Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wideo rejestrator


Jureczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G
4 godziny temu, Jureczek napisał:

Witam i dziękuję za porady .Ale bardzo zboczyliśmy z tematu. Ja prosiłem jak i  gdzie zamontować wideo rejestrator -by było estetycznie i funkcjonalnie ,kilka porad było super .Nie chodziło mi o marki kamer i która lepsza oraz "ile "za przekroczenie prędkości.Pozdrawiam

Gdybyś zakładając temat podał trochę informacji jaki planujesz zamontować wideorejestrator, czy jest on na stałe przyklejony do szyby, czy tylko na przyssawce, to wtedy zapewne dostałbyś więcej porad, bo takie niuanse mają ogromne znaczenie przy wyborze miejsca montażu. Rejestratory przyklejane do szyby, a nie mające możliwości zmiany położenia oczka lewo/prawo, musisz zamontować jak najbliżej środka szyby, a to czy wyżej, czy niżej to już każdego wybór. Natomiast jak masz montowany na przyssawce, to masz tam zapewne też możliwość obrotu kamery zarówno góra - dół, jak i lewo-prawo, więc możesz ją sobie zamontować nawet w narożnikach szyby, a skierować na wprost.

Zboczyliśmy i to ostro z tematu - zgoda, ale na zadane przez Ciebie pytanie chyba też odpowiedzieliśmy. A że w międzyczasie wymieniliśmy sobie poglądy na "poboczne za i przeciw" w kwestii zalet poszczególnych kamer, ich opcji i przed czym nas uchronią, to chyba dla dobra wszystkich dyskutujących w tym temacie i czytających go.

PS. Temat jest Twój - zgoda. Jeżeli uważasz, że Ci go zaśmieciliśmy, zawsze możesz zwrócić się do administracji o wyczyszczenie ze "śmieciowych" wpisów, a tam na górze przeanalizują sprawę i podejmą stosowne decyzje.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej G napisał:

Gdybyś zakładając temat podał trochę informacji jaki planujesz zamontować wideorejestrator, czy jest on na stałe przyklejony do szyby, czy tylko na przyssawce, to wtedy zapewne dostałbyś więcej porad, bo takie niuanse mają ogromne znaczenie przy wyborze miejsca montażu. Rejestratory przyklejane do szyby, a nie mające możliwości zmiany położenia oczka lewo/prawo, musisz zamontować jak najbliżej środka szyby, a to czy wyżej, czy niżej to już każdego wybór. Natomiast jak masz montowany na przyssawce, to masz tam zapewne też możliwość obrotu kamery zarówno góra - dół, jak i lewo-prawo, więc możesz ją sobie zamontować nawet w narożnikach szyby, a skierować na wprost.

Zboczyliśmy i to ostro z tematu - zgoda, ale na zadane przez Ciebie pytanie chyba też odpowiedzieliśmy. A że w międzyczasie wymieniliśmy sobie poglądy na "poboczne za i przeciw" w kwestii zalet poszczególnych kamer, ich opcji i przed czym nas uchronią, to chyba dla dobra wszystkich dyskutujących w tym temacie i czytających go.

PS. Temat jest Twój - zgoda. Jeżeli uważasz, że Ci go zaśmieciliśmy, zawsze możesz zwrócić się do administracji o wyczyszczenie ze "śmieciowych" wpisów, a tam na górze przeanalizują sprawę i podejmą stosowne decyzje.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Andrzej G. Masz racje -podałem za mało szczegółów .Porady sporo mi pomogły Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sobie wyjaśniliśmy :) że wątek jest kameropodobny:

Dziś strzeliłem trasę 2 x 300 do Rzeszowa.

Oczywiście przed zjazdem na zakopiec od bramek - koreczek z  5 kilosów. Ale idzie.

1

I jak się mają przepisy do nie siedzenia na zderzaku - skoro mam lukę przed poprzedzającym samochodem - dal bezpieczeństwa skoro w tę lukę slalomem wciskają się 2 auta zmuszając mnie do hamowania - i tworzy się jeszcze większy korek.

pytanie - czy np nie powinno być zapisu żeby nie zmieniać pasa w korku? slalom gigant to chyba na stoku?

2

niby koreczek tylko 5 km - ale niby najbardziej doświadczeni kierowcy tirów - a te walą środkiem  -  a niby korytarz powinien być już od dawna zachowany.  \

3 tu mam starą kamerke g81 - kiedys polecaną jako stosunek ceny do jakości . I przy okazji trasę powrotną - jak to zima zaskoczyła drogowców w krakowie.

....... niestety filmiku nie można wstawić bezpośrednio.

https://megawrzuta.pl/download/826b99eb24e0c1a41db1bf2df2e2c5be.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja montowałem( w sumie przy okazji przeglądu mi zamontowali -100zł) po prawej stronie od (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) tego tunelu plastiku na przedniej szybie . Widać jedynie z 2 cm kabla, niestety sama kamerka nie może być przy suficie ponieważ owy plastik zasłaniał by obraz:) polecam Ci zamontować właśnie po prawej stronie a nie po lewej jak część osób by nie rozpraszała Cie podczas jazdy. Moja nie jest nawet w zasięgu wzroku jak prowadzę i wydaje mi się to najlepsze rozwiązanie. Dokupiłem sobie za 80zł przycisk bluetooth który mam pod ręką w razie gdybym chciał sam sobie nagrać zdarzenie drogowe.

Zwróć uwagę głownie na jakość obrazu bo w sumie to najważniejsze, jak nagrywa wieczorami czy w nocy itp. Ja mam Viofo A129 ale w sumie polecam Viofo A119v3 która jeszcze lepiej nagrywa nocą.

Jeśli sam nie chcesz się bawić w montaż są punkty gdzie CI to zrobią w 30min (100-150zł) tak by nie było żadnych wiszących (nie do zaakceptowania :) ) kabli . Mi się samemu nie chciało tego robić:)

Pamiętaj że to jednorazowy wydatek

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W marcu mam przegląd to poproszę o zamontowanie kamerki bo faktycznie żadne kable nie powinny zwisać i przeszkadzać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JasiQ napisał:

... polecam Ci zamontować właśnie po prawej stronie a nie po lewej jak część osób by nie rozpraszała Cie podczas jazdy. Moja nie jest nawet w zasięgu wzroku jak prowadzę i wydaje mi się to najlepsze rozwiązanie.

Ja zamontowałem VIOFO A129-G właśnie po lewej z prostej przyczyny - mam w każdej chwili dostęp do urządzenia i menu. Nie muszę dokupować przycisku BT, bo mam bezpośredni dostęp zarówno do środkowego przycisku zabezpieczenia nagrania, jak i lewego do cyknięcia fotki. Natomiast w kwestii "rozproszenia uwagi", to mam w menu możliwość ustawienia czasu, po którym ekranik automatycznie się wyłączy, ale prawdę powiedziawszy nie korzystam z tego, bo bardzo delikatne podświetlenie ekranu VIOFO absolutnie nie przeszkadza nawet w nocy. Zwróć w tej kwestii uwagę na 10'48" uwagę poniższego filmu

Odnośnie trybu nocnego, to od razu proponuję wyłączenie trybu WDR - w nocy to kasza na ekranie i niebieskie przebarwienie niedoświetlonych miejsc nieba).
By w pełni móc korzystać z trybu parkingowego i nie narazić się na rozładowanie akumulatora, radzę też zainwestować w tego typu zasilacz
Adapter zasilania Viofo Hardwire Kit ACC (HK3)

Muszę przyznać, że doskonale się to rozwiązanie sprawdza.

 

3 godziny temu, Jureczek napisał:

W marcu mam przegląd to poproszę o zamontowanie kamerki bo faktycznie żadne kable nie powinny zwisać i przeszkadzać.

TUTAJ masz krótki poradnik dot. montażu kamerki w w/w konfiguracji.     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...