Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, resetuje mi się zegar.

Próbowałem i automatycznie ì ręcznie I strefa. Jest ok kilka godzin i rano znowu zresetowany

20240215_083927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się czasem (średnio raz na kilka startów z podziemnego garażu) resetuje, ale po paru minutach jazdy zawsze wraca do normy. Wkurzające. Czas zamontować sobie gdzieś pod sufitem zegar na sprężynę, na szczęście ten Nissanowy da się wyłączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RaNo napisał:

Też mi się czasem (średnio raz na kilka startów z podziemnego garażu) resetuje, ale po paru minutach jazdy zawsze wraca do normy. Wkurzające. Czas zamontować sobie gdzieś pod sufitem zegar na sprężynę, na szczęście ten Nissanowy da się wyłączyć :)

Ustawiony na automatyczny u Ciebie?

A w ogóle to ja w Dniu Świstaka ? zawsze 4:40 czy jakoś tak

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zawsze ta sama godzina (nie pamiętam jaka). Z początku jeździłem z Auto, teraz próbuję z Time Znone, ale widzę że problem ten sam. Czas popróbować z Manual...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RaNo napisał:

U mnie też zawsze ta sama godzina (nie pamiętam jaka). Z początku jeździłem z Auto, teraz próbuję z Time Znone, ale widzę że problem ten sam. Czas popróbować z Manual...

Manualna też resetuje.

Ale faktycznie automatycznie się ustawia po chwili. Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W j11 też mi się tak działo ..... nie doszedłem dlaczego,
Kilka razy myślałem że uciekłem z pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że japońce idą 2 kroki za konkurencją aby wszystko był dopracowane, a oni po prostu są opóźnieni :)(doświadczenia z Toyoty i Nissana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda że czas jest ścigany z „chmury” i jak nie ma sygnału to się zatrzymuje albo coś, a jak dostaje sygnał to się synchronizuje.

Może z netu, może z radia, ja w swoim nie zauważyłem i teraz przez was będę co wsiądę to czas sprawdzał ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brzyk napisał:

W j11 też mi się tak działo ..... nie doszedłem dlaczego,
Kilka razy myślałem że uciekłem z pracy ;)

Nie mam takich problemów z zegarem w J11. Wchodzę do auta, naciskam przycisk zapłonu i czas mam poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JJacek napisał:

No to wygląda że czas jest ścigany z „chmury” i jak nie ma sygnału to się zatrzymuje albo coś, a jak dostaje sygnał to się synchronizuje.

Może z netu, może z radia, ja w swoim nie zauważyłem i teraz przez was będę co wsiądę to czas sprawdzał ?.

Tylko po co go resetuje albo przestawia jak nie ma sygnału? Czas się synchronizuje od czasu do czasu aby go wyrównać, nie potrzeba go ściągać za każdym razem, uprzednio ustawiając 0:00 albo resetować, to po prostu babol w sofcie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemów z zegarem w J11. Wchodzę do auta, naciskam przycisk zapłonu i czas mam poprawny.
To się dzieje losowo. Raz na jakiś czas.
O dziwo zmiana czasu działa prawidłowo.
Raczej na to związek GPS em. Chyba. Bo rzeczywiście do minuty czas się ustawia. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brzyk napisał:

To się dzieje losowo. Raz na jakiś czas.
O dziwo zmiana czasu działa prawidłowo.
Raczej na to związek GPS em. Chyba. Bo rzeczywiście do minuty czas się ustawia. .

To może być strzał w sedno tarczy ?

W garazu nie mam sygnalu GPS. Sprawdzę jak to wygląda po 8 godz na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JackSet napisał:

To może być strzał w sedno tarczy ?

W garazu nie mam sygnalu GPS. Sprawdzę jak to wygląda po 8 godz na zewnątrz. 

Może tak być. Ja nie mam garażu, więc nie zaobserwowałem takiego zjawiska z zegarem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert_B napisał:

Może tak być. Ja nie mam garażu, więc nie zaobserwowałem takiego zjawiska z zegarem :).

No to test done. Po 9 godz. na zew brak resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JackSet, wybacz, ale nie kupię garażu aby przetestować, czy w J11 też gubi czas ???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Robert_B napisał:

@JackSet, wybacz, ale nie kupię garażu aby przetestować, czy w J11 też gubi czas ???

centrum handlowe: garaż piętro - 2, zakupy, kino, kolacja = kilka godzin :)

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Robert_B napisał:

@JackSet, wybacz, ale nie kupię garażu aby przetestować, czy w J11 też gubi czas ???

wystarczy jakis parking podziemny - nawet przy okazji turystyki i/lub miasta sąsiedniego .

widzę że J.S. - ma podobny pomysł.  :P

J11 to już zabytek  haha ....

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Brzyk napisał:

J11 to już zabytek  haha ....

Mówisz, że już powinienem się zgłosić do Wydziału Komunikacji po żółte blachy?

Ja mam jeszcze gwarancję na ten zabytek do 20 grudnia 2024 ?

W galeriach handlowych stojąc na parkingach podziemnych dobrych kilka godzin (przy okazji kina) też nigdy nie zaobserwowałem takiego zachowania zegarka. Ale mogło tak być, że nie zwróciłem na to uwagi. Przy najbliższej okazji sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no jak to.
Ja milem j11 z 2017 jako końcówkę serii. Kupiłem w 2018. + 5lat. .I się skoczyła w zeszłym roku. Jakim cudem masz jeszcze gwarkę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem auto 20 grudnia 2019 (J11b) z 5-letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków-Wrocław 130 na tempomacie (w praktyce połowa trasy to 120 przez spory ruch). Średnia 8,6L/100 podane przez auto. O dziwo 9.3L/100 przy dystrybutorze. (Co ciekawe wcześniej jeżdżąc głownie po mieście miałem 8.1L/100 podane przez auto i 8.35L/100 przy dystrybutorze; ale to jak auto było nowe, a temperatury bliskie zeru). Epower 4WD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 06:23, JackSet napisał:

To może być strzał w sedno tarczy ?

W garazu nie mam sygnalu GPS. Sprawdzę jak to wygląda po 8 godz na zewnątrz. 

Noto właśnie chciałem powiedzieć. Może garaż jest konkretny i blokuje sygnał.

2 godziny temu, RaNo napisał:

Kraków-Wrocław 130 na tempomacie (w praktyce połowa trasy to 120 przez spory ruch). Średnia 8,6L/100 podane przez auto. O dziwo 9.3L/100 przy dystrybutorze. (Co ciekawe wcześniej jeżdżąc głownie po mieście miałem 8.1L/100 podane przez auto i 8.35L/100 przy dystrybutorze; ale to jak auto było nowe, a temperatury bliskie zeru). Epower 4WD.

A ile masz przejechane ze tak sobie po 130 jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RaNo napisał:

Około 1000 km. A czy gdzieś jest napisane, że nie wolno?

Ja nikomu nie zabraniam jeździć nawet 180. Tylko stosuje zasadę że przez jakieś 2000 km nie obciążam silnika i wymieniam olej, potem już zaczynam jeździć bardziej standardowo. Nie obciążam to znaczy że jeżdżę do 100 km na godz.  łagodnie przyspieszając. Ale to ja tak robię. :)

Edytowane przez JJacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...