Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai II FL 1.2 115KM 2018 - pytanie


Qashqai1945
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam do Was kilka pytań jaki nowy użytkownik Nissan Qashqai 1.2 115 benzyna 

 

 

- przy tym silniku 1.2 przy jakich obrotach najczęściej zmieniacie biegi? O dziwo jest on żwawy(pozytywnie zaskoczony)

 

- jakieś porady dla początkującego właściciela Qashqaia?

-jak wygląda z myjnia automatyczna (np Shell , Orlen bo chciałbym umyć auto ale nie wiem czy ryzykować)

 

Jak sobie jakieś przypomnę to dopisze 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj biegi ciut wyżej niż pokazuje komputer. Komputer pokazuje za nisko. Silnik jest żwawy jak już ruszy bo z tym ma czasem kłopot. Ma martwy dół (pojemność). Czasem na skrzyżowaniu jak się toczysz i chcesz pojechać z dwójki to następuje krępująca chwila zawahania "jechać czy nie jechać" ze strony silnika :)

No i poza tym, że ta jednostka ma wadę konstrukcyjną (pozew zbiorowy) i jak trafisz felerny egzemplarz to będą różne perypetie (np. branie oleju itp.) to jest spoko.

Współczesnych lakierów raczej nie myje się na myjniach dotykowych, rysują się od patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Smakor napisał:

Zmieniaj biegi ciut wyżej niż pokazuje komputer. Komputer pokazuje za nisko. Silnik jest żwawy jak już ruszy bo z tym ma czasem kłopot. Ma martwy dół (pojemność). Czasem na skrzyżowaniu jak się toczysz i chcesz pojechać z dwójki to następuje krępująca chwila zawahania "jechać czy nie jechać" ze strony silnika :)

No i poza tym, że ta jednostka ma wadę konstrukcyjną (pozew zbiorowy) i jak trafisz felerny egzemplarz to będą różne perypetie (np. branie oleju itp.) to jest spoko.

Współczesnych lakierów raczej nie myje się na myjniach dotykowych, rysują się od patrzenia.

Z reguły zawsze w benzyniaku zmieniałem 2500-3000, a tu już krzyczy przy 1700obr..

No mogę potwierdzić,jak się rozpędzi to naprawdę jest git, ale przy ruszaniu to mała kaszana 😅, z tego co wiem ten egzemplarz nie ma- 100 tys przejechane i silnik suchy i oleju nie bierze 

 

Czyli nie ma co ryzykować na myjnie automatyczna, najlepiej na ręczna jeździć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko myjnia ręczna,nie patrz na obroty,jeździj na ucho jak masz doświadczenie.Nie musisz ciągnąć obrotów jak w rajdówce,wyczujesz że można bieg zmienić to zmieniaj.Komputer jest ustawiony pod eko i pod normy euro dla tego tak wskazuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JACKO29 napisał:

Tylko myjnia ręczna,nie patrz na obroty,jeździj na ucho jak masz doświadczenie.Nie musisz ciągnąć obrotów jak w rajdówce,wyczujesz że można bieg zmienić to zmieniaj.Komputer jest ustawiony pod eko i pod normy euro dla tego tak wskazuje,

Pytam, bo chciałem spód umyć trochę, silnik też przydałoby się przeczyscic bo duże pyłu ma.  

Sprężarka dmuchnąć parę razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika nigdy nie myłem w żadnym aucie. Po co to robić? Podwozie to co innego można umyć jak jest taka potrzeba, ale lakier to jedynie bez dotykania szczotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, jak odpalam na ten guzik stacyjkę, jak później ją wyłączyć bo ponownie naciśnięcie powoduje kapłanie auta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Qashqai1945 napisał:

Pytanie mam, jak odpalam na ten guzik stacyjkę, jak później ją wyłączyć bo ponownie naciśnięcie powoduje kapłanie auta ...

Nie wiem jak inni ale ja nie rozumie pytania. Moze tak po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Qashqai1945 napisał:

Pytanie mam, jak odpalam na ten guzik stacyjkę, jak później ją wyłączyć bo ponownie naciśnięcie powoduje kapłanie auta ...

Może jeszcze raz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JACKO29 napisał:

Może jeszcze raz???

Po prostu nie miałem auta z takim guzikiem nigdy, ogarnąłem już

 

W ustawieniach auta da się wyłączyć start stop? Denerwuję to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Qashqai1945 napisał:

W ustawieniach auta da się wyłączyć start stop?

W ustawieniach (menu auta) nie da sie na stale wylaczyc, sa inne sposoby ktore opisane sa na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qashqai1945 napisał:

Po prostu nie miałem auta z takim guzikiem nigdy, ogarnąłem już
W ustawieniach auta da się wyłączyć start stop? Denerwuję to...

Może jestem starej daty ale przygodę z nowym autem (albo nawet zanim je dostanę do rąk) zaczynam od instrukcji/filmików. Odkrywając "namacalnie" może cie ominął połowa funkcji... albo zmęczysz forum pytaniami z oczywistymi odpowiedziami :)

SS wyłączam przy każdym starcie silnika.
1. Silnik Start
2. SS Off

taka procedura, jak w samolocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Smakor napisał:

zaczynam od instrukcji/filmików

👍. Wszyscy tlumacza sie brakiem czasu. A tak w zartach, jak sie siedzi na "tronie" to jest chwila czasu na poczytanie 😁

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Smakor napisał:

SS wyłączam przy każdym starcie silnika.
1. Silnik Start
2. SS Off

taka procedura, jak w samolocie :)

Ja też mam już taki odruch Pawłowa 🦴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to wk!@#$%^&*()ło...i zainstalowałem wynalazek Roberta B i mam spokój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 09:32, JackSet napisał:

Ja też mam już taki odruch Pawłowa 🦴

Serio trzeba przy każdym uruchomieniu wyłączac to, przecież to śmiech na sali

 

Z aliexpeesnkupywakes moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qashqai1945 napisał:

Serio trzeba przy każdym uruchomieniu wyłączac to, przecież to śmiech na sali

 

Z aliexpeesnkupywakes moduł?

W każdym samochodzie trzeba przy każdym uruchomieniu wyłączać system START|STOP. To jest wymóg uzyskania homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qashqai1945 napisał:

Serio trzeba przy każdym uruchomieniu wyłączac to, przecież to śmiech na sali

 

Z aliexpeesnkupywakes moduł?

A jaki jest argument za tym, zeby byla możliwość wylaczenia na "zawsze"? 

Tylko poprosze sensownie, a nie "bo tak".

Przypominam, ze to nie widzimisię producenta, ale OBOWIĄZKOWE dostosowanie sie do przepisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Qashqai1945 napisał:

Serio trzeba przy każdym uruchomieniu wyłączac to, przecież to śmiech na sali

Z aliexpeesnkupywakes moduł?

Nic nie trzeba... a poza tym za każdym razem trzeba drzwi nacisnąć, otwierać, naciskać start engine, wrzucić bieg... no masakra ile tych czynności i to za każdym razem 😜 Dobrze, że mam automat to parę kliknięć lewarkiem chociaż mniej... więc to jedno dodatkowe SS przeżyję 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JackSet napisał:

A jaki jest argument za tym, zeby byla możliwość wylaczenia na "zawsze"? 

Tylko poprosze sensownie, a nie "bo tak".

Przypominam, ze to nie widzimisię producenta, ale OBOWIĄZKOWE dostosowanie sie do przepisów. 

Na YT i Fb są filmy gdzie spece od remontów dosyć dosadnie określają tą eko pierdołę,która niszczy rozrusznik,akumulator,rozrząd i jeszcze kilka innych rzeczy.Napisałem "niszczy" wiadomo przesada,ale na pewno nadmiernie obciąża te elementy,niewiele w sumie dając w zamian.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, JACKO29 napisał:

Na YT i Fb są filmy gdzie spece od remontów dosyć dosadnie określają tą eko pierdołę,która niszczy rozrusznik,akumulator,rozrząd i jeszcze kilka innych rzeczy.Napisałem "niszczy" wiadomo przesada,ale na pewno nadmiernie obciąża te elementy,niewiele w sumie dając w zamian.

Ta eko-pierdoła daje radochę tylko ekologom, natomiast co do tego, że rozrusznik i akumulator dostaje przez SS "w kość", to chyba nie trzeba nikomu udowadniać, a już szczególnie jeżdżącym po mieście.
Ja pomimo postępującej sklerozy, mogę zapomnieć co jadłem na śniadanie, ale po uruchomieniu silnika nigdy nie zapominam o naciśnięciu przycisku wyłączającego SS :dribble:

Edytowane przez Bilunia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 05:26, Qashqai1945 napisał:

Serio trzeba przy każdym uruchomieniu wyłączac to, przecież to śmiech na sali

Nie trzeba - robią tak tylko schizofrenicy. Cały świat jeździ normalnie co i ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten start stop włącza się za każdym razem gdy np. sytuacja taka

 

Dojeżdżam do skrzyżowania że światłami daje na luz, odpuszczam nogę że sprzęgła i wtedy automatycznie się włącza zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...