Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai II FL 1.2 115KM 2018 - pytanie


Qashqai1945
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz się jeszcze zatrzymać, ewentualnie bardzo wolno toczyć.

Po drugie nie zadziała zawsze - musi być spełnionych jeszcze wiele innych czynników. Bardzo duży priorytet ma uzyskanie i utrzymanie zadanej temperatury w kabinie - więc potrzeba działania ogrzewania/klimatyzacji powoduje, że silnik nie jest wyłączany. Po długiej jeździe, gdy wszystko jest już ustabilizowane, akumulator doładowany itp. działa prawie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karminadel napisał:

Nie trzeba - robią tak tylko schizofrenicy. Cały świat jeździ normalnie co i ja polecam.

O ile w manualu ten system ujdzie tak w automacie jest BARDZO irytujący. Nie jestem żaden schizo (oni raczej by zapominali wyłączać ;P) ale wyłączam za każdym razem, do niczego mi to nie potrzebne, planety ratować nie zamierzam (śmiechu warte), na paliwo mnie stać, skoro mam auto :) A system jest po prostu denerwujący

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% potwierdzam słowa kolegi @Smakor. W automacie nie możliwe jest szybkie włączenie się do ruchu przy działającym START|STOP. Rozrusznik uruchamia się nie po puszczeniu hamulca, tylko dopiero po naciśnięciu pedału gazu. Jest to strasznie irytujące.

Edytowane przez Robert_B
Poprawa literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs nie ogarniam, 

 

Chce sobie pozmieniac w systemie parę rzeczy dopasować i klikam po prostu zapłon, stacyjka się świeci itd ale jak ponownie ja nacisne to samochód się odpala...

 

Co trzeba zrobić żeby naciśnięcie nie powodowało odpalenia auta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić na biegu, nie wciskać sprzęgła.

Ale jak masz JUŻ włączony zapłon to logicznym jest i to od czasów dużego fiata - że kolejna pozycja to uruchomienie rozrusznika.

Jak już masz - jak piszesz - włączony zapłon to po co naciskasz kolejny raz przycisk? Co to ma więcej dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karminadel napisał:

Zostawić na biegu, nie wciskać sprzęgła.

Ale jak masz JUŻ włączony zapłon to logicznym jest i to od czasów dużego fiata - że kolejna pozycja to uruchomienie rozrusznika.

Jak już masz - jak piszesz - włączony zapłon to po co naciskasz kolejny raz przycisk? Co to ma więcej dać?

pewnie chodzi o taką samą sekwencję jak ze stacyjką z kluczykiem.

1. wkładasz kluczyk - pozycja 0

2. przekręcasz - świecą się kontrolki (mozna ustwiac kompa, radio działa)

3. wracasz do pozycji 0. kontrolki się nie świecą. Radio działa (az sie wyłączy po iluś tam minutach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 11:06, Robert_B napisał:

W 100% potwierdzam słowa kolegi @Smakor. W automacie nie możliwe jest szybkie włączenie się do ruchu przy działającym START|STOP. Rozrusznik uruchamia się nie po puszczeniu hamulca, tylko dopiero po naciśnięciu pedału gazu. Jest to strasznie irytujące.

Jeździłem dzisiaj zaprzyjaźnionym Tucsonem w hybrydzie z automatem... w takim aucie start stop to ma sens bo i tak nie kontrolujesz tego czy jedziesz na meleksie czy na spalinówce... ogólnie bajka :) Choć X jakiś taki bardziej klasyczny w środku, bez udziwnień a te nowe auta jakieś takie dla gimbazy za bardzo (za stary jestem na te komputero-auto-zabawki).  I tez ma uroki - auto hold trzeba włączać po każdym odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JackSet napisał:

pewnie chodzi o taką samą sekwencję jak ze stacyjką z kluczykiem.

1. wkładasz kluczyk - pozycja 0

2. przekręcasz - świecą się kontrolki (mozna ustwiac kompa, radio działa)

3. wracasz do pozycji 0. kontrolki się nie świecą. Radio działa (az sie wyłączy po iluś tam minutach)

Dokladnie o to mi chodzi, a tu guziki itp...

Pogubiłem się w tym wszystkim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba wszystko pisze na ekranie co się stanie po naciśnięciu :) w zależności od ustawienia nogi :) (pomijając instrukcję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qashqai1945 napisał:

Dokladnie o to mi chodzi, a tu guziki itp...

Pogubiłem się w tym wszystkim 

Ale w czym dokładnie się pogubiłeś? I czy czytałeś instrukcję? Bo mam wrażenie, że nie.

Warto.

Choćby jak wygląda procedura awaryjnego odpalenia jak system bezkluczykowy padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...