Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skalowanie głośności


Matuzalem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Samochód: Nissan Pulsar 1,2 DIG-T Tekna (2015).

Podczas puszczania muzyki np. z pendrive, mam pewien tudzież niekomfortowy problem, mianowicie, chodzi o skalowanie głośności.

Już przy pierwszych poziomach (koło 7), muzyka jest bardzo głośna, a to nawet nie 1/4 poziomów.

Z tego też powodu przeskok/interwał między poziomami głośności jest dość spory i już jedna inkrementacja/dekrementacja poziomu, albo mocno podbija siłę głosu albo obniża.

Próbowałem zmieniać ustawienia audio w tym siłę dźwięku w zależności od prędkości, ale nic to nie zmieniło.

Czy istnieje jakiś sposób by zmienić skoki między kolejnymi poziomami głośności, tak by mieć większą kontrole nad siłą dźwięku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest odwrotnie, jak się puszcza przez BT. Czyli jest za cicho i trzeba w telefonie podbić na max głośność dla multimediów BT. KIlka razy się przy radiu zdarzyło, że dźwięk z cichego wskoczył na głośny. Zobacz jak gra przy BT i czy płynnie idzie głośność. Oraz czy nie ma to nic wspólnego z obrotami kierownicy. W innym aucie miałem takie skoki, jak taśma się zwijała w kierze. Ale auto było 20 letnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 08:54, ExploRer napisał:

Najczęściej jest odwrotnie, jak się puszcza przez BT. Czyli jest za cicho i trzeba w telefonie podbić na max głośność dla multimediów BT. KIlka razy się przy radiu zdarzyło, że dźwięk z cichego wskoczył na głośny. Zobacz jak gra przy BT i czy płynnie idzie głośność. Oraz czy nie ma to nic wspólnego z obrotami kierownicy. W innym aucie miałem takie skoki, jak taśma się zwijała w kierze. Ale auto było 20 letnie :)

Co do fizycznego podłączenia, nie wydaje mi się by miało to wpływ - niezależnie od skrętu, głośność pozostaje na ustawionym wcześniej poziomie.

Sprawdzę jak to jest z użyciem BT.

Czy istnieje "jakiś" sposób by np. softwerowo podłączyć się do jednostki i wyskalować poziomy? no i podstawowe pytanie, czy jest to warte zachodu i/lub ceny?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Matuzalem napisał:

Co do fizycznego podłączenia, nie wydaje mi się by miało to wpływ - niezależnie od skrętu, głośność pozostaje na ustawionym wcześniej poziomie.

Sprawdzę jak to jest z użyciem BT.

Czy istnieje "jakiś" sposób by np. softwerowo podłączyć się do jednostki i wyskalować poziomy? no i podstawowe pytanie, czy jest to warte zachodu i/lub ceny?

Pozdrawiam

Programowo, to raczej wątpliwa możliwość. Chyba, że ASO ma coś takiego. Ale raczej mało prawdopodobne(?). Prędzej cały soft obsługi, jeżeli w ogóle były inne wersje z poprawkami. U mnie sprawdziłem z pendrive i jest normalnie. Nie ma skoków. Sprawdziłeś inny pendrive i inne utwory z innym bitrate? Może coś ten standardowy zestaw multimedialny szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 08:54, ExploRer napisał:

Programowo, to raczej wątpliwa możliwość. Chyba, że ASO ma coś takiego. Ale raczej mało prawdopodobne(?). Prędzej cały soft obsługi, jeżeli w ogóle były inne wersje z poprawkami. U mnie sprawdziłem z pendrive i jest normalnie. Nie ma skoków. Sprawdziłeś inny pendrive i inne utwory z innym bitrate? Może coś ten standardowy zestaw multimedialny szwankuje.

Dobre spostrzeżenie… wygeneruje różne warianty mp3 i zobaczę czy cokolwiek to zmieni.

Jako, że do ASO mam niedaleko, być może jak czas pozwoli, podjadę tam i po prostu z ciekawości zapytam, czy to w ogóle wykonalne (software update, patch, ?), a jak tak to za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Matuzalem napisał:

U mnie sprawdziłem z pendrive i jest normalnie. Nie ma skoków. Sprawdziłeś inny pendrive i inne utwory z innym bitrate?

U mnie audio działa perfekcyjnie. Muzy słucham z pena. Nie sądzę by to była kwestia bitrate mp3-jek, bo niezależnie od tego czy mam 128, czy 320 mam skalowanie głośności płynne. Pen'a raczej też nie podejrzewam. Wydaje mi się, że to kwestia wgrania na nowo softu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bilunia napisał:

U mnie audio działa perfekcyjnie. Muzy słucham z pena. Nie sądzę by to była kwestia bitrate mp3-jek, bo niezależnie od tego czy mam 128, czy 320 mam skalowanie głośności płynne. Pen'a raczej też nie podejrzewam. Wydaje mi się, że to kwestia wgrania na nowo softu radia.

Jeżeli stary soft (jeżeli w ogóle się różniły wersje do multimediów), to wszystko może być. Szczególnie kodek do mp3 czy sterownik USB. Ale jak sprawdzi, to się okaże. Pytanie jaka wersja softu i czy jest inna niż u nas jest. Z ciekawości można sprawdzić. Prócz softu sterownika silnika (co do brania oleju), może do multimediów też były inne wersje. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ExploRer napisał:

Jeżeli stary soft (jeżeli w ogóle się różniły wersje do multimediów), to wszystko może być.

Mnie jedna rzecz chodzi po głowie. Auto z 2015 r i dopiero teraz zauważył problem ? Nie wiem czy jest pierwszym właścicielem - wtedy byłoby wiadomo, czy coś nie było grzebane w sofcie. Jeżeli jest 2 właścicielem, to "zgaduj-zgadula".
Czytaliśmy u nas na forum jak to ludzie sami sobie zmieniali soft na niby nowszy, niby lepszy ... może komuś coś nie wyszło. Dopóki nie poda jaki soft ma w NC, to możemy sobie obracać w łapkach szklaną kulę, a ona i tak nic nie wymyśli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bilunia napisał:

Mnie jedna rzecz chodzi po głowie. Auto z 2015 r i dopiero teraz zauważył problem ? Nie wiem czy jest pierwszym właścicielem - wtedy byłoby wiadomo, czy coś nie było grzebane w sofcie. Jeżeli jest 2 właścicielem, to "zgaduj-zgadula".
Czytaliśmy u nas na forum jak to ludzie sami sobie zmieniali soft na niby nowszy, niby lepszy ... może komuś coś nie wyszło. Dopóki nie poda jaki soft ma w NC, to możemy sobie obracać w łapkach szklaną kulę, a ona i tak nic nie wymyśli.

Samochód kupiłem niedawno (jakiś miesiąc temu) – jeśli wierzyć dokumentom, jestem jego drugim właścicielem, pierwszym był ktoś z belgi (ASO potwierdziło historię wpisów z centrali z książką serwisową). Dodatkowo, ktoś nie skasował danych w navi i są adresy, łącznie z adresem domowym (jak sądzę).

Samochód przed zakupem został sprawdzony w ASO Nissana: mechanika, blachy, lakier itp.

Nie wiem czy ktoś grzebał w sofcie czy nie – jak będę w samochodzie skopiuje dane dotyczące wersji i Wam przedstawię.

Jak też pisałem, gdy będę miał chwilę z ciekawości pojadę do ASO i zobaczę „co oni na to”.

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NissanConnect_D2xx

W dniu 14.07.2023 o 15:22, Matuzalem napisał:

jak będę w samochodzie skopiuje dane dotyczące wersji i Wam przedstawię.

To podstawowa informacja by szukać przyczyn

W dniu 14.07.2023 o 15:22, Matuzalem napisał:

gdy będę miał chwilę z ciekawości pojadę do ASO i zobaczę „co oni na to”

Najpierw tutaj podaj wersję softu NC - jeżeli odbiega od tej którą mamy w Pulsarach, to albo Ci ktoś podrzuci właściwą (chyba nawet gdzieś u nas na forum jest link do softów navi Nissana), albo jak pojedziesz do ASO, to już z konkretną wiedzą. Nie wiem ile w ASO kosztuje wgranie softu do NC, ale zapewne tanio nie jest.

Edit 16 lipiec

Poczytaj od tego miejsca Soft do NC

Masz tam też link do softów, ale do Nissan Connect D2xx tam nie ma.

Ja mam mam D205 - sprawdzone przed chwilą.

Jako nowy użytkownik możesz nie wiedzieć jak się dostać do ukrytego menu by odczytać wersję oprogramowania, więc podpowiem:

Trzymając wciśnięty przycisk Setup, prawym pokrętłem NC 90 stopni w lewo, 180 stopni w prawo i 90 stopni w lewo ... i jesteś w ukrytym menu NC. Tam w Serwis Menu -> Wersja - Serwis Wersje znajdziesz wersję oprogramowania jaką masz w NC

Przypomnę też, że bezpośrednio z poziomu przycisku Setup wchodzisz Ustawienia Systemowe i tam masz możliwość powrotu do Ustawienia fabryczne

Daj znać jaką masz wersję oprogramowania i ew. czy powrót do ustawień fabrycznych poprawił sytuację.
Tylko nie ociągaj się z odpowiedzią, bo to chyba Tobie bardziej powinno zależeć niż pomocnikom, a gnieciemy ten wątek już kilkanaście dni.

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 08:52, ExploRer napisał:

Prócz softu sterownika silnika (co do brania oleju), może do multimediów też były inne wersje. 

Aktualizacje do NC były od czasu do czasu podawane przez Boscha na karcie wraz z nowymi mapami. Z tego co pamiętam to ze 2x zauważyłem, że wkładając do NC kartę z nową mapą, aktualizowało soft. Ale czy dotyczyły całego softu NC, czy tylko części dot. navi, tego nawet szklana kula nie wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 08:33, Bilunia napisał:

NissanConnect_D2xx

To podstawowa informacja by szukać przyczyn

Najpierw tutaj podaj wersję softu NC - jeżeli odbiega od tej którą mamy w Pulsarach, to albo Ci ktoś podrzuci właściwą (chyba nawet gdzieś u nas na forum jest link do softów navi Nissana), albo jak pojedziesz do ASO, to już z konkretną wiedzą. Nie wiem ile w ASO kosztuje wgranie softu do NC, ale zapewne tanio nie jest.

Edit 16 lipiec

Poczytaj od tego miejsca Soft do NC

Masz tam też link do softów, ale do Nissan Connect D2xx tam nie ma.

Ja mam mam D205 - sprawdzone przed chwilą.

Jako nowy użytkownik możesz nie wiedzieć jak się dostać do ukrytego menu by odczytać wersję oprogramowania, więc podpowiem:

Trzymając wciśnięty przycisk Setup, prawym pokrętłem NC 90 stopni w lewo, 180 stopni w prawo i 90 stopni w lewo ... i jesteś w ukrytym menu NC. Tam w Serwis Menu -> Wersja - Serwis Wersje znajdziesz wersję oprogramowania jaką masz w NC

Przypomnę też, że bezpośrednio z poziomu przycisku Setup wchodzisz Ustawienia Systemowe i tam masz możliwość powrotu do Ustawienia fabryczne

Daj znać jaką masz wersję oprogramowania i ew. czy powrót do ustawień fabrycznych poprawił sytuację.
Tylko nie ociągaj się z odpowiedzią, bo to chyba Tobie bardziej powinno zależeć niż pomocnikom, a gnieciemy ten wątek już kilkanaście dni.

Bardzo dziękuję za przekazane informacje na pewno z nich skorzystam.

Nie myślałem, że odpowiedzi tu na forum są „na czas”.

Aktualnie samochód jest na detalingu i przez kolejne 2 lub 3 dni nie będzie dostępny.

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Matuzalem napisał:

Nie myślałem, że odpowiedzi tu na forum są „na czas”.

Zazwyczaj jeżeli ktoś szuka pomocy, to jemu zależy na przekazaniu potencjalnym "pomocnikom" jak najwięcej informacji na wstępie, by jak najszybciej rozwiązać swój problem. Prześledź ten wątek i zobacz jak to wyglądało w Twoim przypadku - 12 dni i nadal nie wiadomo jaki masz soft.

Jeżeli o mnie chodzi, to już możesz się nie spieszyć - ze swojej strony zrobiłem wszystko ... no prawie wszystko, by Ci pomóc, a mam ciekawsze zajęcia niż siedzenie w jednym temacie prawie 2 tygodnie, dopraszać się o podstawowe informacje i nadal nie wiedzieć jaki tam masz soft.

Z mojej strony "luzik" - skończyłem :emot060: .

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bilunia napisał:

Zazwyczaj jeżeli ktoś szuka pomocy, to jemu zależy na przekazaniu potencjalnym "pomocnikom" jak najwięcej informacji na wstępie, by jak najszybciej rozwiązać swój problem. Prześledź ten wątek i zobacz jak to wyglądało w Twoim przypadku - 12 dni i nadal nie wiadomo jaki masz soft.

Jeżeli o mnie chodzi, to już możesz się nie spieszyć - ze swojej strony zrobiłem wszystko ... no prawie wszystko, by Ci pomóc, a mam ciekawsze zajęcia niż siedzenie w jednym temacie prawie 2 tygodnie, dopraszać się o podstawowe informacje i nadal nie wiedzieć jaki tam masz soft.

Z mojej strony "luzik" - skończyłem :emot060: .

Internet jest pełen wszelakiej wiedzy – prędzej czy później do niej dotrę.

Ani ja, ani Ty, nie jesteśmy zobligowani do czegokolwiek, a to co tu robimy, robimy z własnej woli, bo tego chcemy: pomóc, podyskutować, podzielić się wiedzą.

Jak pisałem za przekazane informacje bardzo dziękuję, ale mam na głowie też inne sprawy, dużo bardziej poważne aniżeli głośność w samochodzie – tym zajmuje się wtedy, kiedy mam na to czas.

Jeśli forma w jakiej zamieszczam tu pytania/odpowiedzi Ci nie odpowiada, nie musisz pisać – jak wspomniałeś, zajmij się ciekawszymi zajęciami.

Myślę, że na forum będą osoby, które być może na kolejne moje pytania odpowiedzą, jeśli nie, poszukam odpowiedzi gdzie indziej.

Edytowane przez Matuzalem
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdziłem wersję softu: D302.

Natomiast zapomniałem zresetować do ustawień fabrycznych - jak to uczynię, dam znać czy cokolwiek się zmieniło.

Pozdrawiam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Uaktualniłem soft do D605 – wszystko działa ok i wydaje mi się, że problem o którym mówiłem związany z iterację/dekrementacj stopnia głośności również się rozwiązał, aczkolwiek już było późno jak aktualizowanie softu zakończyło się i tak naprawdę, nie sprawdziłem tego zbyt dokładnie, więc na dniach przetestuje i dam znać.

Pozdrawiam

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez Matuzalem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wygląda, że uaktualnienie oprogramowania pomogło. Na niższych poziomach, dźwięk jest wyraźnie cichszy (jakby skala eksponencjalna).

Myślę, że na tym etapie mogę uznać problem za rozwiązany. Jakbym jeszcze coś znalazł w tym temacie, napiszę.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...