Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z gazem!!!


Gość Miras___
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Namiary wysłąłem na PW.

 

Co do silniczka 1.6 to powinien śmigać aż miło i palić góra 12l/100km gazu w miescie, nawet na badziewnej instalce (miałem podobne problemy w Almerce).

 

Podejrzewam, że nie obejdzie się bez kosztów...zastanowiłbym się poważnie nad nową instalką (niekoniecznie sekwencję). Jak policzysz koszt parownika i elektroniki to moze i tak wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

no on wlasnie tyle palil (12l w miescie), i przyspieszal calkiem porzadnie, przed tym jak mechanik cos wyregulowal.... teraz pali mniej (8l) ale przyspieszenie ma niezbyt :/ nowa instalacja odpada, nie stac mnie i tak juz za duzo wydalam na ten samochod. Fakt jest faktem, przeplacilam za niego niestety. No mam nadzieje, ze sie da cos wyregulowac, ew. cos z tym sprzeglem zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj obawiam się,że nie ma co lambdy sprawdzać, bo te instalki wogóle jej nie potrzebują ;-)

Trzbea odkręcić, pojeździć i zobaczyć czy dynamika wmiarę ok i jakie spalanie.

 

Instalacje te niekoniecznie trzymają parametry i trzeba je na bieżąco kontrolować, oczywiście najlepiej za pomocą analizatora spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

ahhh byłam u mecha i sie okazalo, ze to jednak sprzeglo sie slizga :( moj tata troche je wyregulowal i jest nieco lepiej, jednak niestety bedzie trzeba je wymienic w najblizszej przyszlosci :( Tak wiec musze jakies kupic... czy mozecie mi cos w tej kwestii doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

thx, misiek, na pewno zapytam. a tak w ogole to jak to powinno byc z obrotami, bo u mnie troche urosly po regulacji i jak jade 100km/h to dochodza do 3.5 -4 tys. Czy jest ok, czy to za duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się sprzęgło ślizga to mogą dochodzic i do 5000 na 5 biegu przy 100km/h :-D

 

Generalnie na danym biegu, przy danych obnrotach powinnaś zawsze jechać z tą samą prędkością (oczywiscie przy sprawnym sprzęgle).

 

Co do sprzęgieł to najlepiej Sachs albo Valeo. Nigdy nie wymieniałem ale z tego co pamiętam sporo na forum o tym się pisało i te dwie firmy prowadziły w rankingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...