Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelki drzwi, masa butylowa czyli zmniejszenie hałasu w kabinie


Piter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie...Też miałem w poprzedniej Kaśce tak wygłuszony bagażnik,ale po strzale w zadek jak rozmawiałem z blacharzami w serwisie,to przeklnęli wymianę podłogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.06.2023 o 16:47, Piter napisał:

Co do nawlekania uszczelek silikonowym sznurem to materiały, kroki i narzędzia były nastepujace:

Narzędzia:

Obcegi boczne, , linka stalowa fi 3mm w gumowym oplocie. 

Materiał:

Silikonowy sznur fi 5mm (20m starczy na 4x drzwi, bagażnik i pod maską przy szybie i ze ścinków ułożyłem jeszcze 2m sznura silikonowego) 

izolacja czarna do kabli, trytytki najmniejsze jakie miałem

Mydło w plynie

Kroki:

Zdjąć plastikowy próg, zdjąć uszczelkę z karoseri uszczelkę wyprostować, do uszczelki wlać trochę mydła w płynie, przeprowadzić linke przez uszczelkę (ja zwiesiłem uszczelkę do dołu z balkonu, siła grawitacji sprawiła, że uszczelka się wyprostowała a mydło spływało wewnątrz w dół co ułatwiło mi nawlekania linki a następnie nawlekanie linki z silikonowym sznurem. 

Linke stalową ze sznurem silikonowym połączyłem trytytkami x2 oraz taśmą izolacyjną.

Następnie nalezy naprężyć w obu końcach przewleczony sznur silikonowy i zawiązać sznur.

Połączenie sznura umieścić w uszczelce. Uszczelkę założyć na karoserie, założyć plastikowy próg. 

Szczerze to nie widzę różnicy w silę zamykania drzwi skąd teza, że miałem duże szpary 😁

Wyjdzie na jeździe próbnej. 

Poniżej zdjęcia:

 

IMG_20230620_161726.thumb.jpg.f80922fa9498e14c4e702a5413584093.jpg

Połączona linka stalowa z oplotem gumowym z sznurem silikonowym (było ciasno dodatkowo obwiązane izolacją aby zmniejszyć tarcie /ułatwić przeciąganie

 

 

IMG_20230620_161702.thumb.jpg.782b85c1b923d86ddc41e1ea61d2bd40.jpg

 

Połączenie sznura silikonowego wewnątrz uszczelki

 

 

IMG_20230620_161707.thumb.jpg.da45f2dfabcf9542ff13d5c8449b9646.jpg

 

Widok po zwolnieniu naprezonej uszczelki (połączenie schowało się do środka) 

 

 

Niestety jak juz wczesniej napisałem - nie mialem gąbki/wygłuszenia błotnika przedniego i rozglądałem sie za nim po allegro.

https://allegro.pl/oferta/qashqai-ii-lift-wygluszenie-blotnika-prawe-13287472659

(mój model to QQ II przed LIFT-em)

Z racji, że 100zł za kawałek gąbki nie dam i aukcji na te chwilę też nie było, postanowiłem zamówić arkusz pianki w sklepie https://akustycznematy.pl/pl/searchquery/arkusz+pianki/1/phot/5?url=arkusz,pianki

grubość 3cm, sztywna czekam na odbiór.  Koszt 35zł i wykorzystam ją do jak sądzę innych ubytków/ wygłuszeń w aucie. 

Ktoś się bardzo spieszył składając tę moją wersję auta PREMIER.

Uszczelki konserwuje co roku przed zimą.

Po włożeniu pianki do błotnika zabieram się za wytłumianie drzwi, nadkoli, bagażnika

Pytanie: czy po włożeniu tej gąbki jest odczuwalna różnica w "świstaniu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze pytanie w temacie : czy z zakupionej tafli płyty 1x1 można bez problemu wyciąć  przedmiotowe uszczelnienie, czy org. gąbką  jest symetryczna L/P (Lustrzane odbicie). Bedę aktualnie ten problem rozwiązywał, ale nie wiem której gąbki brakuje (informacje o braku przekazał mi konserwator, ale nie pamięta z której strony). Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...