Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022

Smakor
 Share

Recommended Posts

Coraz więcej pojawia się informacji o nowym X. Chyba będą nowe silniki, bo to co jest w tej chwili w QQ nie nadaję się do Xa. jest za słabe. 

Nissan X-trail

61fbef63693eba34ac51b597

Jest mowa o 1,5 205 KM i 305Nm. Brzmi obiecująco i może godnie zastąpić 1.3 160 KM 270 Nm :) Oby tylko z ceną nowego Xa za bardzo na głowę nie upadli.

Z tego co mówili w salonie ma się pojawić jesienią. 

Tylko szkoda, że 3-cylindrowy... :/ 

To chyba żart jakiś...

Zobaczymy co pokażą na EU ale takie dziwne czasy niestety. 

Albo: Nowa RAV4: 2.5 Hybrid Dynamic Force 222 KM AWD-i e-CVT 194 900 - wersja Selection (ma wszystko co potrzeba człowiekowi po 40, gimbazie może cos braknąć, np. kolorowych LEDów ;P) - tylkp pytanie jak to jedzie musze się kiedyś przejechać. Na papierze spoko, auto też ładne. 

6 godzin temu, elsebo napisał:

Tylko szkoda, że 3-cylindrowy... 😕

To chyba żart jakiś...

Dlaczego? silnik spalinowy będzie tylko "produkował" prąd. Koła będą napędzać silniki elektryczne.

...[Nissan dogania konkurencję w temacie elektryfikacji samochodów nieelektrycznych i oferuje samochód hybrydowy z napędem czysto elektrycznym, w którym rolę generatora prądu pełni silnik spalinowy.

E-Power to oczywiście rozwiązane znane już z modeli innych marek i wydaje się być obecnie coraz bardziej modne. W USA oferuje moc 190 KM i 330 Nm momentu. Jak będzie wyglądała specyfikacja europejska? Prawdopodobnie właśnie tak.]...

• Like 1

Czytałem gdzieś, że note e-power wyciska 2,9 litra na 100km. Ale może też 7, ale podobno bez większych problemów mieści się w 5 i niekoniecznie jest to jazda emeryta. Poza tym silnik jest mniej skomplikowany, nie potrzebuje takiego osprzętu, nie potrzebuje połączenia z kołami, więc ponoć nie wytwarza tylu szkodliwych związków, choć tego nie jestem w stanie zrozumieć jak niby skoro zużywa nieco mniej paliwa. Jest też trwalszy, przynajmniej w założeniu, choć będąc w Japonii już jakiś czas sprawuje się ponoć bardzo dobrze. Na naszym rynku ponoć Honda crv ma ten napęd. Moim zdaniem wygląda to obiecująco z tym xtrailem. Jak najbardziej może być 3 cylindrowy.

Przeniesienie napędu jak w lokomotywach spalinowych ;) Cena będzie zaporowa zapewnie.

Taki rodzaj napędu też wymaga wysilonego silnika spalinowego. Nic nie ma za darmo ;)

Screenshot_20220207-070754-949.thumb.png.6dc02b553e9c169d39ad7445a5ee2f2d.png

• Upvote 1

Dokładnie, tanio za taką lokomotywę to nie będzie... :( No ale przecież o to chodzi aby doić klienta.

A tak BTW jakoś nie mogę się przestawić do nowego design-u Nissana. Jakaś taka mutacja skody im wychodzi :D

No ale wiadomo... o gustach się nie dyskutuję. I Fiat Multipla może się podobać... :D  

• Like 1

46 minut temu, elsebo napisał:

I Fiat Multipla może się podobać... :D 

Chyba tylko jak stoisz na przystanku w zimie po północy, ostro "nawalony", a ostatni autobus Ci uciekł :laie_67:

9 minut temu, Andrzej G napisał:

Chyba tylko jak stoisz na przystanku w zimie po północy, ostro "nawalony", a ostatni autobus Ci uciekł :laie_67:

Joł... :D 

Kiedyś u mnie w robocie znajomy powiesił na ścianie fotkę z przepiękną multiplą a pod spodem reklamówkę i napis "zbieram na fiata multiplę". Wiesz ile nakrętek plastikowych zebrał... 😛:D Poważna sprawa się zrobiła. Marzenia się spełniają... :D  

Kiedyś jak robiłem w Fiacie stała taka Multipla na hali. Każdy oglądał z zaciekawieniem. Nikt nie mówił wtedy że tego auta nikt nie zechce zajumac :D

• 1 month later...

No i stało się... zapadła decyzja... miałem wymieniać X-a z 2019r na nowego co ma w lecie zawitać. Po przemyśleniu za i przeciw wyszło że nowy X nie urzeka mnie, a t32 nadal zadowala pod względem jazdy i oczekiwań, a 13tys km przejechanych to  trochę za wcześnie by zmieniać. Wyszło na to  że obecny X zostanie,  a wymienię 107kę czyli popierdółkę do pracy... Zamówiłem Yarisa Cross.. Zawsze brałem top wyposażenie, stąd szczęka mi opadła jak wyszło że mam zapłacić 136tys za segment B.... takie czasy nadeszły, a na dodatek mam się cieszyć jak będzie przed świętami Bożego Narodzenia 😂.

53 minuty temu, Varicella napisał:

No i stało się... zapadła decyzja... miałem wymieniać X-a z 2019r na nowego co ma w lecie zawitać. Po przemyśleniu za i przeciw wyszło że nowy X nie urzeka mnie, a t32 nadal zadowala pod względem jazdy i oczekiwań, a 13tys km przejechanych to  trochę za wcześnie by zmieniać. Wyszło na to  że obecny X zostanie,  a wymienię 107kę czyli popierdółkę do pracy... Zamówiłem Yarisa Cross.. Zawsze brałem top wyposażenie, stąd szczęka mi opadła jak wyszło że mam zapłacić 136tys za segment B.... takie czasy nadeszły, a na dodatek mam się cieszyć jak będzie przed świętami Bożego Narodzenia 😂.

Chciałem napisać... "rozsądnie"... ale doszedłem do ceny z segmentu B ... :P I teraz jestem w kropce.:D

Moja Madzia 2019 też właśnie kończy gwarancję i już nerwowo zaczynam się rozglądać... ;) Może nowa Mazda CX-60... całkiem fajny kolos RWD z dołączanym przodem, 330KM, 500Nm, 5.8s do 100-tki..., plugin... Tylko jak doszedłem do ceny (zaczyna się od 230tys zł) to już mi przeszło... :D Podejrzewam, że cena "lokomowy" Nissana będzie zbliżona, tylko osiągi słabsze...

😅 He he... nie tylko ja się  z cenami zderzyłem... 🤣

No, masakra jakaś... ;) 

• Upvote 1

140 za jariska... no u mnie by nie przeszło niestety. To jakiś obłęd. Nie tak dawno mniej kosztował T32 tekna... 

Producenci testują nasze portfele. Jak im się zapełnią place, to spuszczą z tonu :dribble:

• Haha 1
  • Upvote 1

20 godzin temu, Smakor napisał:

140 za jariska... no u mnie by nie przeszło niestety. To jakiś obłęd. Nie tak dawno mniej kosztował T32 tekna... 

Dokładnie...  w 2019 roku kupiłem po Tobie... u nas jesienno-zimowy  to był zakup... Zerknąłem też na  podobny model do Xa...  w topowej wersji  z napędem na przód zaczyna się:

RAV4

Executive
5-drzwiowy SUV
202 900 zł

RAV4 w selection był za ok 170 jeszcze przed chwilą. To dobra cena. 

21 godzin temu, Smakor napisał:

RAV4 w selection był za ok 170 jeszcze przed chwilą. To dobra cena. 

właśnie... może i był, bo w konfiguratorze jest 190tys... ponoć można dostać upust.. koło 18tys  u dealerów stąd i ta cena co podajesz... Ale obecnie mnie to nie bardzo rozwiązywałoby sprawę. Dostałbym ciut lepszy samochód  od obecnego Xa za dopłatą znaczną i zostałbym z 107ką. Dla mnie zysk niewielki. To już lepiej poczekać na nowy model Nissana... kolejna wersja będzie za 7-8lat... nie straci się za dużo. Mi do miasta był potrzebny wózek stąd segment B. A ciekawostką jest że w zamówionym Yarisie cross będę miał elementy niedostępne w RAV4 ... co jest zupełnie niepojęte... światła adaptacyjne matrycowe i HUD.

raf.JPG

Edited by Varicella

Posted (edited)

Jakieś zaawansowane światła - nie zwykłe LED - są w topowej Rav4. Ja ceny zawsze sprawdzam na otomoto z realnych salonów bo w cennikach producentów są banialuki. 

BTW: 

image.thumb.png.ea7ec9edcb08ebbf2d58b6128f0709b5.png

Edited by Smakor

...czyli adaptacyjne. Nie ma matrycowych. Z resztą RAV4 mnie zupełnie nie interesuje bo nie wnosi za wiele nowego- po co mi X-trail i RAV razem? 😅, Sensowną opcją byłaby PUMA... ST line 155kM.... ale zero zniżek i brak pewności że się ją dostanie...

.

No nie to bez sensu mieć dwa duże SUVy (duże jak na Polskę). Jak cos małego do zabawy a budżet spory to może coś z jakimś dopiskem "r" albo "n" :)

• Like 1

• 5 months later...

dziś byla premiera Xtraila 2022 na YouTube.

W filmie jaki widziałem na YT słychać niezły melexowóz ;/

Witam serdecznie wstawiam cennik nowego X-a zapoznajcie się proszę i komentujcie.

nowy-nissan-x-trail-cennik.pdf

Edited by SirFENIX