Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Project Xenon stage I


Gość Cysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialem sie pochwalic ze montuje xenonki do mojej primki

srodki z soczewka mam juz zrobione (w miejsce odblysnika do h4 weszla soczewka z punto II , tam gdzie byl halogen bedzie długie , postoj na ringu z bmw)

 

przetwornice i zarowki sa juz zamowione

jutro oddaje szkla do polerowania

dzisiaj jeszcze robie kierunkowskazy na czarnym srodku

 

juz niedlugo wrzuce foty jak to wszystko wyglada a w drugim tygodniu stycznia powinienem miec juz wszystko poskladane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczne od poczatku

lampa miala miec caly srodek z punto II , ale ze wzgledu ze nie miescil sie w "obudowie" reflektora w wpasowalismy tam sama soczewke

 

a oto planowane koszty :

-soczewki z punto - 150 pln

-ringi z bmw - 100 pln

-xenon /palniki i przetwornice/ - 200-500 pln (zalezy czy uda mi sie cos uhandlowac)

-polerowanie szkla - 150 pln / szt (tutaj tez moze bedzie taniej bo zalatwiam polerowanie bezposrednio u chlopaka ktory sie tym zajmuje a cena 150 pln jest sugerowana przez znajomego handlujacego lampami )

-klej do szyb - 25 pln

-poxilina - 10 pln

 

duzo wolnego czasu i jeszcze wiecej litrow wypitej kawy

 

w tym tygodniu powinienem miec wszystko skompletowane i bede mogl poskladac wszystko w calosc i wykonczyc zeby bylo profi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysio, myslisz ze do sunny da sie cos takiego zrobic ??

 

nie ma rzeczy nie mozliwych. przy odpowiedniej gotowce wszystko da sie zrobic.

 

Zapodaj jakies fotki przyjacielu z mila chcecia popatrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tak zaówarzy że są ksenony, jak przy przeglądzie by się czepiali to myślę że wystarczy wymówka - to są żarowki ala ksenon takie z allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

To skoro nikt ich nie zauwazy to po co sie meczyc i ich zmontowaniem? :D Bo koleszce policja kazala wymieniac zarowki jak kupil sobie z supermarketu za 20zl "niebieski xenon", takze nie wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tak zaówarzy że są ksenony, jak przy przeglądzie by się czepiali to myślę że wystarczy wymówka - to są żarowki ala ksenon takie z allegro...
zwlaszcza jak zobacza pod maska przetwornice i oslepiajace swiatlo :lol: powinny byc spryskiwacze, malo tego w lepszych instalkach wystepuja zyroskopy zapewniajace roownoleglosc snopu swiatla wzgledem jezdni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tak zaówarzy że są ksenony, jak przy przeglądzie by się czepiali to myślę że wystarczy wymówka - to są żarowki ala ksenon takie z allegro...
zwlaszcza jak zobacza pod maska przetwornice i oslepiajace swiatlo :lol: powinny byc spryskiwacze, malo tego w lepszych instalkach wystepuja zyroskopy zapewniajace roownoleglosc snopu swiatla wzgledem jezdni.

 

Nie w lepszych tylko w każdych, spryskiwacze i układ smopoziomujacy to podstawowy wymóg, a wymowka ze sa to zarowki z Allegro niby "zenon" to zadna wymowka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze musza byc zamontowane w zderzaku z natryskiem na klosze, niestety. Bez tego dowod rej. leci do wora.

 

A spotkałeś się z przypadkiem kiedy to policja zabiera komuś dowód za to, że ma założone xenony ale nie ma spryskiwaczy/wycieraczek i układu samopoziomowania? Myślę, że na stacji diagnostycznej rowniez nie bedzie problemow jesli ogniskowa jest dobrze ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze musza byc zamontowane w zderzaku z natryskiem na klosze, niestety. Bez tego dowod rej. leci do wora.

 

A spotkałeś się z przypadkiem kiedy to policja zabiera komuś dowód za to, że ma założone xenony ale nie ma spryskiwaczy/wycieraczek i układu samopoziomowania? Myślę, że na stacji diagnostycznej rowniez nie bedzie problemow jesli ogniskowa jest dobrze ustawiona.

 

a spotkales sie z zabieraniem dowodu za tlumik koncowy? bo ja tak! a z tym ze na stacji facet wiedzial ile powinienem miec tlumikow bo wszystko mial w kompie? bo ja tak! czasem sie tafia na pana Rysia ktory za flaszke chodzi na rekach a czasem typa powaznie traktujacego swoja prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

Bratu w GSI chcieli zabierac dowod za brewki i sciemnione tylne lampy... Tak samo zabieraja dowod za niebieskie albo inne postojowki, wystajace ranty felg poza samochod itd itd. Nie wystarczy zrobic soczewke ze słoika, dowalić żarówe ZENON z allegro i juz masz full legal wypas xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Projekt Super. Zrobilem to samo w swojej maximie; roboty duzo (zajelo mnie ponad 20 godzin) ale efekt koncowy jest super.

 

Robilem przeglad na xenonach bez spryskiwaczy i przeszedl bez problemow; policja juz kilka razy mnie zatrzymala i nic; a co najciekawsze to w poniedzialek zostalem zatrzymany bo wysiadlo mi prawe swiatlo (wilgoc sie dostala do przetwornicy i szlak ja trafil); mandatu nie dostalem bo wytlumaczylem kolega ze przetwornicy nie kupie w pierwszym lepszym miejscu i dlatego ze to sa xenony musialem zamowic i czekam na pakunek; dowodu nie zabrali, nie wspomnieli o spryskiwaczach i mandatu tez nie dostalem; pochwalili tylko ze nawet na jednej lampie ladnie swieci.

 

Pzd.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejść proces homologacji powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadać system samopoziomowania. Dotyczy to jednak homologacji, czyli zatwierdzenia do sprzedaży nowego samochodu. W przypadku przeróbek przepisy nie mówią nic na temat specjalnych wymagań co do lamp xenonowych. Obowiązujące “Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów” o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane (ale oczywiście możliwe do zainstalowania). O ile system czyszczenia jest dosyć łatwy do zrealizowania i raczej potrzebny (brud zbierający się na szybach reflektorów ogranicza strumień światła i rozprasza go, powodując oślepianie innych), to system samopoziomowania jest bardzo drogi i trudny do zrealizowania. Większość samochodów wyposażonych jest w elektryczny korektor ustawienia świateł w kabinie kierowcy, więc mając świadomość posiadania bardzo silnych świateł, dobrze jest korygować ustawienie w przypadku obciążenia tyłu.

 

W praktyce reflektory soczewkowe przerobione na xenonowe zewnętrznie, niemożliwe są do odróżnienia od fabrycznych xenonów. Dobrze ustawione nie będą oślepiały!

znalezione na

http://www.ksenony.koszalin.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLASNIE BRAT DO MNIE PISZE NA GG ZE MU ZABRALI DOWOD ZA BREWKI I SCIEMNIONE LAMPY Z TYLU + MANDAT 100ZŁ!! oooostrooo

no i wsumie dobrze ze tak zrobili! nie obraz sie ale sciemnione lampy to jest IMO przesada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...