Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupno Qashqai - zaniepokojony hakiem - pytanie


raf89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na tych zdjęciach nic nie widzę. No może poza tym jednym gdzie ten pręt od podwieszania jest przyspawany (?) do podwozia. Tam możnaby coś pokonserwować. Wydech to nic, a te pozostałe elementy to normalka, a jak ktoś twierdzi że nie to ja jeszcze nie widziałem auta by elementy jak sanki  wahacze, tylna belka nie miały tych rdzawych nalotów. Zawsze mają i zawsze po jakimś czasie lakier odłazi i to rdzewieje. Te elementy non stop dostają podczas jazdy. A taka ciekawostka, w clio mam pełno osłon plastikowych od spodu. Osłaniają całą podłogę, belki, wahacze, silnik. Wszystko w zasadzie. Dziwię się, że w Nissanie, który jest droższy nie ma tego, no chyba że w tych nowych już jest.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - No ok, wydaje mi się że gdyby nie ta porysowana szyba to kupiłbym tego QQ. 

  

Godzinę temu, Intruz napisał:

Raf89 a kiedy planujesz zakup, spieszysz się bardzo.? No i w jaki rocznik, polap cenowy celujesz?

Bo mi coś chodzi po głowie sprzedaż mojego, ale to tak nieśmiało pomysł raczkuje 🤭 może miał bym większą  motywacje 😁 a auto zadbane, pedantycznie, biała Perła z 2019r. 1.3cm..... 😁

Takiej rdzy nie mam, druga sprawa że ja po zakupie zrobiłem sam zabezpieczenie od spodu woskiem bezbarwnym więc nalotów rudej nie ma. No i mało jeżdżę, bo mam drugiegie auto do jazdy w koło komina więc wydech zdrowy. 

To zapocenie to raczej woda z tłumika a zaolejenie na belce to może być konserwacja. Na wieszaku tłumią ja 7 mnie też zaczęła się ruda pojawiać, więc oczyściłem i zabezpieczyłem. 

Uczulony jestem na korozję dlatego za w czasu doglądam, bo to wykonanie tych aut teraz to dramat

 

Hehe a jak perła to nie powinna być czarna? ;) Niestety białe u mnie nie przejdzie jako kolor. Fajny pod katem nagrzewania auta ale poza tym jest to kolor najczesciej bez doplaty fabryczny stad robi na mnie najmniejsze wrazenie. Ale to rzecz gustu oczywiscie. Tez kazde auto inaczej wyglada, akurat bialy QQ o wiele lepiej niz inne biale (np. Duster bialy to porazka). 

BTW. a na co byś to chciał zmienić tak z ciekawości jak nie ma co wybrać wsród nowych aut? Sam przecież stoję przed takim wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst o szybie trochę niedokładnie przeczytałem. To jest dużo gorszy temat niż to pod autem. Chociaż ja np. swoją szybę sam sobie porysowałem, razi mnie to bo wiem w którym to miejscu. Ale da się z tym żyć, znaczy to co u mnie. To o czym piszesz musiałbym zobaczyć.

 

A ww QQ to nie przypadkiem czerwony był bez dopłaty? Biały zwykły  był za dopłatą, a biała perła chba najdrożej. Bez dopłaty to np. kremowy w micrze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał mikroryski we wszystkich kierunkach, w połączeniu z drucikami z podgrzewanej szyby zakłądam ze niezłe refleksy w nocy się beda pojawiac przez to. Dlatego odpuscilem. 

W QQ to nie wiem jak jest ale generalnie biały jest w wielu markach bez dopłat, dlatego prawie wszystkie przedtawiciele i leasingy tym jezdza :) Dla wyglada troche jakby ktos zapomniał w fabryce naniesc lakier. Ale co kto lubi. Na niektorych to wyglada naprawde niezle np. Mercedesy, ale w niektorych naprawde zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Nie. Przyoszczędziłem na przedłużeniu gwarancji. Gwarancja mi się skończyła w lutym, a klima wyszła pod koniec marca :) Podjąłem złą decyzję po tym co czytałem na forum, sam z resztą chyba wyrażałem postawę, że raczej nie warto przedłużać do 5, a opinie niektórych przeważyły na tą decyzję. Trudno, bywa. Kolejną złą podjąłem po tym co przeczytałem odnośnie tego co pisały osoby narzekające na naprawę klimy w aso i kosztach tego oraz jak można oszczędzić i mieć tak samo dobrze. W moim przypadku kierowanie się negatywną opinią forumowiczów o ASO skończyło się znacznie drożej niż mogło.

Ja robiłem w ASO póki miałem gwarancje i nawet chciałem przedłużyć ale spóźniłem się : ) ale i tak nie polecam napraw tam :) owszem usterkę Ci usuną ale pamiętaj że to nie naprawa a wymiana na nowe części a czasami nie jest to w ogóle koniecznie a już na pewno nie za takie pieniądze. Oczywiście jeśli nie miałbym sprawdzonego serwisu z zewnątrz to też miałbym dylemat . A problem z klimą miałem w podobnym momencie użytkowania i też wtedy w ASO to jakoś 4 tys czy więcej sobie liczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, raf89 napisał:

Tomek - No ok, wydaje mi się że gdyby nie ta porysowana szyba to kupiłbym tego QQ. 

  

 

Hehe a jak perła to nie powinna być czarna? ;) Niestety białe u mnie nie przejdzie jako kolor. Fajny pod katem nagrzewania auta ale poza tym jest to kolor najczesciej bez doplaty fabryczny stad robi na mnie najmniejsze wrazenie. Ale to rzecz gustu oczywiscie. Tez kazde auto inaczej wyglada, akurat bialy QQ o wiele lepiej niz inne biale (np. Duster bialy to porazka). 

BTW. a na co byś to chciał zmienić tak z ciekawości jak nie ma co wybrać wsród nowych aut? Sam przecież stoję przed takim wyborem. 

Też kiedyś na białe bym nie spojrzał ale to jest właśnie perłowy który mieni się w słońcu, czyli taki jakby biały metalik. Więc robi robotę, 😁Nissan twierdzi że to flagowy kolor w J11, najbardziej chodliwy. No i jest to kolor dodatkowo płatny. 

A po głowie chodzi mi..... UWAGA... Alfa Romeo Stelvio 😁 ale to inne pieniądze i inna bajka.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, ja może nie wykorzystałem na 100 pr ale ponieważ planowałem jazdę 5 letnią ( lub dłuższą ) - koszt 2k zł - rozłozył mi się w ratach.

Chyba na szczęście nie miałem poważnych awarii. Ale patrząc na bujanie się z poprzednim samochodem - już wolałem dmuchać na zimne.

Ja po 5 latach - także już mam widoczne ogniska rdzy mimo że garażuję w swoim garażu. ( jeżeli ma to znacznenie - chodzi mi o różnicę garażowania pod chmurką.

 

Co do ASO - jak pisze Smakor - przebujałem się prze 4 ASo .

Dopiero katowickie podeszło do mnie i do samochodu jak do ludzia a nie łosia z nowym autem.

I chciało im się szukać usterki a nie pisać w dokumentach - sprawne. bo komp nie wykrył usterki.

Nawet więcej - nie wstydzili się powiedzieć że także czasem korzystają z koleżeńskiego serwisu gdy sobie nie mogą poradzić.

Pewnie (pseudo)japońska duma na to nie pozwala.

 

Juz o tym kiedyś pisałem.

Nie wiem jak teraz - ale kilka lat temu było tak - że jak wymienili część a okazała się sprawna - aso pokrywało koszty.

i/lub liczy sie statystyka bezawaryności.  W końcu jeżeli auto sprawne - Nissan debeściak . - " depcze tojocie po piętach pewnie". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raf89 napisał:

Hehe a jak perła to nie powinna być czarna? ;) Niestety białe u mnie nie przejdzie jako kolor. Fajny pod katem nagrzewania auta ale poza tym jest to kolor najczesciej bez doplaty fabryczny stad robi na mnie najmniejsze wrazenie.

Czarna perła to chyba dość rzadko spotykany lakier. X/QQ w białej perle wygląda najlepiej, gdybym miał możliwość to był mój 1 wybór :)Pogląd, że białe to auta przedstawicieli z najtańszego lakieru to tak sprzed 20-30 lat (bez urazy - nie znam wieku). Teraz bez dopłaty to sa czerwone, niebieskie i inne takie badziewia :) BTW. Metalik/perła to dzisiaj tylko efekt wizualny bo mechanicznie nic nie daje. A dodatkowo jest mega upierdliwy przy malowaniu elementów. Dopasowanie perły praktycznie nie możliwe. Tak jak szarego/srebrnego metalika.

Dodatkowo perła najdroższa także tego...

Edytowane przez Smakor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w QQ bo nowego i tak bym nie chciał ale Skoda Kamiq/Karoq, Hyundai xCeed i Seat Ateca mają bez dopłaty tylko biały. 

Metalik ma ta przewage ze jest odparny na zarysowania. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biała perłę i terza uważam, że to obok stalowego/grafitowego najlepiej wyglądający kolor w QQ.
Chciałem czarny.
Jednak gdy pojechaliśmy oglądać samochód to stał czarny, dwa czarne mieniące się w taki ciemny fiolet i dwa białe.
Ku mojemu zaskoczeniu zostałem przegłosowany przez rodzinę i kupiliśmy białą perłę!
Dodam tylko, że jak rok wcześniej znajomy kupił QQ i to właśnie białą perłę to zapytałem się go czy męskich nie było.
Teraz po czasie rozumiem, że człowiek może się mylić lub przekonać do koloru.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Metalik ma ta przewage ze jest odparny na zarysowania. 
 


Może trochę bardziej niż standard ale to już nie lakiery sprzed ok 8 lat. default_wink.png
Mój jest porysowany z każdej strony.



Teraz przedstawiciele mają grafitowe VW. Hehe.

A czarny kolor - nigdy. Zawsze brudny i nawet metalik porysowany nawet od przetarcia szmatką z mikrofibry
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, raf89 napisał:

Metalik ma ta przewage ze jest odparny na zarysowania.

Wiedza sprzed 2006 albo 2008 kiedy weszły lakiery wodne i lakierowanie w jednym cyklu (mokre na mokre czy jakoś tak)... teraz to już bez różnicy, tylko względy estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu mówimy, kolor biały w QQ, to nie kolor białej lodówki jak w innych markach, choćby w przywołanym przykładzie z Dusterem, choć nie wiem skąd ten pomysł, że ogólnie z zasady biały kojarzy się z najtańszym, zwykły biały owszem, ale to widać z kilometra, a w QQ jest piękny biały perłowy kolor a w słońcu jest poezja 👌Dla mnie przy wyborze od razu kierowałem się w ten kolor, na drugim miejscu był bordowy, trzeci granat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze - chłopy - zaraz się pokłócimy.

my przecież nie odróżniamy kolorów. :)

meme

określ teraz bordowy - bo to niestety jeżeli masz żonkę - to co najmniej 5 odcieni :P

a nawet nissan już określa to jako śliwka  - i co teraz? węgierka czy inna?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, Brzyk napisał:

określ teraz bordowy - bo to niestety jeżeli masz żonkę - to co najmniej 5 odcieni :P

a nawet nissan już określa to jako śliwka  - i co teraz? węgierka czy inna?

Może też oprócz śliwki chodzić o buraka, ale wtedy może być dylemat, czy chodzi o kolor, czy kierowcę.

Potocznie - bordowy, a w nazewnictwie Nissana - NAH.
Jeżeli ktoś nie jest daltonistą, to fotka wyjaśni wszystko :dribble:
3e96c197e14138420916ae872ce3028d.jpg

A tak na marginesie  - nie uważacie koledzy że "trochę" oddaliliśmy się od tematu wątku ? Zaczęło się od haka, przeszliśmy przez innych producentów, jesteśmy na kolorach ... Ciekawe na czym skończymy - na blondynkach i brunetkach ? :laie_67:

Poziom wody w tym temacie jest już na tyle wysoki, że pora pompować ponton. :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
37 minut temu, Brzyk napisał:

Po dziśiejszym odśnieżaniu - niech Ci będzie że jestem burak....
Albo wg dekorala czerwień Pompei

Bez jaj sympatyczny kolego. Nawet przez myśl mi nie przeszło, by "burak" odnosiło się do kogokolwiek z tutaj dyskutujących. :huh:Trochę dystansu proszę.:emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brzyk napisał:

Albo wg dekorala czerwień Pompei

Wolę " oberlandzki malinowy"  :D 

Temat uważam za wyczerpany,jeśli ktoś chce jeszcze coś dodać ...to czekam do jutra i zamykam temat .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że skoro samochód był OK a tylko niepokojący był hak i porysowana przednia szyba to ja bym się nie zastanawiał i poprostu go kupił.
Hak się przyda na platformę dla rowerów a wymiana porysowanej szyby to około 1000zł.
Zresztą przednia szyba w QQ każda się rysuje. Bez względu na to czy jest ogrzewana czy nie.
Refleksy od ogrzewania przedniej szyby to jakieś niepotwierdzone legendy tworzone przez przestraszonych tych co nigdy ogrzewanej szyby nie mieli.
A zimą komfort nie do opisania.
QQ to taki japoński polonez i jest to zwykły samochód, jeden z tańszych crossover'ów na rynku.
Jakość jest taka jak jego cena.
A Dacia to jednak jeszcze półka niżej niż Nissan.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...