Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik


pawel9696
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

zastanawiam się nad zakupem Juke.  Co sądzicie o pojemności 1,46 diesel? Słyszałem już różne opinie, ile opinii tyle zdań. Jeżeli chodzi o te samochody to podobno rozpatrywać warto jedynie te 1,6. Jakie są wasze doswiadczenia? Serio aż tak źle z tym 1,46? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawel9696 napisał:

Cześć, 

zastanawiam się nad zakupem Juke.  Co sądzicie o pojemności 1,46 diesel? Słyszałem już różne opinie, ile opinii tyle zdań. Jeżeli chodzi o te samochody to podobno rozpatrywać warto jedynie te 1,6. Jakie są wasze doswiadczenia? Serio aż tak źle z tym 1,46? 

Jest coś na temat tutaj. https://forum.nissanklub.pl/topic/84423-nissan-juke-15-dci-ocena-użytkowników/

Silnik montowany też w Qashqaiu, więc można też w tamtym dziale zasięgnąć opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja bym kupowal Juke to tylko wersje 1.6 190 km . Naprawde udany silnik... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Nissana Juke z roku 2015 z silnikiem 1,5 dci . Zero problemów.

Silnik z dpf ,większość jazdy jest w mieście, przebieg 70 tyś .

Są to silniki już dopracowane, pozbawione wad które do roczników 2013 były kłopotliwe.

Oczywiście trzeba o nie dbać, w szczególności z wymianą oleju, nie po 30 tyś jak zaleca producent, a po 10-11 tys km. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój w tiidzie z 2007 (wtedy też miał być już dopracowany) 1 5dci 106KM mimo wymiany oleju co 12kkm wysrxł się przy 87kkm (panewka)

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją Renault Thalia 1,5 dci przejechałem 260 tys. Świetny silnik. Olej zmieniany co roku. Super oszczędny był. 

Niestety był , bo wjechała w nią (tę Thalię) jakaś dziewczyna dopiero co po egzaminie na prawko. 

Najważniejsze ze nikomu nic się nie stało.

Silnik zawsze będę chwalił, elektroniki nie bo sparciały przewody elektryczne pod tą klapą plastikową na silniku i raz miałem problem.

Zmieniany też był EGR bo oczyszczenie poskutkowało na krótko. 

Samochodzik był salonowy. Bardzo miło go wspominam, właśnie ze względu na silnik dci (bez zmiennej geometrii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...