Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kolor Qashqai J12


Pleur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł czas na drugiego nowego QQ: wersja Acenta + pakiet zimowy MHEV 140 km, skrzynia manualna.  W salonie w którym przymierzam się do zakupu pozostał kolor: czarny, niebieski, biały zwykły, srebrny oraz szary metalik. Najbardziej podoba mi się szary ceramiczny... ale nie jest dostępny.. więc na tą chwilę moim faworytem jest szary metalik. A Wy co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

Edytowane przez Pleur
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje 😜

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tych co zostały na 95% zostaje szary metalik. 

Dziś odbyła się jazda próbna, tylko autem w wyższej wersji wyposażenia, miał dach panoramiczny, większe koła, zegary cyfrowe - mnie osobiście nie przypadły do gustu, może kwestia przyzwyczajenia, a za to ten sam silnik, manualna skrzynia biegów.  Posiadam już QQ z tym samym silnikiem i wydaje mi się, że auto jest bardziej dynamiczne, a w tym nowym QQ jest wrażenie jakby po wciśnięciu pedału gazu reagował z opóźnieniem ? no nie wiem takie odczucie...może przez te duże koła ?, chyba były 19 cali. Ogólnie jazda testowa bardzo dobrze,na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się przestał ten kolor podobać. Co za dużo - w tym wypadku dużo aut w tym kolorze zaczeło jeździć - to nie zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pleur napisał:

... a w tym nowym QQ jest wrażenie jakby po wciśnięciu pedału gazu reagował z opóźnieniem ?

Miałem j11, i faktycznie j12 z manualem (kilka zastępczych) reaguje na gaz z opóźnieniem. Szczególnie przy ruszaniu jest to wyczywalne.  To za sprawą tzw. ekologii w nowszym modelu. Koła nie mają znaczenia. 

Kupiłem ze skrzynią xtronic i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pleur napisał:

Tak, z tych co zostały na 95% zostaje szary metalik. 

Dziś odbyła się jazda próbna, tylko autem w wyższej wersji wyposażenia, miał dach panoramiczny, większe koła, zegary cyfrowe - mnie osobiście nie przypadły do gustu, może kwestia przyzwyczajenia, a za to ten sam silnik, manualna skrzynia biegów.  Posiadam już QQ z tym samym silnikiem i wydaje mi się, że auto jest bardziej dynamiczne, a w tym nowym QQ jest wrażenie jakby po wciśnięciu pedału gazu reagował z opóźnieniem ? no nie wiem takie odczucie...może przez te duże koła ?, chyba były 19 cali. Ogólnie jazda testowa bardzo dobrze,na plus.

W manualu włącz tryb "sport", zdecydowanie dynamika wywoła uśmiech na twarzy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thekyle napisał:

W manualu włącz tryb "sport", zdecydowanie dynamika wywoła uśmiech na twarzy 😀

Rozumiem, że masz skrzynię manualną ?

To już sprawdzę po odbiorze, jutro zamawiam.  Ogólnie jesteś zadowolony z tego nowego modelu Qashqaia ? i czy po czasie jego użytkowania w którym jeździsz nim już  jakiś czas  kupiłbyś go drugi raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski w pełnym świetle jest przepiękny. Nie był dostępny, bo brałbym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że niebieska perła wygląda najładniej, ale kolor wybierała małżonka i padło na QAB (biała perła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony, kolor KAD (szary metalizowany). Wszystkie kolory są ładne, gdy są zadbane. Ważne, by unikać myjni automatycznych, bo te piano black... na słupkach będzie ładne do pierwszego mycia i chyba zaraz po odbiorze będzie to zabezpieczone folią, podobnie jak wnęki drzwi i przednie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny , odcienie szarości , grafit czy inny w tym rodzaju jak najbardziej , mam czarny kobita chciała piękny

tylko na myjni po godzinie kaput latem jak sucho tragedia białych nie lubię [ przepraszam ] i też się brudzą

szczególnie jesień-zima córa ma Lancera grafit metalik strzał w DYCHĘ polecam kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 13:40, Andrew napisał:

j12 z manualem (kilka zastępczych) reaguje na gaz z opóźnieniem. Szczególnie przy ruszaniu jest to wyczywalne.  To za sprawą tzw. ekologii w nowszym modelu. Koła nie mają znaczenia. 

1.3 ma laga, sporego laga. Ta mała pseudo bateryjka z lekkiej/miękkiej hybrydy nic nie daje.
Po face liftingu będzie jeszcze gorzej, bo obetną mu moc, aby choć trochę zejść z CO2 (inne marki podobnie zrobią w tym roku).
Dlatego też teraz jest wyprzedaż tych "pozanormowych" silników.

Ja lubię tylko jeden kolor, srebrny metalik.
Może jest ich dużo, ale QQ III bardzo ładnie wygląda jasny z czarnymi akcentami.
Biały też jest ładny, szczególnie perłowy.
Odradzam wszystkie ciemne, rysy widać nawet na nowym lakierze.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widziałem jeszcze ani jednego stebrnego j12 na drodze. Same te szare, czarne, niebieskie i bordowe czy tam ta cxerwień. Czasem jakiś biały niedobitek. Nawet jak na otomoto patrze po dealerach to srebrnych w zasadzie nie ma od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Biala Perla z czarnym dachem  - jestem zadowolony. Kolor rzecz gustu ale to chyba jedno z lepszych zestawien kolorow w proponowanej gamie kolorow. Slupki piano bleck nie mam porysowanych moze dlatego ze sam myje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała perła (zakezy od światła nie jest napewno czysto biała) z czarnym dachem ma chyba najlepiej dopasowany kolor. Plus rys nie widać, minusy widac brud ale da się z tym żyć.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Afrance napisał:

Biała perła (zakezy od światła nie jest napewno czysto biała) z czarnym dachem ma chyba najlepiej dopasowany kolor. Plus rys nie widać, minusy widac brud ale da się z tym żyć.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
 

Też mam takie zestawienie kolorów i jestem zadowolony.

Co do brudu. Wyjechałem autem z salonu i w kilka dni auto było prawie tak brudne jak po przejechaniu rajdu Paryż-Dakar 😀

Zamówiłem i zamontowali mi zestaw oryginalnych chlapaczy. Teraz bez porównania. Po przejechaniu ponad 1000 km brudu prawie nie widać. Fakt tanio nie było jak na 4 kawałki plastiku i montaż w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wyszło za chlapacze, bo mam w planach zakup?
Najtaniej widziałem 595 zł za komplet przód i tył.

Zawsze montowałem chlapacze, a przy nowym chciałem już przyoszczędzić, ale jak jest różnica, to może jednak się ponownie skuszę.

Widziałem zamienniki, za jakieś 70 zł, ale nie wiem, czy warto ryzykować i nie chodzi mi o hipotetyczną utratę gwarancji?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 22:40, Pleur napisał:

Rozumiem, że masz skrzynię manualną ?

To już sprawdzę po odbiorze, jutro zamawiam.  Ogólnie jesteś zadowolony z tego nowego modelu Qashqaia ? i czy po czasie jego użytkowania w którym jeździsz nim już  jakiś czas  kupiłbyś go drugi raz ?

Tak, manual i wersja Acenta. Autko bardzo ciche w środku i przy kapciach 17" po dołach jeździ się jak na poduszkach. Tryb "sport" jak już pisałem daje kopa, tzn. pedał gazu reaguje prawie natychmiast, inne tryby to spowalnianie zapędów, tzn. nie duś gazu bo ci nie dam pojechać 🙂. Komputer decyduje za ciebie. Jedyne czego się mogę doczepić to brak możliwości aktualizacji softu. Wybrałbym teraz N-connecta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, thekyle napisał:

Jedyne czego się mogę doczepić to brak możliwości aktualizacji softu. Wybrałbym teraz N-connecta.

A co daje aktualizacja softu?
N-connecta ma tyle fajnych dodatków, z czego soft akurat jest najmniej istotny (wg mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aquariusmax napisał:

Ile wyszło za chlapacze, bo mam w planach zakup?
Najtaniej widziałem 595 zł za komplet przód i tył.

Zawsze montowałem chlapacze, a przy nowym chciałem już przyoszczędzić, ale jak jest różnica, to może jednak się ponownie skuszę.

Widziałem zamienniki, za jakieś 70 zł, ale nie wiem, czy warto ryzykować i nie chodzi mi o hipotetyczną utratę gwarancji?

Za chlapacze zapłaciłem 588 zł za komplet i 203 zł za montaż.

Nie brałem pod uwagę zamienników i montażu poza ASO. Auto miałem ok. 3 tyg. więc wszystko miało być jak z fabryki 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, aquariusmax napisał:

A co daje aktualizacja softu?
N-connecta ma tyle fajnych dodatków, z czego soft akurat jest najmniej istotny (wg mnie).

Czyli Nissan poza mapami nic nie poprawia w sofcie auta? (dot. N-connecta i Tecna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, thekyle napisał:

Czyli Nissan poza mapami nic nie poprawia w sofcie auta? (dot. N-connecta i Tecna)

Wydaje mi się (niech ktoś mnie mądrzejszy najwyżej poprawi), że tzw. 'aktualizacja softu' aktualizuje jedynie oprogramowanie pokładowe np. wyświetlanie zegarów, dźwięk kierunkowskazów, błędy językowe, ikony na ekranie, czcionkę, mapy do nawigacji (i tak po 3 latach są już płatne), dodaje ewentualnie nowe funkcje np. AA bezprzewodowo i inne duperele, a może nawet doda inny błysk kierunkowskazów i tempo wycia syreny klaksonu z aplikacji zdalnej w telefonie.

Nie spodziewałbym się, aby aktualizacja 'on air' podmieniała mapę silnika, zmieniała działanie automatycznej skrzyni biegów, korygowała czasy wtrysków, czy zmieniała tryb auto pilota.

Edytowane przez aquariusmax
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał @aquariusmax. Samodzielna aktualizacja dotyczy tylko i wyłącznie systemu multimedialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sulik76 napisał:

Za chlapacze zapłaciłem 588 zł za komplet i 203 zł za montaż.

Nie brałem pod uwagę zamienników i montażu poza ASO. Auto miałem ok. 3 tyg. więc wszystko miało być jak z fabryki 🙂

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia jak te chlapacze wyglądają na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...