrator jest off. Już nie wspomnę, że przez te ok. 10 min od wyjścia z auta rejestrator żre prąd i zapycha kartę rejestrując wszystko w trybie ciągłym jak podczas jazdy:rolleyes:

10 minut temu, romeks napisał:

Ale 270 stopni dookoła nie jest chronione.

Jak ktoś walnie drzwiami z boku albo wjedzie na parkingu z tyłu to włączenie kamery i tak nic nie da.

Jeżeli chcesz mieć zabezpieczony przód i tył, to kupujesz kamerę jak ta którą pokazałem wyżej i do niej w opcji możesz dokupić i podłączyć kamerkę z tyłu. Takie rozwiązanie ma też sens, jak ktoś jeździ za tobą "na zderzaku". Odnośnie trybu parkingowego - po co kupować kamerę z tym trybem, skoro nie zamierza się z niego korzystać. Zostawiając auto pod marketem na godzinkę i po powrocie mając uszkodzony nawet bok, o wiele łatwiej ustalić kto w międzyczasie parkował, czy odjeżdżał z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, romeks napisał:

Bez żadnej ingerencji kamera działa i nie przeszkadza. Już o niej prawie  zapomniałem.

twoje ( jeżeli są twoje ) zdjęcia - to chyba niekoniecznie.  centralna zapalniczka ma prąd ciągły. ( przynajmniej u mnie ) . Znikający jest pod łokciem w schowku.

3 godziny temu, Andrzej G napisał:

To po co wydałeś kasę na kamerę z trybem parkingowym, skoro jak Ci ktoś na parkingu(...), lub zakosi np. wycieraczki, to "szukaj wiatru w polu.

po pierwsze i tak nic nie zrobisz - wycieraczki za 100 zł ( a nawet 200 ) - to mała szkodliwośc - i żadna policyja nawet nie mrugnie okiem . A po drugie - oczywiście może byc recydywa - ale facjatę gościa - dadzą do fb?  nie przejdzie. Albo po 2 tyg i trak będzie umorzenie.

3 godziny temu, Andrzej G napisał:

Wszystkie kamery jakie znam nie mają własnego zasilania

nie wiem jak teraz ale ja mam jakiegoś starucha G81 - która to na początku używalności miała własna baterie na ok 3 - 5 min. teraz już zero.

Ale na początku - 5 minut z aku +  maks 5 min kamery - to już sporo - bo ten co chce wycieraczki - wie że za 10 minut nie wrócisz spod marketu.

3 godziny temu, Andrzej G napisał:

Takie rozwiązanie ma też sens, jak ktoś jeździ za tobą "na zderzaku".

W dzisiejszym czasie OK - ale to już masz 1200 za 2 szt. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat zdalnie z domu pracuje. Auto pod oknem stoi, mieszkam na wsi w zasadzie w lesie a miejsca parkingowe pod wiejskimi sklepami są duże. Jak pracowalem w Mordorze to miałem parking firmowy, podziemny i też raczej ludziska nie szalały na parkingu. Głównie interesuje mnie nagrywanie tego co się podczas jazdy dzieje i taki był cel zakupu i montażu kamery. Bardziej niż pod sklepem czy gdzieś indziej na parkingu obawiam się umiejętności prowadzenia aut przez żonę lub corke na podjeździe pod domem :-)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
4 godziny temu, Brzyk napisał:

W dzisiejszym czasie OK - ale to już masz 1200 za 2 szt.

Bez przesady. VIOFO A129 - Dual to 750 zeta, a jak z GPS-em, to 50 zeta więcej.
Biorąc pod uwagę że pojedyncza A129-G (z GPS) kosztuje 600 zł, to zamawiając to samo z dodatkową kamerką dopłacasz tylko 2 stówki.

Oczywiście daleki jestem od twierdzenia, że mój wybór (VIOFO A129-GPS) jest naj, naj, najlepszy, ale wydaje mi się w tym całym gąszczu oferowanych na rynku wideorejestratorów, optymalny.
Mój kolega miesiąc przede mną kupił Navitel R650 NV . Na papierze to wyglądało zachęcająco. Ale jak z czasem porównaliśmy nagrania w różnych porach dnia i zmiennych warunkach pogodowych, to żałuje, że nie wydał 3 stówek więcej na VIOFO.
Qrcze - jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że pracuję w marketingu :0recourse:

2 godziny temu, Piter napisał:

Bardziej niż pod sklepem czy gdzieś indziej na parkingu obawiam się umiejętności prowadzenia aut przez żonę lub corke na podjeździe pod domem

:laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej
Sprawdziłem tylko cenę z linku.
Nie wiedziałem że komplet to zupełnie coś innego.

Generalnie teraz nowego osobiście nie potrzebuje .
I nie wiem czy 700-800 Zeta to dużo.
Dla mnie tak. Ale wiem też że bezpieczeństwo nie ma ceny, ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, Brzyk napisał:

I nie wiem czy 700-800 Zeta to dużo.
Dla mnie tak

Dla mnie też, ale jak miałbym wydać 3 stówy za jakiś szajs z którego nagrania trudno odczytać cokolwiek, to wolałem dołożyć i kupić coś co w pełni mnie zadowoli i zaspokoi moje potrzeby. Jak wspomniałem wcześniej - nie należę do ludzi, którzy uważają że to co mają jest "najlepsiejsze". Jak kupię jakiś szajs, to piszę, że nie jestem z produktu zadowolony i dlaczego ... a jeżeli jest mi czasami wstyd, że nie posłuchałem mądrzejszych i "wtopiłem", to nie zabieram głosu w temacie :bezradny:

3 godziny temu, Brzyk napisał:

Ale wiem też że bezpieczeństwo nie ma ceny, ...

W dzisiejszej rzeczywistości w inwestycji w wideorejestrator nie chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo, ale o możliwość udowodnienia w specyficznych sytuacjach swojej niewinności. Ktoś wtargnął na jezdnię na czerwonym, lub poza przejściem, bo na wysepce stoi jego tramwaj, który za chwilę odjedzie. Masz nagranie - nikt Ci kitu nie wciśnie. Nagrali Cię z nieoznakowanego radiowozu, lub ręcznego fotopstryka i wyszło im, że przekroczyłeś prędkość +31. Ty wiesz jak było i skoro masz na nagraniu że dorzuciłeś np. +10, to różnica między 50 zeta a 8 stów jest chyba na tyle spora, że uzasadnia zaopatrzenie się w wideorejestrator rejestrujący również prędkość (pobiera z GPS-u). Pulsara mam od stycznia 2015 więc długo się wahałem czy kupić i jaki. Ale jak sobie przekalkulowałem w ilu sytuacjach może mi uratować nie tylko  d--ę, ale i sporo kasy, to się przełamałem.

@ Brzyk - dyskusja z Tobą to prawdziwa przyjemność. Pozdrawiam i życzę zdrówka, szczęścia i szerokości w 2022 roku :drivingauto:

Edit.

mandat za przekroczenie prędkości o 30 km/h wyniesie 400 zł. Przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/h zapłacimy co najmniej 800 zł, a dalej - o 41-50 km/h - 1000 zł; o 51-60 km/h - 1500 zł; o 61-70 km/h - 2000 zł; o 71 km/h i więcej - 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Brzyk napisał:

twoje ( jeżeli są twoje ) zdjęcia - to chyba niekoniecznie.  centralna zapalniczka ma prąd ciągły. ( przynajmniej u mnie ) . Znikający jest pod łokciem w schowku.

 

 

 

Tak to moje fotki z marca. W tej chwili mam w gnieździe zapalniczki (tej centralnej, jak ją nazywasz)

zasilacz z woltomierzem (też to moja fotka...  ta z woltomierzem).

Centralna zapalniczka wyłącza się po ok 3 minutach,  załącza po otwarciu drzwi.

Chyba, że woltomierz się myli, ale raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio jeżdżę jak dziadkowóz - teoretycznie nie boje się mandatu.

Ale wg mnie 400 zł to chyba i tak mało . przy 81/50.

Na przykładzie mojej wsi - śmieje się czasem że na 2 km długości prostej drogi chyba tylko ja jeżdżę maks 60.

Chyba ładnie sie ktoś dziś wypowiedział w radio/tv - ludzie się szybko przyzwyczają. Bo gośc z BEEMki zapyta się wprost czy dać napiwek. 

Mając auto  -  w większości się to sprawdza  - za powiedzmy 250k - mandat 400  czy nawet 1400 zł to gośc na whyski zostawia.

Może jedynie go punkty zabolą bardziej.

Oczywiście nie chciałbym takiego mandatu dostać mimo ż emam auto za 85 :)

Na razie zbieram - jako jednoosobowa firma - na 150 % podwyżki gazu.

Więc videorejestrator poczeka.

Dosiego roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
8 godzin temu, Brzyk napisał:

Ale wg mnie 400 zł to chyba i tak mało . przy 81/50.

Drobna poprawka - przekroczenie o 31 to nie 400, a 800

Stawki mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkościaktualnie wynoszą:
    do 10 km/h – 50 zł;
    11-15 km/h – 100 zł;
    16-20 km/h – 200 zł;
    21-25 km/h – 300 zł;
    26-30 km/h – 400 zł;
    31-40 km/h – 800 zł (1600 zł przy ponownym popełnieniu tego samego wykroczenia, tzw. "recydywy");
    41-50 km/h – 1000 zł (2000 zł przy ponownym popełnieniu tego samego wykroczenia, tzw. "recydywy");
    51-60 km/h – 1500 zł (3000 zł przy ponownym popełnieniu tego samego wykroczenia, tzw. "recydywy");
    61-70 km/h – 2000 zł; (4000 zł przy ponownym popełnieniu tego samego wykroczenia, tzw. "recydywy");
    ponad 70 km/h – 2500 zł (5000 zł przy ponownym popełnieniu tego samego wykroczenia, tzw. "recydywy").

 

8 godzin temu, Brzyk napisał:

Na przykładzie mojej wsi - śmieje się czasem że na 2 km długości prostej drogi chyba tylko ja jeżdżę maks 60.

To Ty qrde pirat jesteś :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moje fotki z marca. W tej chwili mam w gnieździe zapalniczki (tej centralnej, jak ją nazywasz)
zasilacz z woltomierzem (też to moja fotka...  ta z woltomierzem).
Centralna zapalniczka wyłącza się po ok 3 minutach,  załącza po otwarciu drzwi.
Chyba, że woltomierz się myli, ale raczej nie.
aż dziś sprawdziłem.
zostawiłem auto w garażu na czas obiadu.  i Cb cały czas działało. Stąd moje pytanie? Wydaje mi się że kilka lat temu był wątek o gniazdach zapalniczki. I w J11 chyba centralna ma zasilanie stałe - a pod łokciem zanika.
Może w J12 w ramach walki z wyładowaniem aku - zmienili taktykę .
Zdjęcie przez szybę.
47f23ac22700f817d507b293dc2b4b2e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziś sprawdziłem.
zostawiłem auto w garażu na czas obiadu.  i Cb cały czas działało. Stąd moje pytanie? Wydaje mi się że kilka lat temu był wątek o gniazdach zapalniczki. I w J11 chyba centralna ma zasilanie stałe - a pod łokciem zanika.
Może w J12 w ramach walki z wyładowaniem aku - zmienili taktykę .
Zdjęcie przez szybę.
47f23ac22700f817d507b293dc2b4b2e.jpg
W moim J11
1. zanikające +12V w zapalniczce podłokietnika (podłączony mam na obwodzie rejestrator jazdy) ,
2. stale +12V w zapalniczce pod panelem nawiewu/klimatyzacji (podłączone mam na obwodzie radio Android z dodatkowym wyłącznikiem)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za porady .Ale bardzo zboczyliśmy z tematu. Ja prosiłem jak i  gdzie zamontować wideo rejestrator -by było estetycznie i funkcjonalnie ,kilka porad było super .Nie chodziło mi o marki kamer i która lepsza oraz "ile "za przekroczenie prędkości.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim Pulsarze mam Viofo A119 V3 z trybem parkingowym podłączenie pod bezpieczniki do akumulatora. Zawsze parkuje w taki sposób aby kamera monitorowała ruch wokół samochodu. Pewnego razu w podwórko miejskie
wjechał mi kurier w drzwi przy zawracaniu. Drzwi do wymiany łączne koszty 5500 wymiana, plus auto zastępcze. Także kamera tylko z trybem parkingowym te 600 zł już się zwróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podczepiony na prawym dolnym rogu lusterka - granica " czarnej" szyby.

W większości jeżdżę sam - choć jak mnie wieźli - to rzucał mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem już link, ale dodam fotkę (moją).

Rozważałem różne miejsca, ale te IMHO wydaje mi się najbardziej optymalne.

Video.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...