Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Smakor napisał:

Trochę więcej ale bez "przepaści"... biorąc pod uwagę dodatkowe kg ....

Ujmę to tak imponujące raczej to ten samochód nie miał 160hp no i odwaga kierowcy 240 na godz. 

Znam przypadki ze taka kija jak moja 177Km  na hamowni wypluła 200Km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JJacek napisał:

Ujmę to tak imponujące raczej to ten samochód nie miał 160hp no i odwaga kierowcy 240 na godz. 

Znam przypadki ze taka kija jak moja 177Km  na hamowni wypluła 200Km.

 

Jak założę opony o mniejszej srednicy plus przekłamanie licznika to prędkością faktyczną bedzie 200 przy 240 na liczniku.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackSet napisał:

Jak założę opony o mniejszej srednicy plus przekłamanie licznika to prędkością faktyczną bedzie 200 przy 240 na liczniku.

A jakie opony byś chciał założyć ?

Silnik 1,3 jest po prostu bardzo dobry i nic tego nie zmieni. Zastosowano sporo nowych technologii. 

Przejedź się 1.3 160KM z DCT (to świetne zestawienie) a sam się przekonasz że ta "kosiarka" naprawdę jest szybka nie tylko na autostradzie...

Mam przejechane co prawda tylko 30 kkm, ale .... no nie żałuje wyboru. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, romeks napisał:

Obejrzyj sobie to 

 

Matko... z jakiej górki on go rozpędzał... :P:D  Bałbym się jechać taką budą 200km/h... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JackSet napisał:

Czyli do papierów wpisali bzdury. Ok.

No nie no ma obiektywnie 5% większy moment obrotowy... Bolid f1 wygrałby mistrzostwo w cuglach mając taką przewagę... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do centrali Nissan Polska zapytać o pakiet przeglądów serwisowych. Niestety nie wiedzą kiedy to wróci i czy będzie możliwość kupienia pakietu.Trochę zaczyna to słabo wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafal84 napisał:

Dzwoniłem dzisiaj do centrali Nissan Polska zapytać o pakiet przeglądów serwisowych. Niestety nie wiedzą kiedy to wróci i czy będzie możliwość kupienia pakietu.Trochę zaczyna to słabo wyglądać.

To już nie jest Nissan Polska tylko Astara..prywatny importer wiec nie mają tego co kiedyś jak była to cześć Nissan Europa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się bujam z Astarą pod względem reklamacji naprawy w aso. . Aso odbija piłeczkę bo nie może się dogadać z astarą.

A astara od listopada mnie przeprasza. Pracują tam na infolinii mam wrażenie ( przepraszam) małolaty, żółtodziubki co nicniemogą.... tylko piszą maile .... z przeprosinami.

Nie zazdroszczę wam.  Ja po mam nadzieję doprowadzeniu sprawy do końca - kończę z aso nissana.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe to strasznie... Dawno nie korzystałem z nikogo innego poza Nissanem ale faktycznie podejście ASO jest pożal się boże. Czyli pewnie polityka importera, że nie chce za nic płacić. ASO nie chce się użerać. Lepiej poczekać jak gwarancja minie wtedy klient "wszystko łyknie" Jak miałem Fiata, ASO to się starało, rozwiązywali nawet takie problemy jakich nie musieli w zasadzie.

PS. Znajomy napisał negatywną opinię o ASO w google (ignorancja ASO spowodowała awarię i wymianę skrzyni biegów - nie sprawdzali poziomu oleju choć tak wynikało z instrukcji i za to teoretycznie płacił) to dostał wezwanie do usunięcia albo pozew. Oczywiście ma ich w D ? i przepychanka trwa...

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 07:35, JackSet napisał:

Tylko, że 

Cytuję:

""

X-Trail 1.3 automat waży ok. 1500 kg i przyspiesza do setki w 11,5 sekundy. To poziom przeciętnych, małych aut miejskich. 

– przy 140 km/h auto zużywa ok. 8,5 l benzyny na 100 km, a w mieście zadowala się litrem mniej, co jest rzadko spotykaną sytuacją. Na drogach krajowych można "wyciągnąć" ok. 6,5 l/100 km.

""

Dziadkowóz jednym słowem. 1.3 tylko fwd, nie bylo awd.

 

No właśnie i przecież jeden z większych plusów X-Traila ePower e-4orce jest elektryczny napęd 4x4 z niezależnymi silnikami i super trakcją w każdych warunkach.  Tam gdzie FWD rozpędzony nie może podjechać, ślizga się i w końcu zsuwa, ja mogłem się zatrzymać na oblodzeniu pod górkę i ruszyć z miejsca.

W dniu 16.01.2024 o 14:12, romeks napisał:

Obejrzyj sobie to 

 

Przecież to Qashqai a tu piszemy o X-Trailu ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 20:19, JJacek napisał:

Dalej stoi w porcie?

Info na dzis. Juz zwolniony z cla. Przewieziony na parking pod Warszawą. Odbiór w ciagu 2 tygodni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rabaty się pojawiły 

Screenshot_20240119-071124_Word.thumb.jpg.80cae535449eabf10182d7ce7a8cad84.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dużo osób zrezygnowało ze względu na czas oczekiwania, a to oznacza, że auta zostaną na placu. Spodziewam się sporej wyprzedaży rocznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak podejrzewal. Może nawet nie rezygnowali ale są zamówienia dilerskie nie sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż szukam odpowiedzi na pytanie co to jest to całe menu "Pomoc w obsłudze" ("Operation Guidance") w konfiguracji X-Traila? W instrukcji jest o tym tylko tyle, gdzie każda z opcji ma tylko ON i OFF:

Quote

image.thumb.png.ea375739ace97cd043df804efebd266b.png

(źródło: https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/instrukcje-obslugi/instruktionsboger/iom/xtrail/0t33/e1/2023/ustaw-wywietlacza-1.shtml)

Edytowane przez RaNo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam nowego X/Q, ale moim zdaniem włączenie opcji spowoduje wyświetlanie dodatkowych podpowiedzi przy załączaniu np. świateł, wycieraczek. Na 100% jak dasz na ON to samochód nie wybuchnie ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzyk napisał:

Też bym tak podejrzewal. Może nawet nie rezygnowali ale są zamówienia dilerskie nie sprzedane

Z tego co wiem od mojego dilera to faktycznie byly rezygnacje. Z 3 szt X które na cle 3 miesiące czekały jeden klient zrezygnował. Ale od razu znalazł się nowy.

Ja szukałem ale mojej wersji i koloru nie było. Ale się doczekałem i w ciągu 2 tyg mam odebrać. Dostałem rabat. 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JackSet napisał:

Z tego co wiem od mojego dilera to faktycznie byly rezygnacje. Z 3 szt X które na cle 3 miesiące czekały jeden klient zrezygnował. Ale od razu znalazł się nowy.

Ja szukałem ale mojej wersji i koloru nie było. Ale się doczekałem i w ciągu 2 tyg mam odebrać. Dostałem rabat. 

 

Ja tez dostałem, bez rabatu nawet nie gadaj, należy Ci się za szkody moralne. ?

A to mój po foliowaniu, ceramika na szyby z przodu i felgi, i zabezpieczone siedzenia. a najlepsze ze to tez mój tylko na dworze.

 

375A2108.jpg

375A2121.jpg

Edytowane przez JJacek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Brzyk napisał:

IKlE takie oposazenie ? Ok 10k?

Całe auto to chyba lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Smakor napisał:

Całe auto to chyba lepiej...

Lepiej oj lepiej, ale mam nadzieje ze się opłaci, ta ceramika na szybie to już mi się spodobała bo dzisiaj z nissana zmiotłem zawróć śniegu i lodu z szyby a w KIa która stoi obok to sobie trochę śniegu zmiotłem a reszta został w zasadzie do skrobania albo grzania ?.

Chciałem tylko przód zrobić ale to auto ma najmniej 67 mikronów lakieru i to sporej ilości miejsc np. maska.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to mierzą i ci pokazują ile jest w oryginale?
Nie wiem jak malowali samochody 6 lat temu ale mój qq nie wygląda źle:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brzyk napisał:

A czy to mierzą i ci pokazują ile jest w oryginale?
Nie wiem jak malowali samochody 6 lat temu ale mój qq nie wygląda źle:).
 

Pożyczyli mi mirnik w studiu detlingowym i sam mierzyłem jak robili przegląd zerowy u dealera na serwisie. Folia ma ponad 200 mikronów.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Brzyk napisał:

A czy to mierzą i ci pokazują ile jest w oryginale?
Nie wiem jak malowali samochody 6 lat temu ale mój qq nie wygląda źle:).
 

Japońce doszli do perfekcji w nano warstwach lakieru ;/

Kiedyś jak na podwórku walnąłeś taczką w auto to taczka miała pecha... dzisiaj auto do kasacji ;/

Teraz, Smakor napisał:

Japońce doszli do perfekcji w nano warstwach lakieru ;/

Kiedyś jak na podwórku walnąłeś taczką w auto to taczka miała pecha... dzisiaj auto do kasacji ;/

BTW Znajomy w Toyocie za same boczki zderzaków, klamki i coś tam jeszcze zapłacił 3kzł za folię to całe auto i z fotelami i ceramiką - tej wielkości to obstawiam z 30 :)

Ta folia jest taka, że jak się uszkodzi sama sie naprawia? Widziałem kiedyś jak druciakiem rezali po ferrari a potem opalarka i jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...