Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd czujnika ciśnienia w kołach


NQQ2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z czujnikiem ciśnienia w kołach, jeden z czujników (konkretnie prawy przód) złapał jakiś błąd i mimo że ciśnienie w kole jest prawidłowe (jest ustawione 2.3 bar) to na desce wyskoczyło na żółto uwaga... 2.3 bar 

Dodam że koło nie wpadło w żadną dziurę itd...! 

Czy trzeba wymienić czujnik czy jest jakiś inny myk...? 

20230726_170600.jpg

Edytowane przez NQQ2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Wystarczy dopompować pozostałe koła i przejechać się kawałek.. Błąd powinien zniknąć. Przynajmniej tak było u mnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubalon napisał:

Kalibracja ponowna i po kłopocie.

 

Dziękuję. 

W takim razie spróbuje jeszcze raz na dłuższym dystansie, bo jak do tej pory tego próbowałem to bez jakiekolwiek reakcji. 

4 godziny temu, K2o napisał:

Miałem podobnie. Wystarczy dopompować pozostałe koła i przejechać się kawałek.. Błąd powinien zniknąć. Przynajmniej tak było u mnie.

Dziękuję. 

Spróbuję i tego sposobu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NQQ2017 napisał:

W takim razie spróbuje jeszcze raz na dłuższym dystansie, bo jak do tej pory tego próbowałem to bez jakiekolwiek reakcji.

   TUTAJ  masz opisaną szczegółową procedurę i film. Kiedy zawodzi standardowa kalibracja z poziomu komputera, wykonanie tych czynności powinno załatwić sprawę. No chyba, że padł Ci czujnik (bateria).
Jaki masz aktualny przebieg z tym czujnikiem ?

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zacząć od sprawdzenia ciśnienia w pozostałych kołach. Jak brakuje to dobić do wymaganych, czyli 2.3 przód i 2.1 tył. Też się zdziwiłem, że pokazał mi się błąd w kole, w którym miałem prawidłowe ciśnienie. W pozostałych miałem niższe. Po dobiciu i przejechaniu się błąd sam zniknął.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bilunia napisał:

   TUTAJ  masz opisaną szczegółową procedurę i film. Kiedy zawodzi standardowa kalibracja z poziomu komputera, wykonanie tych czynności powinno załatwić sprawę. No chyba, że padł Ci czujnik (bateria).
Jaki masz aktualny przebieg z tym czujnikiem ?

 

Przebieg kół (czujników) w porównaniu do przebiegu auta jest inny bo dokupiłem dwa sezony temu całe koła i opony miały jeszcze "włoski". 

Także WIELKIE dzięki za podrzucony filmik... będę próbował tym sposobem. 

ja szukałem w lupce i nic mi nie wyskoczyło. 

Edit. 

Zrobiłem tak jak na filmiku i błąd się "wyczyścił", zobaczę jeszcze jak wyjadę na drogę. 

DZIĘKUJĘ! 

Edytowane przez NQQ2017
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NQQ2017 napisał:

Przebieg kół (czujników) w porównaniu do przebiegu auta jest inny bo dokupiłem dwa sezony temu całe koła i opony miały jeszcze "włoski". 

Dlatego nie pytałem o ogólny przebieg auta, ale konkretnie o przebieg z tym czujnikiem (czas pracy czujnika), bo czujnik pracuje (wykorzystuje baterię) tylko w czasie jazdy, więc jednym bateria może paść w 2 lata, a innym (którzy mało jeżdżą), szybciej podejdzie wymiana opon ze względu na ich wiek, niż czujników:rolleyes:

Edytowane przez Bilunia
"Literówka"
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim forumowiczom którzy mogli pomóc, na szczęście link z filmikiem od kolegi Bilunia wszystko rozwiązał... i czujniki znów łapią książkowo... 

Pozdrawiam! 

20230729_112942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...