Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Orientacyjne ceny za dobre N16


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie- ile mniej więcej trzeba zapłacić za dobrą "Klamerke N16" najlepiej z silnikiem 1.5 dCi. Rocznik od 2000 w górę. Na allegro jest tego tyle, że ciężko coś wywnioskować szczególnie, że jest bardzo dużo benzyniaków. Aktualnie powożę Suniaczem N14 z 94 roku. Zaczyna się powoli sypać i trzeba cos nowszego kupić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie autko jest warte jakieś 28-29 tysi. złotych. Tylko, że na tę cenę trzeba wziąć poprawkę. Bo równie dobrze może kosztować 5 tysięcy mniej i 5 tysięcy więcej. To wszystko zależy od wyposażenia, stanu, ilości właścicieli, a nawet tego czy jest sprowadzone czy kupione w salonie w polsce. Dla jednych więcej warte jest auto sprowadzone - słynne powiedzenie "bo nie jeździło po polskich drogach, więc zawieszenie jest cacy", a dla innych kupione w salonie - bo pewne pochodzenie i historia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochlastajcie mnie ale majac ok 30tys. kupilbym eclipse. Chyba ze bym znalazl 300zx

eclipse to samochód troszeczkę z innej półki przyznasz? Nie każdego stać na utrzymanie czegoś takiego. Kolega miał mitsubishi eclipse. Jak wymieniał uszczelkę pod głowicą, to w serwisie zostawił 9 tys. złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdzilem na benzynie po miesice palil mi ok 7,5 litra (lato)

 

teraz karmie go LPG i pali roznie od 8 - 9 w trasie do 9 - 10 w miescie ... (zima) zobaczymy jak bedzie w lato ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomanielme napisac ze na benzynce po trasie palil od 6 do 7 litrow benzynki... przy jezdzie nie przekraczajacej 120 km/h (czasami tylko do wyprzedzania bylo wiecej) - wg mnie nie jest az tak zle z tym silnikiem co do spalania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

No racja inna klasa, ale takie autka sa piekne. A za almerke n16 dobra z 27trzeba zabulic. Tylko nie bierz od handlarza, sprowadzanej z niemiec bo obecnie w niemczech ceny japoncow wysokie a ich historia i uszkodzenia zatajone. Sam widzialem jak gosciu sprowadzil renault19 kupione za 100euro i zacerowal fotele, nawoskowal, nablyszczyl blache i sprzedal za 3500:P Zwroc uwage na wszystkie pierdoly (pobaw sie pare minut szyberdachem i zobacz czy nie padnie, pomrygaj swiatlami i zajrzyj pod spod :D HeHe almerka dobra rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem sobie Allegro i musze przyznać, że ze świecą szukać N16 z silnikiem 1.5 dCi. Są takie z roku 2004- ale to już sporo kasy trzeba mieć. Upieram sie przy tym dizelku bo jednak oszczędność w jeżdzeniu jest spora. Silniki 1.5 dCi palą w granicach 4,2 (wiem z doświadczenia bo sporo jeździlem Meganem z takim silnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem sobie Allegro i musze przyznać, że ze świecą szukać N16 z silnikiem 1.5 dCi. Są takie z roku 2004- ale to już sporo kasy trzeba mieć. Upieram sie przy tym dizelku bo jednak oszczędność w jeżdzeniu jest spora. Silniki 1.5 dCi palą w granicach 4,2 (wiem z doświadczenia bo sporo jeździlem Meganem z takim silnikiem).

tak z ciekawości, czy rzeczywiście opłaca ci się kupować diesla? ceny pb i on się zrównały. Fakt, diesel pali mniej, ale znowu jest o ładnych pare tysięcy droższy niż taki sam benzyniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

N16 1.5 dCi tak jak już pisałem pali w granicach 4,2l (4,2*3,89zł=16,33zł)

N16 1.5 benzyna pali okolo 7,5 (7,5*3,99zł=29,92zł)

 

Przeliczenie oczywiście na 100km, ceny oleju i benzyny w Jeleniej Górze.

 

Różnice robią się jeszcze większe przy jeździe na autostradzie. Megan z tym silnikiem przy 180km/h spalil mi 6l. Aż strach pomyśleć ile spali 1.5 benzyna - z 12l ???

 

Miesięcznie jeżdżę około 3000km.

Różnica na 100km to około 13,59zł.

Miesięcznie więc oszczędność to około 405,60zł

Rocznie 405,60zł * 12 = 4867,20zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz klubowy kolega z Olsztyna ma na sprzedaz almerke N16 z 2000 roku. Wersja trzy drzwiowa, silnik 2.2, kolor niebieski metalik. Wyposażenie jak każda almerka ma bardzo bogate. Cena jak dobrze pamiętam gdzieś w okolicach 28-29 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Powiem tak. Przejechałem 15 kkm i śtednie spalanie wychodzi 4,7. Na trasie przy jeździe 110 km/h pali książkowe 4l. Szybciej statam się nie jeżdzić gdyż maluszek siedzi z tyły. Przy szybszej jeździe 130km/h i czasami więcej spalanie ddochodzi do 5 litrów. Jeżdząc po mieściwe Gdynia max spalanie miałem 5,6. Ale trzeba tu wziąśćpo uwagę fakt, żę Gdynia jest rozciągnieta i w miarę dobrze się jeździ - bez korków (nie jest to Łódz-porażka). Co ciekawe silnik ten lubi większe obroty praktycznie porównywalne z benzyniakami przy 110 km/h mam około 2600-2700 a 80 km/h na V to raczej się nie da jechać. Osobiście preferuję jazdę powyżej 2000 obr. na min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja z przyjemnością się pochwalę spalaniem mojego N16. 4,2 to może i spali, ale przy dłuższym odcinku ze stałą prędkością nie większą jak 100km/h. W cyklu mieszanym ok 5,5, a jak się postaram czasem to i 6,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

Jezdzac oszczednie almerki rzeczywiscie nie pala duzo. Nawet moja 1.4 n15 spalila mi benzynki 98 za 35zł przejezdzajac 105km (45km trasa, reszta miasto ale dobre drogi na ursynow i na wilanow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...