Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd p0011


komosa18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z błędem P0011. Normalnie się kasuje ale po jakimś czasie wraca i tak w kółko. Od tego zacząć diagnoze? Pod spodem screeny z diagnozy.

IMG_20221130_173807.jpg

IMG_20221130_173757.jpg

IMG_20221130_173741.jpg

IMG_20221130_173715.jpg

IMG_20221130_173700.jpg

IMG_20221130_173645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komosa18 napisał:

. Od tego zacząć diagnoze? 

może od poszukania na forum podobnych tematów??

wiem, że to trudne w tak krótkim czasie od rejestracji do napisania posta ale zawsze warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem zero konkretów. Żadnych innych błędów. Samochód jedzie odpala nie gaśnie nie szarpie i się nie dusi. Tylko kręci się do 3tys obrotów. Który to jest ten zawór sterujący fazami rozrządu bo widzę 3 wtyczki na obudowie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne przyczyny
  • Niski lub brudny olej silnikowy
  • Obwód zmiennych faz rozrządu (VVT) jest przerwany lub zwarty
  • Obwód zaworu kontroli oleju (OCV) jest przerwany lub zwarty
  • Wadliwy układ zmiennych faz rozrządu (VVT)
  • Wadliwy zawór kontroli oleju (OCV)
  • Uszkodzony ECM

 

https://allegro.pl/oferta/zawor-zmiennych-faz-rozrzadu-gates-vvs193-12563882611 

Masz prawdopodobne przyczyny,na dole masz link do czujnika z silnika 1.6 Dig-t szukaj takiego elementu na bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest tam 3 takie zaworki. Który to jest? Czy występuje tam jeden czy dwa takie same?IMG_20221207_115540.thumb.jpg.7aca34817619007c10e2c1e9076bf87c.jpg

Edytowane przez komosa18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opis serwisowy ,poszukaj po numerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co znalazłem to wszystkie trzy są takie same. Tylko który jest od sterowania fazami rozrządu? Jeśli się mydle to niech ktoś mnie poprawi.

 

Edytowane przez komosa18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 6.12.2022 o 20:34, komosa18 napisał:

Tylko kręci się do 3tys obrotów.

I co dalej?? 

U siebie mam podobny problem, po wymianie czujnika ( przy okazji wymieniłem olej, mimo że miał może 2-3 miesiące ) w 12.2022

Powyżej 3tys obrotów, zaczyna szarpać, do tego czasu jedzie normalnie.

Od pewnego czasu ( chyba nigdy na zimnym ) zauważyłem, że nierówno odpala ( dla mnie jako jedynego użytkownika, różnica słyszalna i wyczuwalna - dodatkowo, minimalnie dłużej kręci ). Nie występuje to za każdym razem.

Pokazuje błąd P0011 nawet po wykasowaniu ( kiedy problem znika i nie świeci się check ), zapisany jest w stałych ( permanent ) błędach silnika.

Wymieniacz sugeruje cały rozrząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...