Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana wentylatora chłodnicy w X-TRAIL T32 2.0 dCi 177 KM M9R


Archeam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno padł mi wentylator w X-Trail T32 silnik M9R 2.0 dCi 177 KM, rocznik 2017 ale wersja nadwozia 2018. Czy ktoś ma doświadczenie z wyjmowaniem wentylatora chłodnicy w takim modelu?

Kupiłem regenerowany od gościa z Łodzi i przystąpiłem do wymiany ale utknąłem bo jest tak ciasno, że uchwyty wentylatora nie chcą minąć wężów od chłodnicy, górny udało mi się zdjąć ale nie mam dostępu do dolnego aby zdjąć opaskę a chciałbym uniknąć demontaży całego przodu. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Archeam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Dziś wieczorem zabieram się znów do pracy. Dam znać później jak mi poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wymieć wentylator ale spędziłem trzy wieczory przy tym z uwagi, że chciałem jak najmniej demontować i sporo kombinowałem.

Skrócony opis co demontowałem:

1. przednią atrapę

2. tunel powietrza do filtra

3. przednią górną belkę oraz uchwyt do radaru

4. plastikową listwę z przodu belki trzymającą od góry chłodnicę i intercooler (tu musiałem poluzować lampę od strony pasażera)

4. poodpinałem przewód przymocowany do belki

5. linkę do otwierania klapy

6. górny przewód do intercoolera

7. przewód przelewu do zbiorniczka płynu chłodniczego (przy okazji odessałem jakieś 2 litry płynu) oraz uchwyt trzymający go

8. odłączyłem górny przewód od chłodnicy

9. odłączyłem przewód do EGR-a

10. odpiąłem 2 zatrzaski (uchwyty) trzymające, usztywniające przewód z pkt. 9

Teraz odkręciłem śrubki po bokach wentylatora, odpiąłem zatrzaski przy śrubkach i lekko podniosłem do góry. Następnie przesunąłem go w stronę intercoolera wciskając go między intercooler a wąż do EGR-a tak aby minąć uchwytem wentylatora dolny wąż do chłodnicy.  Teraz wyciągnąłem go powoli do góry odpinając po drodze przewody i zapinki.

Przy montażu odwrotna kolejność.

Przy odpowietrzaniu układu chłodzenia proponuję użyć odpowietrznik schowany z boku silnika za akumulatorem na końcu górnego węża z chłodnicy (przesunąłem akumulator aby mieć miejsce na rękę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...